Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell egy kutyából igazi...

Hogy kell egy kutyából igazi versenyzőt nevelni?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat a dolog és most is olvastam hogy valaki írja hogy a munkára szánt kutyákat máshogy kell nevelni. Ez egyértelmű, na de hogy?? :/ Van erről valami könyv vagy netes oldal vagy akármi??

Fogunk kutyaiskolába is járni de sajna a közelben nincs olyan komoly iskola, itt inkább az a fontos hogy a kutyával jól együtt lehessen élni a hétköznapokban. De ezen kívül még mit csináljak hol keressek? Olyan kutyát szeretnék nevelni aki nem eszeveszett mániákus, tud pihenni mégis szereti a munkát de a lényeg én vagyok neki.

(aki sajnálja a versenyző kutyákat az inkább ne írjon semmit)


2010. aug. 7. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen sportra szeretnéd? Az agilityről vannak tapasztalatim. Ráadásul most vettem meg az első olyan kutyámat akit a kezdetektől versenyzésre nevelek. Ha van konkrét kérdésed, akkor megpróbálok válaszolni ;o)
2010. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mindent kipróbálnék amire lehetőségünk van, és utána azt szeretném komolyabban amiben a kutya jó és amit szeret. Legjobban az engedelmes, agility, őrző-védő érdekel. Már minden alap dolgot, ezer könyvet, újságot elolvastam, trükkök meg nevelés,tudom hogy kell megtanítani, arról nincs sok fogalmam hogyan tanítsam arra hogy imádja és gyors legyen és szépen csinálja és tényleg ez legyen az élete de túlzások nélkül. Volt már több kutyám és a csillagot is lehozták nekem az égről de sehogy sem tudtam rávenni őket hogy szépen, élvezettel dolgozzanak. Csak értem vagy a jutalomért csinálták, nem azért mert élvezik. Lehet későn kezdtem versenyszellemben nevelni őket :,( Szóval ha leírnád amit tudsz az agilityről akkor azt nagyon megköszönném! :)
2010. aug. 7. 21:06
 3/17 A kérdező kommentje:
Illetve rá tudtam venni őket hogy szépen csinálják csak nem teljes bedobással és nem sok időre. Szóval ez a fő probléma hogy a kvetkező kutyámmal mit tegyek hogy ne ilyen legyen.
2010. aug. 7. 21:08
 4/17 anonim ***** válasza:

Az első a fajta- és a kutyaválasztás - egy tényleg dolgozó szülőpártól. Enélkül nem mész sokra. Pl. egy átlag társasági kutya sosem fog úgy dolgozni, mint akárcsak egy átlag munkára tenyésztett kutya. (persze kivételek mindenhol vannak és ki lehet fogni olyan példányokat akik magasan verik a másik csoportot, de az lutri)

Valamint kiskorban a "kevesebb több" elvét követni.

Sokszor vinni versenyre, edzésre - szokja a légkört.

Tapasztalatom szerint ezek az alap dolgok.

2010. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Megvan hogy milyen kutyát akarok, illetve még gondolkozok pár fajta között de tudom hogy melyik fajtát honnan szeretném meg minden szóval ezzel még nem lesz baj.
2010. aug. 7. 21:32
 6/17 anonim ***** válasza:

Én ajánlananám hogy tedd labdamániássá , maguktól nem szeretik a munkát , hanem ha jól dolgozik meg felel neked , vagy megkapja jutalmul a labdát/kaját ez a lényeg a kutyának(szerintem legalábbis, bár lehet h tévedek).Ha versenyszintre akarod tanítani , akkor pedig kelleni fog a kutyasuli is , szinte 100% hogy egymagad nem tudod megtanítani olyan szintre , főleg ha még nem csináltad.

Am merre laksz ?

2010. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy fogok menni ha meglesz a kutya.
2010. aug. 7. 21:44
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem egy jó munkakutyában benne van hogy szereti a munkát Anélkül mit érne? Csak elő kell hozni belőle. És pont azt nem akarom hogy túlzottan valamilyen mániás legyen.
2010. aug. 7. 21:45
 9/17 anonim ***** válasza:
Pedig sztem úgy a jobb , mert játékkén fogja fel a munkát , lehet vele úgy dolgozni hogy észre sem veszi , azt hiszi csak játék az egész és a jó dolog.Attól hogy munkavérvonalból veszed a kutyát , nem azt jelenti hogy automatic szeret dolgozni , rossz kezekben simán meg lehet vele utáltatni a munkát , erre kell a játék.A kutya nem maga miatt dolgozik , hanem a jutalom miatt (legyen az tárgy , kaja , vagy szóbeli dícséret).Persze van munkamániás kutya , mint a belga juhászkutya (mindegyik fajtája szinte ilyen) , csak mivel írtad ogy "tudjon pihenni is" ezért ez nem a legjobb választás.
2010. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy nem vegye játéknak. Azt nem akarom hogy az egész élete se szóljon másról mint hogy jaj labdaaaaaaa.
2010. aug. 7. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!