Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzeléskor kislány kutya...

Tüzeléskor kislány kutya péráját szükséges valamivel "tisztán tartani", vagy megoldja ő azt magának?

Figyelt kérdés

Első szuka kutyám első tüzelése. Nem vérzik nagyon, éppen hogy, szinte nem is csepeg belőle, csak néha ha leül akkor ott marad utána egy pici vér, ilyenkor egy sima száraz törlőkendővel/zsepivel mindig odanyúlok neki és picit megtapogatom, meg pisilés után mindig, de felmerült hogy kellene esetleg egy picit mondjuk valami vizes zsepivel, etc. jobban tisztogatni, vagy intézi azt ő magának és nyalogatja?


Köszi előre is.


2020. szept. 28. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Megoldja
2020. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell tisztogatni, ha nem akarod hogy mindent összevérezzen bent akkor vegyél tüzelőbugyit és tegyél bele betétet az felfogja a vért.

Érdemes lenne inkább ivartalanítani.

2020. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csak gondoltam hátha kell higiéniai okokból picit besegíteni neki.


Tényleg nem vérzik nagyon úgyhogy nem akarom bugyival szívatni, olyanok a felületek hogy ha valahol marad egy-két csepp vagy maszat akkor azt fel lehet mosni/törölni, a szőnyegeket felcsavartam, ágyra, kanapéra most nem jöhet fel.


Ivartalanítva majd csak később lesz, gyönyörű a kutyus úgyhogy a tenyésztőtől csak úgy tudtam megvenni hogy megígértem egy alom mindenképp lesz, amit egyébként én sem bánok mert tényleg gyönyörű, egészséges kis állat úgyhogy kár lenne ezt nem továbbörökíteni.

2020. szept. 28. 15:58
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Intézi ő magának, jó is ha tudja tisztogatni. 2-es tanácsát viszont fogadd meg és ivartalaníttasd mert később sok problémátok lesz ha nem csináltatjátok meg. Mi sajnos sokáig húztuk és álvemhes is volt, 2 helyen daganata is nőtt az emlőiben de szerencsére meg lett műtve időben. Szóval ha végzett a tüzeléssel akkor ivartalanítás következzen.
2020. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Biztos, hogy tenyésztőtől vetted? Onnan inkább ivartalanítva, vagy kötelezettséggel adják, ilyet biztosan nem mond tenyésztő, hogy te maszekban szaporítsd tovább a törzskönyves kutyát...

Ne legyél felelőtlen, ivartalanítsd.

2020. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

5. De tényleg van ilyen, gondolom nem a gazdi fogja tenyészteni, hanem a tenyésztő a megfelelő kannal és az alom is a tenyésztőé lesz.

Ha a kutya tényleg jó vérvonalú akkor van hogy a tenyésztő "nem mond le róla".

2020. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm, ment mindenkinek a zöld kéz, a további off-topic tanácsadástól viszont szerintem kíméljük meg egymást. Tudom hogy az itteni tapasztalatok alapján tök jogos mindenkiről azt feltételezni hogy hülye, de rólam nem kell:)
2020. szept. 28. 16:17
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Linkelnél képet róla?...Mármint hogy milyen a kutya, mert a leírásod alapján eléggé szép állatról beszélünk
2020. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
2020. szept. 29. 10:53
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Á szóval Corgi...tényleg nagyon szép kutyus
2020. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!