Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak, ha...

Milyen kutyát válasszak, ha gimnazista vagyok és csak délután tudnék vele foglalkozni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és szeretnék egy kistestű kutyát. Most fogunk panelba költözni, ezért mindenképpen benti kutya lenne. Reggel egy rövid sétára tudnám levinni és délután meg este több ideig sétáltatni. Napközben sajnos elég sokat lenne egyedül a kutyus, mivel általában 8 órám van. Ezekkel együtt milyen fajtát ajánlotok? Egész életemben volt kutyus mellettem, de ő lenne az első saját kutyám. Menhelyről vagy tenyésztőtől ajánlanátok inkább?

2020. okt. 1. 20:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%

Menhelyen kérdezz utána, ott már ismerik a mentett kutyákat, tudják melyikük nyugisabb jellemű. :)

Mindenképp örökbefogadást választanék, én szoktam látni kistestű, nyugis kutyákat a gazdikeresők között.


Amúgy le lettek pontozva a válaszolók akik felhozták, pedig fontos lenne átgondolni, hogy pár év múlva, ha egyetemre és/vagy dolgozni mész, akkor is lesz-e rá időd majd.

2020. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%
Én azért adtam piros kezet a lebeszélőknek, mert egyrészt egy gimisről van szó, aki kétlem, hogy egyedül él, és nem ahhoz kér tanácsot, hogyan győzze meg a szüleit, szóval a kérdés alapján a család közösen már döntött, hogy jöhet kutya, csak a fajta a kérdés.
2020. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
29%

#12

Nem igazán értem... ha nem egyedül él, az mit számít? Akkor is lehetséges hogy el kell költöznie pár éven belül..

(???)

2020. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
13-as, egy gimis nem egyedül vállal kutyát, hanem a családjával. Másrészt miért kellene elköltöznie pár év után? Én sem költöztem el érettségi után a szüleimtől, mert ugyanabban a városban tanutam tovább, munka miatt sem kellett más településre költözni, azt a pénzt, amit elköltöttem volna a korai elköltözés miatt félre tudtam tenni saját lakásra önerőnek.
2020. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
41%

#14

A kérdező magáról ír a kérdésben, hogy ő szeretne kutyát, nem többes számban...

2020. okt. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De logikusan utánagondolva nem egyedül él, van segítsége. Még hajléktalanoktól sem veszik el a kutyát.
2020. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!