Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet vemhes egy kutya?

Mikor lehet vemhes egy kutya?

Figyelt kérdés
Csak mert anya szerint 1 éves kortól szabad hagyni hogy párosodjon.
2010. aug. 7. 21:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
azt tudom mert minden héten átmegyünk ahhopz a családhoz ahol vettük és a szüleinek van törzskönyve . Tudom igazolni hogy fajtiszta
2010. aug. 8. 21:11
 12/15 A kérdező kommentje:
és tudom hogy milyen dolog. a régebbi kutyánknak Fifi is törzskönyv nélküli volt és havanese ellet is 6 kölyköt csak mongy 20 évvel ezelőtt
2010. aug. 8. 21:14
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól még mert a szüleinek van törzskönyve,attól még neki nincs...

El kell vinni tenyésszemlére stb...


De amúgy ha nem vagy tenyésztő akkor minek?


Gondolom nem etnyésztőtől vetted,akkor meg pláne eszedbe se jusson lehozni almot.


Minden tele van fajtatiszta kutyákkal,kölykökkel is,menhelyek ,gyepik..

2010. aug. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
Persze,hogy tudod igazolni a FAJtisztaságát,hiszen kutya és kutya ivadéka.Az biztos viszont,hogy tk nélkül nem FAJTAtiszta.Alapfogalmakkal nem vagy tisztában,minek akarsz szaporítani?Kéne egy kis pénz a kölykökből?
2010. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%

Ő egy gyerek! Nem szeretem, amikor valaki ilyen fanatikus, és sérteget másokat! El lehet mesélni szépen és kultúráltan, hogy miért fontos az ivartalanítás, és milyen előnyökkel jár!


Ha szuka kutyáról van szó, ha kanról nagyon fontos, hogy elsősorban az egészsége legyen a fontos. Mindkettőnek az érdeke az, hogy egy boldog kutya legyen, aki ne menjen bele felesleges viaskodásba, pl két kan kutya. Ha nincsenek ivartalanítva, összeverekedhetnek, hiszen ők állatok! Ösztönlények. Ebből adódik, hogy nem szerelemből párosodnak, hanem fajfentartásból.

Ha egy kan kutya nem tud párosodni, megkattan! Agresszívvé válhat, hiszen dolgoznak a hormonok! Nyugtalan lesz. stb. Máris megbomlott a lelki egészsége. És akkor nem beszéltünk a here- és prosztatat rákról.


A szukáknál pedig szintén a fajfentartás a lényeg. Őket ez nem frusztrálja ilyen erőteljesen mint a kanokat, de ha egy szuka pl álvemhes lesz, szintén hasonló lelki válságon mehet át, mint a kanok. (Bocsánat, de csak kan kutyáim voltak, így azokról tudok többet:))

Náluk is jönnek sorba a különböző rák típusok...


Ne tedd kia kutyádat olyan dolognak, mait nem tudsz kezelni.


Tegyük fel, mégis pároztatod a kutyát. Tudod, hogy milyen körülmények kellenek az anyakutyának? ÉS a születendő kölyköknek? Milyen tápanyagra, vitaminokra van szükségük? Van rendszeres és megbízható orvosi segítésged...? Stb


A kutyád mindenkinél jobban szeret, tedd meg neki azt az egyet, hogy biztosítod neki a szabad és boldog életet. Nem állítasz elé olyan akadályokat amikoet nem tud leküzdeni.

Had legyen felszabadult és boldog.


Ha szeretnél kiskutyákat, és nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, akkor menj el egy menhelyre, és válassz:) Rengeteg kis és nagy kutya várja, hogy végre szerető gazdihoz kerüljön. Ha komolyabban érdekel a kutyázás, akkor pedig keress egy megbízható tenésztőt.


Nekem egy örökbefogadott kutyám van, aki ránézésre tökéletes, és besorolható egy fajtába. DE!!!! Műteni kellett, mert rejtett heréje van, diszpláziás... stb. Ezeket nem kevés pénzbe kerük kezelni! Gyógyszer, ami kitolja a csípőműtét idejét, ami több százezer forintba fog kerülni. DE én tudom fizetni, és vállaltam a kockázatot. Ha a te általad világra kényszerített kutyusok közül valamelyik szintén dp-s lesz, és a gazdája azt mondja, hogy nem fogom kifizetni azt az őrült összeget, és kiteszia kutyát az utcára, akkor mit fogsz érezni? Nekem megszakadna a szívem....


Ezeken gondolkozz el, és azután beszélj anyuddal, és dönts felelősségteljesen.

2010. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!