Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákra milyen szabályok...

Kutyákra milyen szabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van e valamilyen jogszabály arra hogy a kutyámat nem köthetem ki vagy kiköthetem egy élelmiszer bolt bejárat 5 méteres körzetén belül vagy azon kívül kell. Illetve bicikli tárolóra kiköthetem e. Vagy esetleg bevihetem a boltba??Ha igen fel kell tüntetni a boltnak valamilyen matricával hogy kutyát bevinni szabad vagy nem szabad? A válaszokat előre is köszi.



2020. okt. 12. 14:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%
En ha kikotom a kutyam egy bolt ele, akkor biztos senki meg a kornyekre sem jon amig az üzletben vagyok :) Ezert leginkabb csak akkor szaladok be a boltba ha autóval vagyok es a kocsiban tudom hagyni a kutyát.
2020. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Baratom kikototte a kutyajat … egy percre sem volt bent a boltban, de mire kijott egy embernek felig le volt harapva a kezfeje. "olyan aranyos volt, gondoltam megsimogatom" - mondta az illeto. (birosagi ugy lett belole)

Szerintem meggondolando ez a kutya kikotes es otthagyas.

Csomo problema adodhat es meg csak ott sem vagy, a kutyának kell egyedul helytallni. Szerintem felelotlenseg!

2020. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Borzasztó a helyesírásod. Abban a 8 évben nem jártál általános iskolába, amikor a vesszőket és tagmondatokat tanították? Javaslom az alsó osztályok újra járását...



Jogszabály szerint ki lehet kötni a kutyát (bár forgalmas helyen nem ajánlott). Élelmiszer boltba azonban csak bizonyos segítőkutyákat lehet bevinni.

2020. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

12es!

De az illető is meggondolja ezentúl, hogy idegen kutyát simogat e.

2020. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%

#12: Ilyen akkor történhet, ha a kutya még soha nem volt kikötve, ezért nem tudni hogyan reagál rá. Ezt a viselkedést lehet tesztelni és ha szükséges, tréninggel lehet fejleszteni is. De egyébként jó, hogy valaki rámutatott erre.


A #8-asnak köszönöm, hogy leírta a "hibámat", a lepontozók példát vehetnének róla. Én valóban abból indultam ki, hogy a kérdező jól ismeri a kutyáját, ezért feltételeztem, hogy ha már kiköti, akkor tudja róla, hogy közömbös tud maradni, de ahogyan a #12-es is írja előfordulhatnak naiv gazdák.

2020. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
Megnézném, hogy marad közömbös egy kutya a felé rohanó fejhangom visító "jaj, kutya, meg kell simogatni" gyerekekre, akiknek mindegy, hogy öleb vagy izomkutya...
2020. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
39%
#16: Nem olvastad végig, amit írtam: "tréninggel lehet fejleszteni". Egy ösztönerős munkakutyát nyilván nem hagyunk ott a bejáratban, de akinek ilyen kutyája van, az tisztában van ezzel és nem teszi fel kérdésnek.
2020. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%
Semmilyen kutyát nem hagyunk a bejáratban. Kockázatos. Jön valami nagy kutyautáló és bántja. Jön egy csapat gyerek és lerohanják. Jön egy fotelállatvédő és kihívja a rendőrséget, mert azt hiszi, hogy valaki kidobta. Jön egy akárki, elköti, és mire kiérsz, már nincs kutyád. Bocs, én nem bízok ennyire az emberekben. Nyáron meg ott a hőguta veszélye is.
2020. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

#18

Egyébként igen, volt ismerősöm aki arra ment ki a boltból hogy valami helyi kölykök rugdosták a kutyáját.

Én nem merném felügyelet nélkül otthagyni, beteg "emberek" élnek. :(

2020. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves 13. Válaszoló! Sajnálom hogy a helyesírásom ilyen mély nyomot hagyott benned. Remélem azért fogsz tudni aludni tőle. :)

A többieknek köszönöm a válaszokat ment a like.

2020. okt. 21. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!