Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelitek terrier...

Hogyan nevelitek terrier kutyátokat?

Figyelt kérdés
A kedvenc fajtám az Ir terrier és nemsokára szeretnék egyet hogyan neveljem hogy jólnevelt legyen?
2009. okt. 22. 17:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Következetesen és szigorúan mert a terrierek makacs fajták, ha rájön, hogy hagyod magad és uralkodhat fölötted akkor meg is keserítheti az életed, nekem Bullterrierem van, és bevallom volt, hogy néha ha nagyon rossz volt csaptam néhányat a hátsó felére, tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy nem szabad fizikálisan fegyelmezni, de nekem kutyaoktató mondta, hogy néha nem árt egy kis verés ha nagyon rosszat csinál, persze nem annyira, hogy fájjon neki ( a terriereknek nagyon nagy a fájdalomküszöbük). Olyant is hallottam már, hogy egy bizonytalan gazdát megtámadta a terrier kutyája mert át akarta venni a falkavezérséget, ezt meg kell előzni, tudja, hogy ki a főnök.Több olyan trükk van amivel ezt lehet nyomatékosítani, a Jan Fanel féle módszerek pl: a kutya előtt eszel a táljából(a saját kajádat, esetleg a tápját ha nem utálod :)) ) és csak utánna ehet ő miután te is ettél elötte , vagy nem üdvözlöd mikor hazaérsz munkából és addig vársz míg nem szökdösik és szépen megnyugszik, csak utánna üdvözlöd, vagy nem hagyod, hogy az ajtónál elötted kimenjen,nem hagyod, hogy felmenjen az ágyadra stb... sok sikert! :)
2009. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!