Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kattog a kutya csipője?

Miért kattog a kutya csipője?

Figyelt kérdés
Van egy amerikai staffordshire terrierünk, aki 2 évvel ezelőtt egyik pillanatről a másikra lebénult, mert elmozdult valami a csipőjénél / derekánál / gerincénél, nem tudom pontosan, azóta gyógyszereket szed, futni is tud, igaz látszik rajta, hogy közel nem 100%-os. Ma arra lettem figyelmes, hogy főleg futás, ügetés közben rettentően hangosan csattog, kattog a kutya csipője... Van ha hozzányúlok, olyan mintha valami visszapattanna a helyére de ugyanúgy folytatódik ezek után is... Mi lehet ez??????????

2020. okt. 9. 17:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jaj de vicces vagy, ennek annyi, tudod kinek legyen annyi?:)
2020. okt. 9. 18:30
 2/11 kicsibarany ***** válasza:
80%
Sokakat nem értek. Egészségügyi problémákat miért nem először állatorvossal beszélik meg? Itt még csak nem is látjuk a kutyát.
2020. okt. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert ma nem rendel az orvos, reggel hivjuk, de azért jó lenne valamit tudni, hogy mégis mi a szar lehet addig is.
2020. okt. 9. 18:34
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Az még laikusként is egyértelmű hogy kiugrál neki. Gondolom elkopott a porc.

Nem tudom hogy itthon csinálnak-e ilyen Noel Fitzpatrick szintű műtéteket, de ez elég komolynak hangzik sajnos.

2020. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Diszplázia jele is lehet a kattogás.
2020. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

6.-nak.


Pontosan, én is ezt írtam, de látod, lepontoztak 0%-ra. Kíváncsi vagyok veled is így tesznek-e.


1. voltam. Profi.

2020. okt. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

7, azért lettél lepontozva mert azt írtad hogy "ennek annyi" mintha valami tárgyról lenne szó amiért nem kár, ez ilyen "áh, majd veszünk másikat" mentalitás.

Egy élő, érző lényről van szó, akit szeretnek és akiért aggódnak.

2020. okt. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igy igaz 8-as, ölni tudnék érte. Már 2 éve igy él, hogy bénák valamennyire a hátsólábai, főleg a bal, de ez a kattogás új szóval eléggé para... majd holnap meglátjuk :l
2020. okt. 9. 22:51
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Lehet diszplázia tünet, de igazából számos más ízületi probléma is, főleg, hogy már amúgy is problémás a csípője. Az szerintem fontos lenne, hogy egyből ortopéd dokihoz menjetek, ezzel egy általános doki nem sokat fog tudni kezdeni, ha elégedettek vagytok vele és megbíztok benne, akkor ahhoz az orvoshoz, aki 2 éve kezelte, ő ismeri a kórtörténetet.

Egyébként az előző problémánál műtét, hidroterápia vagy más kezelés nem merült fel esetleg? Ha a leírásból jól értem a gyógyszerekkel csak tünetet kezeltek, nem lehetne valahogyan gyógyítani/javítani a jelenlegi helyzetén?

Ismerek egy kutyát, akinek eltört a mellső mancsa, levált egy porc a vállából és még könyök dp-s is volt az a lába, neki műtéttel, hialuronsavas feltöltéssel és hónapokig tartó fizio/hidroterápiával annyira sikerült rendbe hozni az ízületeit, hogy a mai napig versenyezik vele a gazdája, ha jól tudom őt dr. Diószegi Zoltán kezelte. Ezt csak azért írom, mert ma már az állatorvosok is egészen lehetetlen helyzeteket is meg tudnak oldani, hátha a ti kutyusotokon is lehetne segíteni :)


Mindenesetre jobbulást kívánok a kutyusodnak!

2020. okt. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos alighanem csípő diszpláziás az enyémnek is ezek voltak a tünetei. Amikor simogattam a hátát is (már előre haladottabb állapotban) volt, hogy ahogy jött oda, kézzel is éreztem ahogy mozog ide-oda, átkattan, hallani is lehet. Szörnyű.


No meg az, hogy nem tudsz vele mit kezdeni, nem igazán vígasztal, hogy a tenyésztő állja az orvosi költségeket.

Innen jobb sose lesz. Vagy stagnál vagy rosszabbodik nekünk gyógyszer és terápia ellenére is :(

2020. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!