Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A felsorolt kutyafajták közül...

A felsorolt kutyafajták közül melyik a legjobb őrző-védő és sportkutya?

Figyelt kérdés

Afrikai oroszlánkutya (Rhodesian Ridgeback), Rottweiler, Dobermann, Amerikai staffordshire terrier, Bullterrier, Nemet juhászkutya, Rottweiler, Hovawart, Malinois, Groenandael, Tervueren, Argentin Dog.


Ezek közül melyik a legjobb őrző-védő kutya?

Melyik a legjobb sportkutya?


Előre is köszönöm!


2010. aug. 7. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
a Bernárdhegyi zseniális örző-védő kutya. mindenkit beenged, de ki senkit. szóvaé hiába tök be a rabló a házba, de ki már nem jut. a kutya eléül. huzzá nem nyul. nem morog, csak nem engedi ki.
2010. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
rhodesian ridgeback! remek sportkutya, és jó örző-védő is :) de a malinois és a dobermann is!
2010. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Németjuhászt sajnos túltenyésztették, és ebből adódóan van néhány hibája már ennek a fajtának.


Nekünk Hovawartunk van, nem túl ismert fajta, így nem fenyegeti túltenyésztés veszélye úgy, mint a népszerű fajtákat (némegjuhász, retrieverek)

A Hovi nagyon jó házőrző, a családot és főként a gazdáját nagyon védelmezi. Nálunk már szorított sarokba betörőt:)

Tapasztalataim szerint nagyon okos, és rendkívül szeret mozogni. Tehát csak kertes házhoz, és oda is úgy hogy sokat foglalkoznak vele!

Mivel a kutya a hugomé, ő foglalkozik vele. Rendszeresen jár vele kutyasuliba, őrzővédőzteti és agility órákra jár vele. Most 2 éves a kutyánk, és nagyon szépen halad mindennel.

2010. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A roti remek őrző-védő, de nem jó sport kutya. Inkább izmos mint sportos.


A Rhodesian Ridgeback már sportosabb jóval.


A Német juhász remek kutya...de nem ajánlom. Túl tenyésztették.


Sokkal inkább valamelyik Belga fajtát.

Nekem a Laekenois tetszik legjobban küllemre, bár az nincs a felsoroltak között.


affordshire terrier, Bullterrier argentin dog szintén inkább izmosak, és ha választani kell hármójuk között,

akkor az argentin dog.


A Hovawart is jó, főleg hogy nem túl gyakori fajta, tuti nincs túltenyésztve.


Én bár legjobban a rotit szeretem közüllük, de neked vagy a Ridgeback-et, vagy valamelyik belgát ajánlom.

2010. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek közül a legjobb örző-védő a rottweiler és a ridgeback. Nagyon jó képességű, okos kutyák. A legjobb sportkutya szerintem a dobermann, bár én elfogult vagyok, mert volt ismerősömnek dobermannja, akivel sportolt is. A malinois is nagyon jó sportkutya, csak túlságosan munkamániás, nem lehet leállítani, így nagyon ki kell fárasztani mind szellemileg, mind fizikailag.
2010. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Dobermann nem sportkutya, alkalmas sportolásra is, de attól még nem az. A belgák tényleg nagyon munkamániásak, rendőrkutyának is használják, a Hovawart nagyon jó munkakutya, a Ridgeback jó házőrző, de nem könnyű tanítani. Én Malinois vagy Hovawart közül választanék, mindkettő sportos, és jó házőrző, az utóbbi kicsit nagyobb termetű.
2010. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

Kaukázusitól nem kell jobb őrző-védő.A mieinkre ha csak ránéz az illetéktelen, már a látványuktól is össze sz@rja magát.Megfélemlíthetetlenek, minket és a területét az élete árán is megvédi.De csak hozzáértő kezekbe ajánlom.

Egy aranykoszorús tenyésztő

2010. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha őrző-védő sportot akarsz űzni, akkor kizárólag munkavérvonalú kutyát válassz magadnak közülük: Német Juhász, Malinois, Hovawart, Óriás Schnautzer, Holland juhász kutya,Dobermann, Rottwieler. Javasolnám tölts le minél több Leerburg videót torrentről (remélem jól tudsz angolul), ugyanis ő munkakutyák képzésével, tenyésztésével foglalkozott sokáig, de most már az emberek oktatásával foglalkozik. Egy munkakutyát kicsit másképp kell nevelni vagy kiválasztani, ennek szabályait az ő videóiból megtanulhatod.
2010. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dobermann, és malinois!
2010. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!


Nekem hovawartom van!Csak ájánlani tudom ezt a fajtát!

Igaz az enyém még csak 5 hónapos jár suliba, járunk vele futni, sétálni mindenkit megugat, jó őrző védő a gyerekeket nagyon szereti, persze a jó szocializálás nagyon fontos! Kemény kutyák, kemény kézzel kell őket irányítani, motiválni! Engedd meg, hogy kennelt is ajánljak itt a link: [link]

nagyon szépek a kutyák, és rendes a tulaj is!


Sok sikert!

2012. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!