Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Próbálok előre gondolkozni,...

Próbálok előre gondolkozni, és már egy évvel előtte lefoglalni a kiszemelt a kutyát a tenyésztőnél, túl korai?

Figyelt kérdés

Jövő nyárra épül fel a házunk, akkor kisfiam is már 5 éves lesz, így gondoltam nézünk egy családi kutyát, mivel én is kutyával nőttem fel, és kutyakozmetikusként tapasztalatom van elég.

Hosszas keresgélés után, a cavalier king charles spániel mellett döntöttünk, utána még több keresés után a slippy star kennelt néztük ki.

Láttam hogy 1-2 évente van alom, így megkerestem a tenyésztőt, hogy tricolor színű kölyköt szeretnék lefoglalni (direkt még árat se kérdeztem), de válaszra se méltatott.

Felhívnám, de nem túl korai ennyire előre lefoglalni? Legalább annyit írhatna hogy 2021-be egyáltalán lesz -e alom tervbe.

Nektek van tapasztalatok ezzel a tenyésztővel?

Vagy ti hogyan kezdtetek bele a kölyök nézegetésbe? Tenyésztőknél olyan ritkán van alom -szerencsére-.


2020. okt. 1. 15:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Ha családi kutyát nézel, elsősorban ne a színe legyen a fő szempont, hanem hogy szeresse a gyerekeket, engedelmes legyen, stb.
2020. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 vantel ***** válasza:
2%

Csak is a személyiség jegyeik alapján választanék. Nálunk most van szaporulat. Másfél hetesek és gyönyörűen kirajzo

Lódik a tulajdonságaik. Pl. Lusti, játékos, morgós átlagos.

Vajon nektek milyen tulajdonságú kellene? Egy lusta ,ritkán sétáltató családnak végzetes egy aktív kutyakölyök.

Egy aktív családnak meg unalmas egy lusta kölyök.

Csöndes környékre nem való az állandóan ugatós. Stb.

Egy évre elöre lefoglalásnál rögtön leszűri a tenyésztő,hogy amatőrrel van dolga, hiába érintesz nap mint nap kutyát.

2020. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom, nyilván a természete az elsődleges, de ha tricolorba tetszik a fajta? Most egy 12 hetes kölyökről úgy se tudjuk meg, hogy mennyire engedelmes, vagy szereti -e a gyerekeket, de fajta leírásba benne van hogy a cavik gyerekbarátok, és dominanciára egyáltalán nem hajlamosak.
2020. okt. 1. 15:42
 4/17 A kérdező kommentje:

De most lehet szélsőséges példa, de mikor nézegettem uszkárokat pl, akkor van egy tenyésztő csaj akinek ki van írva hogy a 2021-es tervezett alom az összes "baba" foglalt.

Ezért gondoltam, hogy nem hülyeség előre gondolkozni.

2020. okt. 1. 15:43
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Bemutatkozó levelet írtál?

Ha van megadva telefonszám, hívd fel nyugodtan. Ha nincs megadva, írj még egyszer. De ha valamiért a tenyésztőnek nem volt szimpatikus az írásod, keress másik kennelt.

Lefoglalhatsz kölyköt, legfeljebb visszamondod. Foglalót utalni nem kell még.

2020. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem érintek már minden nap kutyát, régen voltam kozmetikus, de attól még amatőrnek nem nevezném magam, csak az utolsó kutyám aki élt az szapis volt és nem szeretnék még egyszer úgy járni.
2020. okt. 1. 15:44
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Dehogynem derül ki. Normális tenyésztő csináltat egy tesztet és az alapján választja ki a hozzátok legjobban illő kutyákat.
2020. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Írtam persze, egy jó 800-900 karakteres levelet írtam, mindent leírtam magamról és a családomról és hogy miért ezt a fajtát szeretnénk.

Félek másikat keresni, erről olvastam csak jókat, és úgymond nem 4-5 órányira van.

2020. okt. 1. 15:46
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hasznos-e amit írok de leírom én mit tapasztaltam.

Amikor ráírtam a tenyésztőre úgy kezdtem,hogy egy rövid bemutatkozással.

Nekem erre válaszolt a tenyésztő és elmondta mikorra terveznek almot.

Aztán végig tartottuk a kapcsolatot amíg vemhes nem lett a kutya.

Akkor küldött ultrahang képet.

Ezután amikor 4 hetesek lettek lehetett menni megnézni őket és lefoglalni a kiválasztott kiskutyust.

Ezután 10 hetesen mehettünk érte.


Amikor először írtam neki február volt és decemberben születtek a kutyák.

Mi végig tartottuk a kapcsolatot.

Szóval szerintem annyira nem korai írni.De ez a tenyésztőtől is függ gondolom.

Nálunk ez volt a menete.:)

2020. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Adott kenneleknél már 2-3 évre előre bejelentkezik több leendő gazda is. Nyilván a célok vagy a jelentkezési sorrendek alapján dől el, hogy ha születik y számú kölyök, ki kaphat majd. De jellemzően előleget csak sikeres fedeztetéskor szoktak kérni.
2020. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!