Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára lesz kiskutyánk....

Nemsokára lesz kiskutyánk. milyen cuccokat kell neki venni?

Figyelt kérdés

én eddig ezeket gyűjtöttem össze:

etető, itató tál

fekhely

száraz/konzerv kaja( amúgy mindegyik kell vagy csak az egyik? )

hám

póráz

jutifali



2020. okt. 5. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos, sok együtt töltött, minőségi idő, játékok (meg kell találni melyik a kedvence, nálunk a plüssök és a rágókötelek mennek nagyon).

Tápból jó minőségű, konzervből is. A Pedigree és a többi boltban kapott társa nem az. Ha premium tápot eszik, a konzerv nem feltétlenül szükséges, mi azért adunk a miénknek időnként, a változatosság kedvéért. Ajánlom a Britet a tápok közül, nem szuperpremium, de jó minőség.

2020. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Eszembe jutott még a bolhanyakörv, vagy valamilyen védelem az élősködők ellen, de ezt végülis az állatorvos mellé is oda lehet gondolni.

2020. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. igen a játékra én is gondoltam, csak elfelejtettem odaírni. de csak pár játékot fogok venni, mert szeretnék neki saját készítésűt is csinálni. van egy könyvem amiben vannnak ilyenek. és amúgy a brit táp drága? mármint ha az akkor is megkapja, vagy az ugyanolyan minőségűt csak azért nem utolsó kérdés az ár sem. szerintem majd ilyen fél éves kullancs- bolha gyógyszert(?) fog kapni, mert az elvileg nagyon hatásos (ismerősöktől tudom)
2020. okt. 5. 14:47
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Hám helyett vagy mellett nyakörv is.

Tápból olyat először, amit eddig evett, aztán fokozatosan lehet váltani másikra (jó minőségű kölyöktáp). Konzerv nem kell, csak hasmenést okoz, tápanyag nem nagyon van benne.

Bolha-kullancs elleni szer, illetve el kell vinni orvoshoz, ahogy hozzátok kerül, vagy amikor esedékes a következő oltása, ott lehet kérni paraziták elleni szert, ill. fog kapni az oltás mellé féreghajtót is.

2020. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekünk kistesű (8 kilós) a kutyánk, a 15 kilós táp nagyjából egy 10-es szokott lenni, és kb. fél évig kitart. Nekünk megéri, a te pénztárcádban nem akarok turkálni :D

Bolhairtót ha ajánlhatok, akkor Foresto nyakörv. Azt nem tudom, hogy kölyökkutyáknak mikortól lehet adni, lehet hogy nektek ez még korai lesz. Ez is nagyon megéri nekünk. 8 ezer forint, és 6-7 hónapig jó.

2020. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A Brit tápok a minőségi kutyakaják körében nem számítanak drágának. A tesco minőséghez (Pedigree, Darling, Friskies meg mifenék) viszonyítva viszont drága. Egy Acanahoz vagy Orijenhez képest nem. Ár-érték arányban pedig nagyon jó.


Én egyébként nem javaslom a bolha/kullancs elleni nyakörveket. Bolha normál esetben egy tiszta körülmények között tartott kutyába nem nagyon mászik bele, ha meg mégis, akkor a nyakörv csak dísznek jó ellene. Ellenben kaphatóak tabletták, amik nem csak közepes hatásfokkal tartják távol az élősködőket, hanem vérszívás után még meg is ölik őket. Érdemes olyat választani, ami véd szívféreg ellen, mert sajnos az is egyre gyakoribb itthon, és nagyon alattomosan öli a kutyákat, a kezelése is nehéz és költséges. Vagy léteznek még spot-onok, de őszintén azokat sem ajánlom, változó, hogy mennyire tartják távol a parazitákat. A tabletták jelenleg a legbiztosabbak. (Pl Nexgard Spectra, Simparica, de ezt úgyis az állatorvostól kell kérni, ő tud javasolni esetleg.)

A tápból először kapja azt, amit a tenyésztőnél kapott, ha jó helyről van, ez is minőségi táp lesz. Azt remélem tudod, hogy miért nem érdemes facebook csoportokban hirdetett, törzskönyvvel és főleg egészségügyi szűrésekkel nem rendelkező szülőktől, szaporítótól hozni kiskutyát. Ha menhelyről van, akkor pedig átszoktatás nélkül kezdhetitek neki adni a minőségi kölyöktápot, ha eddig nem azt evett. Sajnos a legtöbb menhely nem engedheti meg anyagilag a minőségi kutyatápot.


Én esetleg beszereznék még egy szobakennelt, vagy szobakennelként is funkcionáló szállítóboxot, egyrészt mert utazásnál vagy idegen helyen nagy haszna van, másrészt mert az egy biztos pont a kutyának a lakásban. Ha rendesen bele van szoktatva, akkor nagyon szokták szeretni.

Jutalomfalatot én külön nem szoktam venni, a boltban kaphatók nagyrésze gabona, tréningekre van aki virslit használ, van aki a napi kajaadagot adja jutalomként. A virsli például a legtöbb kutyát jobban érdekli, mint a kifejezetten jutifalinak készült cuccok. Ha fogtisztításra vagy kis extrának gondoltad, akkor arra pedig tudom ajánlani a velős csontot. :D


Milyen fajta kutyus lesz amúgy?

2020. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

menhelyről lesz. nagy valószínűséggel amanda kutyaovi, kistestű vagy közepes kutya. kis terasza/előkertje lenne, de amúgy bent. még nem tudduk melyik kutyus, de azt igazából nem nagyon érdemes még nézni, mert az a nemsokára valószínüleg karácsony után lesz csak. hogy pontosan milyen tápot kap, milyen bolha/kullancsirtót arról nem én döntök hanem anyukám de persze ajd mondom neki, melyik lenne a legjobb. a kenel jó ötlet, viszont költözés után nem hiszem hogy lesz rá pénzünk. ezt már megbeszéltem anyával és egy kosarat fogkapni, amibe rakunk plédet, stb... meg esetleg a szobámba egy olcsóbb fajta fekhely. kis karámja lesz ( tudjátok amit gyerekekhez is szoktak rakni a lépcső elé) és így az egész előszoba az övé. persze amikor otthon leszünk .

amúgy ugy tervezem, kérlek írjátok meg hogy jó e így, hogy reggel csak egy pisi-kaki séta lenne, max fél óra, mert suli időben szerintem többb nem megoldható. elmegyek suliba. maximum 7 órát lenne egyedül (teljesen, nem annyit vagyok suliba, kevesebbet) majd hazamegyek, elmegyek vele legalább egy órás sétára. tanulok, stb... közben, utána, előtte játszok vele, tanítgatom, majd este felé megint elviszem minimum egy óra sétára.

2020. okt. 5. 18:09
 8/17 anonim ***** válasza:

-szeretet

-odafigyeles

-gondoskodas

-felugyelet

-tanitas

-jatek

-sok seta


es persze a tartozekok, amiket te magad is felsoroltal.

2020. okt. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha beállítod neki a napi rutint, simán jó lesz neki ez a foglalkozás. Az energiaszintjétől függ majd. Az első időkben valószínűleg nem fogja tudni tartani a pisit, gyakrabban ki kell majd vinned sétálni, de egy felnőtt kutyának tökéletes, nem kell a nap 24 órájában foglalkoztatni.
2020. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát téli, vagy tavaszi szünetben hozzuk majd el. Akkor majd rászoktatón hogy jelezzen, vagy is hát hogy kint szabad , bay ha nem vagyunk otthon akkor a pelenkára
2020. okt. 9. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!