Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlan...

Milyen kistestű kutyát ajánlanátok nekünk? A tacskó jó lenne?

Figyelt kérdés

Olyan házban élünk, aminek nagyon picike kertje van, kb 20-30 négyzetméter, szóval a kutyus tulajdonképpen teljesen benti kutya lenne, annyi könnyítéssel, hogy a dolgát el tudná a kertben végezni. Lengőajtót szeretnénk feltenni, hogy amíg dolgozunk, ő tudjon szabadon ki-be járkálni. Minden nap vinnénk sétálni (kb 1 óra), szeretnék trükköket is tanítani neki, hétvégén vinnénk magunkkal a szülőkhöz vagy kirándulni, de alapvetően egy nyugis kutyát szeretnénk.


Kis vagy közepes testű kutyát szeretnénk, de tipikus szobakutyát nem (yorkie, bolognese, csivava, stb). Nincs bajom velük, csak magamnak nem tudnék ilyen kutyát elképzelni. Ami nagyon szimpatikus mindkettőnknek, az a tacskó.


Szerintetek egy tacsi jól érezné magát nálunk?



2020. okt. 4. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

A tacskó önfejű, imád ásni, a háta miatt pedig idősebb korban menni is alig fog tudni.

Törpe uszkár nem tetszik? Rendkívül okos, könnyen tanítható, aktív de nem kártékony a környezetére.

2020. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
A tacskó vadászkutya, kotorék eb.Szerintem nézzél valami más fajtát.uszkár igen intelligens kutyafajta és többféle méretben létezik.
2020. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Pembroke welsh corgi, cavalier king charles spániel, whippet
2020. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
szerintem nézzetek vmi hosszabb lábú kutyust. tacsiknal ez bajos lehet. amúgy tényleg nagyon szökős kutya
2020. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Az a gond, hogy sok olyan ember ír hülyeséget, akinek nemhogy nem volt tacsi tulajdonos, de lehet még nem is látott olyat :)

Akkor írjon neked olyan, is, akik negyedik tacsi tulajdonos!

Az után írnak véleményt, amit a netről össze szednek, vagy mások mondanak.

Nekem a 4 ik tacsim van, imádtam őket. miért? csupa szív kutyusok. Ha az nektek az a "gáz" vadász jelleg, hogy mindig játékos marad, és így kint az udvaron imádnak fogócskázni (pl. a fiammal) , és szöcskéket kergetni, akkor legyen nektek igazatok!

Eddig egyik kutyámnak sem volt a háta miatt problémája!

És nem szökős kutya! csak annyira, mint mások! de ink ennyira sem! Itt a szomszédban pl. egy mopsz (jól írtam?) ha kiszökik, azt a jó isten sem hozza vissza! Az én tacsim már tudja egy "nem"-ből, hogy nem mehet ki a kerítésen kivűlre, és nem is megy, míg más kutyák pont teleszarnak akármennyire is be akarod tanítani nekik, tudom, mert itt van nem egy példa a szomszédságban erről! Nem foglalkoztam vele éjjel nappal hogy megtanítsam dolgokra (egyikkel sem) hamar tanult mindegyik, okosak minimum annyira mint bármelyik okosnak mondható kutya, de érzékenyek és csupa szív kutyusok. Ha megszokod, sok másik kutyát "köcsögnek" és gyökérnek" fogod látni. Mert egy tacsi pont nem olyan.

Kiváló házőrzők!

A "másik" szomszéd kutya, (valami vizsla) éjjel nappal ugat, igazi idióta idegesítő szar jelző kutya.

Az enyémmel, egyikkel sem volt ilyen gond. A testvéremnek is tacsija van. Elpusztult a régi nagy kutyusa, és most már jó ideje neki is tacsija van, az övével sincsenek olyan gondok, mint amit itt leírtak.

Itt jegyezném meg, hogy más témakörben írtak már nekem is olyan badarságokat, hogy (mint az később ki is derült) a negyede sem volt igaz.

Csak jót tudok róla írni! Nem hiába tacsijaim voltak (többek közt) eddig leginkább.

Dereka? hát ha futtatod, ugráltatod vagy 5 emeletes lépcsőházban ugráltatod fel-le mint egy idióta, akkor lehet vele baj, de azt gondolom hogy egy ember is megelégelné a térdével az ilyen életmódot egy emberi életben, nemhogy egy tacsi egy kutya életben. Vagy akár bármelyik kutya! Szóval reálisan! Reálisan!

Én tényleg csak jót tudok elmondani a tacsikról, Most törpe tacsim van, ő is remek kiváló kutya. Lány, 6 éves...

2020. okt. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Ja hozzáteszem, hogy rövid szőre van, ink bent van télen, csak 10 percekre engedem ki, nyáron imádja a napocskát, mindig kimegy napocskázni. Szó szerint napocskázni, fürdik benne. Ugy hogy nektek szerintem tökéletes lenne egy.
2020. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Bent nyugisan el van. nem virgonc, imádja nézni ha főzök, vagy a konyhában valamit csinálok, néz, és bele alszik. aztán ha bemegyek, jön velem, ha kint van napozik, fürdik a gyepben, vagy oldalt a gazban vadászik. nem önfejű, egyiksem, és testvérem-é sem az. hivószóra azonnal jön, ha kutyákat ugatja akkor is abba hagyja, és jön. Szóval egy szó mint 1000, remek kutya fajta.
2020. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
És sosem ás. nem lyuk ásó fajat, míg (amott a másik) szomszédé már felszántotta az udvart. Ha ásna, vagy ilyesmi, egy kettőre le lehet szoktatni róla, mert mint írtam, nem önfejű, halgat az emberre, okos, és tanulékony... Na jól kiveséztem a dolgot, tiéd a választás...
2020. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%

Ajánlottak neked itt uszkárt???

Az uszkárok nem keverednek semennyire sem, tiszta a vérvonaluk, épp ezért ez genetikai gyengülést okozott náluk, sok "problémás" kutya van belőlük, harapósak, önfejűek.

2020. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beagle
2020. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!