Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetek tenyésztő, ha ingyen...

Lehetek tenyésztő, ha ingyen akarom odaadni a kisállatokat?

Figyelt kérdés
2020. okt. 6. 15:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Úgy értettem legálisan
2020. okt. 6. 16:06
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Ha igazi tenyésztő lennél, az éves szinten több milliós kiadást jelentene haszon nélkül, ha ingyen adod a kölyköket. Miből teremtenéd elő rá a pénzt?
2020. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%

Senkinek semmi köze nincs hozzá, hogy mennyiért adja el a kiskutyákat, de azért azt érdemes figyelembe venni, hogy a 0 Ft.-os ár kérdéseket fog felvetni a kennel, mint vállalkozás felelősségtudatával kapcsolatban.


A másik bökkenő az, hogy 0 Ft.-ért jogilag nem lehet eladni. Az ajándékozásnak minősül, annak pedig illetéke van. Abban sem vagyok teljesen biztos, hogy üzletszerűen lehet-e ajándékozni. (Ezekre a kérdésekre egy könyvelő tudna választ adni.)

2020. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%
Lehet hogy közöm nincs hozzá, de érdekel, mert szerintem a kérdező gyerek aki ábrándozik. Nem baj ha a dolog reális oldalával is szembesül, hogy igazából mennyire drága nem SZAPORÍTVA lehozni egy almot. Talán mire odajut, kitalálja hogy lehet tényleg tenyésztő.
2020. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%
A kérdésre válaszoltam, nem személyesen neked vagy másik válaszolónak "üzentem". Kicsit unom már, hogy egyesek magukra vesznek egy állítást a válaszomból és nyomják a piros gombot, miközben ez az oldal arra van, hogy a KÉRDÉSRE válaszoljunk (és azt is teszem), nem pedig mások válaszára...
2020. okt. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk én nem pontozgattam, de legyen, sértődj be....
2020. okt. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%
13: Könyvelő?
2020. okt. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

Annak mi értelme? Megveszel egy marha drága tenyészkant és tenyészszukát (ez már többszázezer forint). Viszed őket kiállításokra, szűrésekre, szintén nem 2 fillér. Közben minőségi kajával etetsz. A vemhesség alatt sűrűbben viszed orvoshoz, a kicsiket beoltatod, kivizsgáltatod, letörzskönyvezteted.


Ez már milliós tétel. Ugye eleve nem egészséges 1 szukát lestrapálni, ezért kell belőle 2-3, ha évente több almot szeretnél. Számolj utána! Az első alom után csődbe mennél.

2020. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%

Ingyen odaadni neked lenne rossz nem másnak.Nem azért adja tenyésztő pénzért a kutyáit mert kötelező.Hanem azért,mert ebből van haszna.

Egy szuka és egy kan kutya amivel kiállításokra járhatsz,hogy érdemleges kölykeid szülessenek eleve olyan..500.000ft-os ár kezdetnek.Persze ez fajta függő is.

Fel kell nevelned minőségi cuccokon az sem olcsó.Majd kennelt kell nyitnod,szűrni az anya-apa kutyát,tenyésszemlézni,és ekkor talán elkezdhetsz kölykökre gondolni.

A törzskönyv is pénz kölykönként talán 6000ft.

És utána még mindig van mit költened ugyanis 10 hetes kor előtt kutyát tenyésztő nem ad oda,ezalatt az anya-apa kutya ellátásán túl a kölykök orvosi költségei rád hárulnak aminek a minimuma az addigi oltások és a féreghajtás.


Megéri neked szerinted így ingyen tovább adni a kiskutyákat? Ráköltöttél a szülőkre és rájuk is egy vagyont,más meg ne adjon érte semmit? :D

2020. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a kérdező nagyon szeretett volna valamilyen kutyát, de nincs rá keretük, és álmodozott egy picit hogy milyen jó lenne ha mégis lehetne. Nincs ezzel baj, aranyos gondolat, csak a tenyésztő nem gonoszságból, meg nyerészkedésből adja ennyiért a kölyköket. Hanem mert magasak a költségek ha normálisan vannak tartva, ellátva a kutyák. Hidd el, senki sem ebből lesz milliomos.
2020. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!