Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme tovabb az antibiot...

Van értelme tovabb az antibiotikum kúrának?

Figyelt kérdés

A kutya szerda este iszonyatosan elkezdett kohogni, azt hittem félrenyelt és megpróbáltam hánytatni meg lenyultam a torkán de nem volt semmi.


Az ujjamon maradt egy ilyen slejm szeru cucc.


Rohantam vele ugyeletre addig mar elmult ez a fulladasos oklendezős köhögés.

Nem adtak semmit, mondták kicsit piros a torka (gondolom azert mert fulladozott meg lenyultam a torkan vagy mert torokgyulladasa van)

Probalta megkohogtetni a kutyat de nem sikerult.

Masnap reggel csutortokon megint volt egy ilyen rohama.

Abbahagyta, elmentem suliba. Visszaértem elvittem dokihoz es mondta h kenneles, én is erre gondoltam miután azt hittem félrenyelt. Azt mondta szedjen antibiotikumot kapott egy adagot meg köptetőt.

Azt mondta az orvos hogy meg a mai napon hangosan es sokat fog kohogni.. de semmi.. csutortok reggel óta nem köhögöt semmit. Hiába kapott köptetőt akkor se.


Van így értelme tovább folytatni az antibiotikum kúrát?



2020. okt. 9. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem tudhatod,hogy szervezete tényleg legyűrte e a betegséget
2020. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikum kúrát végig kell nyomni a tünetek megszűnése után is, különben újra fellángolhat a betegség.
2020. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2-es írja, ráadásul a megmaradt baktériumok rezisztensek lesznek erre az antibiotumra, és ha megint fellángol ez a fertőzés, már másik és erősebb antibiotukmot kell szednie.
2020. okt. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, add neki! És nem te, hanem mi döntjük el meddig. "Imádom" az ilyen gazdákat.
2020. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Végig kell nyomni az antibiotikum kúràt. A túl rövid ideig tartó kezelés az egyik fő kiváltó oka az antibiotikum rezisztenciának. Ha nem vagy biztos benne hogy rendbe jött, kérd ki egy másik állatorvos véleményét, de semmiképp se szakítsd félbe a kúrát. A gyógyszer nem cukorka hogy majd kedvünk szerint hol eszünk egy kicsit, hol nem.
2020. okt. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Fozz nemi diszno vagy marha husos csontbol huslevest (tengeri so,fokhagyma menjen bele meg zoldseg(brokkoli/s repa/cukkini)es szamodra eheto homersekleten add oda. (Az antibiotikumot hagyd abba mindenkepp. )

Naturjoghurtot is adj egy kiskanalal(kell a belflora visszaallitasahoz!!)


Az egeszseges belflora az immunrendazer alapja kutyaknal es embereknel. Az elsavasodaatol kohog. Gondolom tapot eszik.

2020. okt. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Felhivtam az orvost megkerdeztem o is azt mondta folytassam
2020. okt. 10. 02:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!