Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan kell keresni handlert?

Honnan kell keresni handlert?

Figyelt kérdés
Van egy fajtatiszta Bordeauxi Dog-unk, aki most 10 hónapos, és szeretnénk őt vinni kiállításokra. Voltunk már ringdresszúrán, de nekem nagyon bonyolult, amit kéne csinálni. Olvastam a Handler szövetség honlapján, hogy mik az etikai szabályok, a illedelmes viselkedés, a kerülés ,az átadások, a felvezetés, a pozíciók ahogy a kutyát kell állítani, de én nem tudnék ennyi mindent megjegyezni, és mindenre odafigyelni, hogy a bíró mit mutogat, hogy-hogyan lépjek én, hogy lépjen a kutya, milyen tempó stb... Szóval én biztos nem tudnám felvezetni őt, de kéne valaki aki viszont igen. Nem akarnám azzal elvenni az esélyt a kutyámtól, hogy én rontok el valamit. :S Meg tudnánk fizetni természetesen. De a honlapon, nem találtam olyan menüpontot ami erre vonatkozna.
2010. aug. 7. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem az első tippem az, hogy megkérhetnéd a tenyésztőjét vagy megkérdezhetnéd a tenyésztőt, hogy ő tud-e ajánlani profi handlert, ha ő nem vállalja valamiért, pl. az ő kutyáit is más szokta felvezetni.

Már cask azért is a tenyésztőhöz fordulnék, mert minden fajtánál megvannak a sajátosságok és olyan emberre érdemes bízni, aki a te kutyád fajtájában jártas, hiszen az tudja igazán, hogy ezt a fajtát hogyan kell beállítani és felvezetni, ő tudja, mik a különböző trükkök, hogy előnyösebb képet mutasson a kutya a bírálaton, na meg ismeri a bírókat is, ki melyik vonalat részesíti előnyben a fajtán belül és egyáltalán melyik bíróhoz érdemes a kutyát nevezni.

2010. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:

Amennyiben itthon vetted a kutyát, én is tudom ajánlani, hogy a tenyésztőnél érdeklődj.

Ha ez nem működik, tudok ajánlani handlert, aki be is tanítja és felvezeti a kutyát.

A profik csak úgy vállalják a felvezetést, ha ők tanítják a kutyát.

Ide nem fogom felírni az elérhetőségüket, de ha küldesz egy mailt az akiteki@gmail.com -ra, mondok neveket és telefonszámokat.

2010. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, offolok, de felmerült bennem egy kérdés: úgy egyébként mennyit foglalkozol a kutyáddal?


Mert szerintem ha valaki egy ilyen kemény fajtát választott, illene legalább annyira kézbentarthatónak lennie, hogy a ringben fel tudja a gazdi vezetni.


Nem olyan bonyolult feladatsor, pláne ha kiállítási céljaid vannak a kutyával, akkor érdemes szerintem komolyabban foglalkozni vele. Ez csak rajtad múlik, ne akard pénzzel megoldani, ha elfogadsz egy javaslatot.


A kutyának is, és neked is jobb lenne, ha együtt dolgoznátok ezen.

2010. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ez nem olyan egyszerű dolog, mit gondolod, harmadok válaszoló. Én a kutyámmal BH-ra készülök most meg úgy egyébként is elég sokat tanulunk, de azt nagyon jól tudom, hogy képtelen lennék úgy felvezetni, beállítani a kutyámat egy kiállításon, ahogy egy profi handler tudná. A másik meg az, hogy rengeteg trükk van, amivel elérheted, hogy még jobban kihangsúlyozd a kutya jó tulajdonságait és ezt csak a profik tudják igazán. Miért ne bízhatná profi handlerre a kutyát, ha amúgy megvan a pénze rá? Szerintem ebben semmi rossz nincs és ettől nem lesz silányabb a kutyával való kapcsolata. Az én szeretett fajtámban is rengeteg neves tenyésztő, akik amúgy tudnak fölvezetni, mégis profikra bízzák a kutyáikat, akikkel egyébként sportolnak, versenyeznek, tehát nem kevesebb ettől a kapcsolatuk a kutyáikkal.

Bocsi az offért én is.

2010. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Ez egyáltalán nem így van.

Először is ez is egy külön szakma. Mi fél évig napi szinten tanultunk a lányommal együtt egy handlertől. Utána még folyamatosan konzultált évekig többel, mire egy csomó trükköt eltanult, az alapvető dolgok pedig reflexszé váltak.

Ha egyedül viszünk 3-4 kutyát, így is szoktunk segítséget kérni junior handlerektől, mert annyit rohangálni és koncentrálni nagyon kimerítő, meg vannak helyzetek, mikor egyszerre két kutyánk van a ringben.

Mielőtt félreértené valaki, nem őt és nem magamat akarom ajánlani, mi csak a saját kutyáinkat vagy barátokét vezetjük fel, nem ez a szakmánk.

De még az is oda szokta adni handlernek az esélyes kutyáját, aki maga is fel tudná vezetni, mert eleve növeli az ázsióját, ha egy ismert handler vezeti fel.

2010. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen az elejére oda is akartam írni, hogy ehhez én nem értek, csak a kérdés merült fel bennem :)


Szóval elhiszem, hogy ezt érdemsebb profikra bízni, ha ezt mondjátok.

2010. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
foglalkozunk vele természetesen, voltunk vele kutyaoviban, és szeptembertől kezdenénk a kutyasulit. De tényleg nem akarok semmit elszúrni ezért kéne inkább egy szakember aki ért hozzá. De megpróbálom felvenni a kapcsolatot a tenyésztővel, mert itthonról vettük a kutyust. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. aug. 8. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!