Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az jó ha egy 4 hónapos törpe...

Az jó ha egy 4 hónapos törpe tacskó négy és fél kiló? És néha még bepisil mert egyedül van itthon? Arról hogyan szoktassuk le?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

4 és fél kilósan vagy elhízott vagy neked nem törpéd van. Egy felnőtt törpetacsinak kell 4 kg vagy kicsit alatta lennie.

Szeparációs szorongásra meg van sok jó,szakirodalmi témájú cikk a neten.

2020. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Szukaknak olyan 4-5 kilo kozott kene lenniuk, kanoknak max 6. Valoszinuleg a kerdezonek valamilyen fajtajellegu keverek tacskoja lehet, mert egyebkent 4 honaposan meg nem erhetne el a felnottkori sulyat.
2020. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Standard tacskó méretű lesz, nem törpe.
2020. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

4 és fél kiló egy törpének soknak tűnik így 4 hónaposan (reméljük tényleg törpe),viszont bármi lehet még,egyébként mind szuka,mind kan esetében 1-6 kilóig "normálisnak" írja a fajtastandard. Nekem Coton de Tulear kutyám van és ő volt 4 hósan 4 kg. Most másfél éves és 6 kiló. Törzskönyved van?

A pisilés pedig abszolút belefér,hiszen még kicsike :) idővel ahogyan nő tovább fogja tudni tartani. Légy türelmes és mindig vidd ki következetesnek kell lenni ebben is.

2020. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici korban azt lehet mondani hogy nagyon max annyi órát tudja a kiskutya a vizeletét visszatartani, ahány hónapos (a gyakorlatban úgy találtam hogy ez az idő inkább kevesebb). Tehát a te 4 hónapos kis cuki szőrös hurkád fiziológiai értelemben maximum 4 óráig tud szobatiszta maradni (de inkább 3), utána be fog pisilni, erről nem tudod leszoktatni mert egész egyszerűen a hólyagja még nem olyan fejlett hogy vissza bírja tovább tartani. Ha ennél kevesebbeket van otthon és úgy érzed hogy csak azért pisil be mert egyedül van, akkor rakd be a helyére (kis ketrecébe, elkerített sarkába) ha van ilyen (mert kellene hogy legyen), és oda nem piszkít a kutya, feltéve persze hogy a helye nem elég nagy ahhoz hogy az egyik sarkát wc-nek használja.
2020. okt. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hurka, virsli.
2020. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki mit lát:) Imádom a tacskókat egyébként, szerintem az egyik legvidámabb kinézetű kis fajta. Nagyon mókás nézni ahogy ezekkel az adottságokkal működik:)


Azt elfelejtettem írni hogy ahova odapisil a kutya ott szagtalanítóval rendesen fel kell mosni (szobatisztaságra nevelés alatt a szőnyegeket ajánlatos felcsavarni), mert ha érzi a szagot legközelebb amikor pisilnie kell akkor az bátorítja őt arra hogy engedje el magát, hiszen érzi hogy itt szokott ő amúgy is:) Csak ha simán szappanos vízzel feltörlöd az nem elég. Állatboltokban (meg nagyobb szupermarketben is) lehet kapni megfelelő tisztítószert. Pelust szerintem ne tegyél rá, meg arra a pisilő "pad"-re se szoktasd rá. Ha bepisil akkor legközelebb hamarabb kell kiengedni!

2020. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!