Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kézzel nevelitek a kutyátokat?

Kézzel nevelitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Ha rosszat csinál legtöbbször hogyan állítjátok le? :) Ti mit gondoltok a nevelő jellegű pofonról?
2010. aug. 8. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

soha nem ütném meg!


van tekintélyem, rászólok, és abbahagyja a rosszalkodást.

2010. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Egyrészt nem csinál rosszat másrészt ha mégis akkor azt mondom neki hogy "nem szabad" és abbahagyja. Most biztos jön a sok drámázó de szerintem ez nem minden kutyának elég, egy kutyát sem lehet csak kedvességgel tanítani. Néha egy-kettőnek szüksége van egy kisebb taslira. Nem lesz ettől semmi baja.
2010. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Én nem kézzel nevelem. Vagyis nem ütöm meg ha rosszat csinált. Ha rosszat csinált akkor csak egy sima "Fuj" és azonnal egy helyre leül. Ha rámugrik rögtön "fuj", és ugyanígy csinálok ha a macskának megharapja a farkát(persze játékból de akkor is).
2010. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
én van hogy ráütök a popsiára, de nem nagyot, csak olyan figyelmeztető jelleggel, de inkább morogni szoktam rá, mint ahogyan a kutyák egymásra ha nem teszik valami, attól jobban fél, és jobban is hat rá :)
2010. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

3 kutyusom van, a németjuhász nagyon okos, őt szájjal nevelem... XD

a foxi túl eleven és szófogadatlan, néha újsággal oda kell ütnöm szegénynek...

és van egy tacskó-puli keverék, akire nem hat semmi... ha rosszat csinál és meglát, egyszerűen lefekszik és halottnak tetteti magát...

2010. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Én néha ráütök az orrára, és akkor hunyorít...de az nem komoly, mert végülis odabújik hozzám...szerintem jó neki :D
2010. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
53%
az a tapasztalatom, hogyha megütöd, az csak egy darabig jó. sokkal többet ér a nevelés, és persze a kitartás.
2010. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
:) Köszi a válaszokat. Azért kérdeztem mert én nekem nem szükséges a pofon a 4 hós kutyusunknál, de apum meg elég sokat pofozza. Természetesen nem nagyot kap de ha rosszat csinál akkor apumtól tuti kap egyet. Meggyőződésem hogy ha rászólna akkor abbahagyná de inkább taslizik...
2010. aug. 8. 12:03
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Eddig 1x kapott ki komolyabban a kutyusom, de az sem volt agyonverés, csak adtam neki egy pofont amiért átszaladt az úton és a kamion 10 cm-re ment el mellette. Hozzátenném h a kutyafutiról egyszer csak gondolt egyet és elkezdett hazafele sprintelni és nem hallgatott az "állj" vezényszóra.

Amúgy amióta ivartalanítva van sokkal könnyebb neki bármit megtanítanom. 22 hónapos, már tudja a dog dancing alaptrükkjeit és most megyünk bele mélyebben a dolgokba és a 101 kutyatrükk című könyvből tanulunk :)

2010. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
A kutyát nem szokás kézzel ütni. A kezeddel simogatod, és nem ütöd. Szép szóval, vagy tiltószóval többre megy a gazdi. Én régebben, ha rosszat tett a kutyusom, akkor újsággal vágtam a fenekére. Aki kutyát tart, az még kiskorában megtanítja neki azokat a szavakat, amire a kutyának hallgatni kell. Nem, nem szabad, pfuj, ereszd. Alapból ezért szeretik széttépni az újságot a kutyák.
2010. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!