Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van mostanában valahol Pest...

Van mostanában valahol Pest vagy Fejér megyében ivartalanítási akció?

Figyelt kérdés

8 rendelőt hívtam fel, a legolcsóbb 25000 forintot mondott, a legdrágább 37000-et, plusz a chip 4000-7500 között, rendelőnként változó árakon és akkor még hol van a sok oltás ára?


Szeretnénk egy jelenleg rosszsorban élő 5 hónap körüli kutyát magunkhoz venni, de ilyen árak mellett lehet, hogy le kell róla mondanunk.

Elég rossz fizikai állapotban van a kutyus, komoly kezelésekre (paraziták), roborálásra van szüksége, egyetlen oltást sem kapott még életében, stb. Ezt mind be tudjuk vállalni, de az ivartalanítás ára sokkolt. Ivartalanítás nélkül viszont nem merjük bevállalni.


A google-on csak tavaszi akciókat találtam, már rég vége mindegyiknek. Lehet, hogy én vagyok ügyetlen? Ha viszont tényleg nincs kampány, lehet valahol némi támogatást kérni?

Ha valahol olcsóbban tudtok jó orvost, elvisszük a kutyust akár 100 km-es körzetben, ha az árkülönbség akkora, hogy így is megéri.

Előre is köszönöm a válaszotokat!


2010. aug. 7. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szuka vagy kan?? Mennyi a súlya?
2010. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Itt érdeklődj,mert ahogy látom a kutyus esete S.O.S ,szóval jó lenne elvinni a mostani helyéről:


[link]


Vagy itt,az ivartalanítás fórumon:


[link]



Én inkább az s.o.s topicot javasolom.

De egyébként a netboard-on sok állatmentő szervezet is fent van náluk is tudsz érdeklődni.


Ezt találtam még,folyamatos ivartralanítási akció:


[link]

2010. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbálld meg a helyi menhely/ek segítségét kérni.

Lehet hogy segítenek,pláne ha befogadsz egy rossz sorsú kutyát és ezen múlik a jövője.

Ha fajtatiszta,akkor próbálkozz a fajtamentőknél!

2010. aug. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat:"Próbáld" :D
2010. aug. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vizsla keverék, még nem láttuk, állítólag nagyon sovány, betegesen néz ki, nem mondták még a nemét, de ha befogadjuk, mindenképpen ivartalaníttatni szeretnénk, akár kislány, akár fiúcska.

Az árakat kan kutyára mondták, nőstényre kb. 15-25 %-kal magasabb árakat mondtak.


A külső-belső parazitamentesítésre, oltásokra, roborálásra minimum 40ezer forintot becsültek, ami a kutyus állapotától függően még jócskán nőhet. Ezt nagyjából mindenki ugyanígy kalkulálta, nagy eltérés nem volt. Rendben is lenne, ezt még meg tudjuk finanszírozni, de emellé az ivartalanítás+chip most ijesztően soknak tűnik (kezdődik az iskola, a gyereknek csak az ég tudja, hogy mibe fognak kerülni a motyói, stb.). Ezért érdeklődöm valami akció után.


Második, nagyon köszönöm a segítséged, megpróbáljuk a linkelt fórumokon megkérdezni!

2010. aug. 7. 13:10
 6/11 A kérdező kommentje:
Harmadik (és negyedik :=) ), neked is köszönöm, megpróbálom, bár onnan nem szívesen fogadnék el segítséget, amikor nekik is alig-alig van!
2010. aug. 7. 13:13
 7/11 Akiteki ***** válasza:

Dian Tamás, dr.

Cím: 2234 Maglód, Bem J. u. 14.

Telefon: (29) 325 526, (20) 335 3473

Tevékenység: Gyömrői Állatkert ellátó orvosa.


Őt hívd fel. A mentett kutyáknak kedvezményt ad. A barátnőm két kutyát vitt hozzá egyszerre kb. 2 hónapja (1 kan és 1 szuka, mindkettő kistestű) és a kettőt csinálta 18 ezerért.

2010. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Zöld zebrás honlapon ez van:


A maglódi állatorvosunknál folyamatosan kedvezményes ivartalanítási akciót tartunk, a 2007 február 19-március 30-i akció áraival (ld. korábbi akciók menüpont). Vemhes állat hozható.


ott van a telefonszám is,de azt nem másolnám be ide.


A menhelyeknél azért érdemes kérdezősködni,mert ők sok esteben tudnak olyan helyet ahol kedvezményesen csinálnak ivartalanítást,vagy szerződésben vannak állatorvossal,és akkor meg tudjátok úgy csinálni,hogy a menhelyen keresztül,de ti fizetitek.


Nem tudom kiket hívtál,de elég sok ez fiúra,nekünk,igaz havanese,és szuka de chippel együtt 26 volt.

2010. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

Nem kell bemásolni a telefonszámot, már megtettem.:))

Nekem is a Zöld Zebrások ajánlották.

2010. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek! Amint tudni fogjuk a kutyus nemét, felhívom a maglódi orvost :=)
2010. aug. 8. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!