Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anglia,2boxer, autóval....

Anglia,2boxer, autóval. Tapasztalat? Kérlek.

Figyelt kérdés

Szeretnénk jövőre kiköltözni a kis családunkkal (3an) Birmingham közelében (Rugby vagy akörül).Már kész a "terv", ismerősök vannak, de nekik nincs kutyás tapasztalat.Házat már most is találnánk, minden adott, de a 2boxerünket nem tudjuk(nem is akarjuk) másnak adni:( az életünk részei, így mindenképp megteremtjük nekik a költözés lehetőségeit.Hallottam, hogy macerás a repülőgéppel a kutyázás.A szállítással vannak némi problémáim.Hideg, stb.Tudom, hogy nagyjából milyen papírok kellenek, útlevél, chipek, oltások, stbk, de érdekelne hogy autóval egyszerűbb-e átjutni a határokon?vagy csak én gondolom így? tökéletesen egészséges kutyusok, nem harci kutya kategória, de csak nem hívhatom fel a nagykövetséget a kiskapuk és az egyszerűbb szállítási feltételek miatt:)

szóval a kérdés az lenne, (és tapasztalat vagy ismerős aki tudna segíteni) hogy melyik útvonal a legegyszerűbb a kutyusokkal és autós átkelésnél a kompon, határokon mit kérnek a kutyák miatt?mondjátok hogy van esély 1-2nap alatt nyugodtan kijutni velük:) persze tudom: vérvétel, blabla, és papírok meg pár hónap várakozás előtte.ha van ismerős aki tudna infot adni, és valós tapasztalok vannak (mert én is tudok google-ban keresgélni, de hasznos infom sajna mindig nincs)

nagyon köszönöm és ha valaki tényleg adna infot, akár a saját mail-emre is küldhet(baloghandee89Szeretnénk jövőre kiköltözni a kis családunkkal (3an) Birmingham közelében (Rugby vagy akörül).Már kész a "terv", ismerősök vannak, de nekik nincs kutyás tapasztalat.Házat már most is találnánk, minden adott, de a 2boxerünket nem tudjuk másnak adni:( az életünk részei, így mindenképp megteremtjük nekik a költözés lehetőségeit.Hallottam, hogy macerás a repülőgéppel a kutyázás.A szállítással vannak némi problémáim.Hideg, stb.Tudom, hogy nagyjából milyen papírok kellenek, útlevél, chipek, oltások, stbk, de érdekelne hogy autóval egyszerűbb-e átjutni a határokon?vagy csak én gondolom így? tökéletesen egészséges kutyusok, nem harci kutya kategória, de csak nem hívhatom fel a nagykövetséget a kiskapuk és az egyszerűbb szállítási feltételek miatt:)

szóval a kérdés az lenne, (és tapasztalat vagy ismerős aki tudna segíteni) hogy melyik útvonal a legegyszerűbb a kutyusokkal és autós átkelésnél a kompon, határokon mit kérnek a határőrök a kutyák miatt?mondjátok hogy van esély 1-2nap alatt nyugodtan kijutni velük:) persze tudom: vérvétel, blabla, és papírok meg pár hónap várakozás előtte.ha van ismerős aki tudna infot adni, és valós tapasztalok vannak, azt megköszönöm. (mert én is tudok google-ban keresgélni, de valós hasznos infom sajna mindig nincs)

email: baloghandee89@gmail.com


2010. aug. 8. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én ismerőseim tavaly költöztek ki Londoba és autóval vitték ki a golden retriever-üket. A kutyus előtte 6 hónapig "karanténba" volt, csak utána vihették ki. Komppal keltek át és azt hiszem h 2 nap alatt bőven kinn voltak. Sajnos a pénzügyi részéről nem tudok semmit, de amint feljön MSN-re azonnal informálódom :)

Amúgy a kutyus jól bírta az utat.

2010. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szia:)

várjuk majd az infokat:) nézegettem, hogy kompon kiszállhat-e a kutya, hogy egyáltalán felmehetnek-e 2en, de nem látok sok infot..

hm..

de nagyon megköszönök minden infot, hisz olyanok mintha a gyerekeink lennének :D

2010. aug. 8. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
A kompon nem szállhat ki a kutya. Benn kell maradnia az autóba. :S
2010. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

háát...ha nem süti a nap akkor nincs gáz, mert ezek a kis boxik egyszer végig ültek 2,5óra mozit a kocsiban :)

szerintetek kell nekik is külön "jegyet" venni vagy nem, mert a kocsiban kell ígyis úgyis maradni..

2010. aug. 8. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!