Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nyomkövető milyen,...

Kutya nyomkövető milyen, használ(t) valaki? Merjük így elengedni?

Figyelt kérdés

Egyik kutyánk fél éve van velünk. Volt bántalmazott, akkor volt 4 és fél éves, egyik helyről a másikra került. Tündéri kutya, akinek valószínűleg csak a "szája nagy", de nem bántana kutyát, pedig pórázon katasztrófa, amikor idegen kutyát lát, pláne ha macskát vagy galambot. Amikor egyszer büntetésből kb 20x gyakoroltattam vele az ült, hogy oda-vissza mentünk egyik járdáról a másikra, kb visszaesett a kezdeti letargiába.


Fél év alatt kb hatszor engedtünk el a futtatón kívül, ebből négyszer lett az, hogy hirtelen a semmiből világgá futott (egyszer az egyik volt futtatóból, ahol mint kiderült éjjel, nagy rés van a kerítésen). Egyik percben nagyizgatottan játszott egy kivételes kutyával, akit mindkét kutyám szeret, aztán hopp, fene se tudja, mi jött rá, mondhatni teleportált, olyan gyorsan elszaladt. Azóta van az, hogy majd, ha piros hó esik, akkor engedjük el. Apám véleménye viszont más, hogy fél év elteltével már, bár ő is fo*ik a dologtól, de szavazzuk meg neki a bizalmat.


No... én ezeket írtam össze, eszközöket, amelyekkel csak 98%-ban tojnám össze magamat a séta során.


-kutya nyomkövető

-világító nyakörv

-biléta a nyakörvre (nyakörv nála csak dísznek, hámja van, mert olyan vastag a nyaka, egy vonalban van a fejével, hogy lejön róla + egyszerűbb megfogni, amikor rájön az ötperc más kutyákkal az utcán)



2020. okt. 14. 09:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Tudja a nevét? Vagy azt hogyha hívod, az neki jó?
2020. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a feladat hogy ha nincs pórázon akkor is magadon tartod a kutya figyelmét. Ez enyémet hiába engedem el fél szemmel folyamatosan engem néz hogy egyrészt lát-e, másrészt várja a visszaigazolást hogy jó-e/rossz-e amit éppen csinál.


Szerezhetsz GPS-t, én a Tractive-ot használom, a német Amazonról 15ezer forint volt postaköltséggel - de általában ezeknek van havidíja is (ennek asszem 2ezer forint - nem tudom már pontosan, kifizettem egy évre), tekintve hogy SIM kártya van benne aminek valamilyen szolgáltatónál valahogy működnie kell. De ár/érték arányban én ezt találtam a legjobbnak.


DE visszakanyarodva az első gondolathoz, a problémát nem oldja meg a GPS csak a tüneteket enyhíti:) Attól még szegény kutya ugyanúgy berohanhat egy kamion alá, hogy rajta van a GPS.

2020. okt. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudja a nevét, itthon jön is, de pl: amikor, még a pocsék idő előtt néhány héttel voltunk a futtatóban, akkor se mindig jön a nevére, ha a kint elsétáló kutyákat érdekesebbnek találja. Én nem látom azt, fél év ide vagy oda, hogy elengedhető. Biztos tudja, hogy neki jó, ha idejön, megvan már a bizalma felénk, de még nem mondanám tökéletesnek. Sharpei-labrador keverék (semmi labrador nincs benne, de a papír szerint az), a sharpei jellemvonások igencsak illenek rá. Az, hogy ül, úgy, hogy még nem acélos, igazán mostanában, az utóbbi időben mondom azt, hogy sikerült megtanulnia... fél év alatt, annyira makacskodott őméltósága, hogy nem ül le, vagy ha le is ül, nem marad ott.
2020. okt. 14. 10:24
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

1./ A kutyát meg kell nevelni, hogy egyrészt ne rohangáljon ossze-vissza masfelol viszont visszajöjjön ha hivod.


2./ Hiaba nyugtatod magad, hogy van a kutyan gps nyakorv … ha szabadon rohangal megserulhet, osszetuzesbe kerulhet masokkal, elutheti egy auto vagy leloheti egy vadasz.


Erdemes elgondolkodni a kutyatartas lenyegen!

2020. okt. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A nyomkövető nem ér semmit, először a kutyát kell megtanítani a behívásra. Ha nem megy, akkor nem kell elengedni, mert balesetet okozhat vagy ő sérülhet meg.
2020. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

Jarj vele futni. Akar porazon. Az enyhiti a km igenyet. Az elszaladas km hianybol adodik.

Felkockazott hussal indulunk neki es azzal tanitom futas kozben.

Sorrendiseg szabalyait tartsd be. Azzal fejezed ki kutyanyelven,h te vagy a vezer.

2020. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
Latszik, hogy a kutya nem nagyon hallgat rad, csak ha kedve van. Te ezek utan komolyan gondolkozol az elengedesen? Ne mar! Majd ha minden helyzetben hallgat rad, akkor esetleg. Kutyaiskolaba szerintem latogassatok el.
2020. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én nem! Hevesen ellenzem, csak sajnos, a másik gazdi finoman szólva: les**rja a véleményemet, mert szerinte, már fél év elteltével adjuk meg neki a bizalmat, mert a kutya bízik bennünk. Én már ezerszer elmondtam apámnak, hogy először a nyamvadt behívás menjen jól, de szerinte csak jár a szám, legyintett rám. Merthogy a futtatóban játék van, ne akkor tanítsam a kutyát, és ne hülyeségekre, mint pl: a másik kutyát pacsira, ami kemény 5 percet vett igénybe. Kutyaiskolába viszont nem tudjuk, mikor jutunk el, ugyanis a korona és munkából kiesés miatt pocsékul vagyunk anyagilag. Én ellenzem, tartom is magamat, újra elmondom neki, de ha köti az ebet a karóhoz, én csak annyit tudok tenni, hogy megfelelő cipőt veszek a kutya utáni futáshoz.
2020. okt. 14. 13:14
 9/21 A kérdező kommentje:
Ráadásul ez a kutya visszatalálni se tud. A másik kutyával is volt egy eset, hogy apám szedte fel a kakit, a kuty póráz nélkül, aztán eltűnt, mire visszafordult. Gondolt egyet a kutya és hazajött, megállt a ház előtt és várt. Vele csak egyszer történt ilyen, gond nélkül keveredne haza, ha elveszne a környéken. A másik kutya viszont valószínűleg még most sem találna haza, egyik alkalommal se a közelben lett megtalálva, sok keresés után. Én sétáltatom őket napi háromszor, tudom, hogy rohadtul nincs itt az ideje elengedni.
2020. okt. 14. 13:18
 10/21 anonim ***** válasza:

Ilyen esetre gps-t meg láthatósági nyakörvet venni egyáltalán nem megoldás, hanem ilyen védekező tünetkezelés. Ha elszökik és elütik, attól egyik sem fogja megvédeni, meg a többi várható bonyodalomtól sem.


Az egyik leg alapabb kutyás szabály, hogy csak és kizárólag azt a kutyát engedjük el (kiemelném,hogy futtatón belül, mivel közterületen póráz használata kötelező és nem választható) amelyik behívható!


Ez azt jelenti, hogy bárhol vagy, bárhol van a kutya, és bármit csinál, ha szólsz, azon nyomban feléd igyekszik.


Addig amíg nem megy flexivel vagy 10-15 méteres pórázzal lehet gyakorolni, nem otthon, hanem ingergazdag környezetben.


Az nem számít tudásnak, amit a kutya otthon tud. Az az igazi, amikor egy idegen helyen, ezer inger között is rád tud figyelni és végre tudja hajtani a feladatot.


Vagy legyen behívható, vagy ne engedjétek el.


Kezdjetek el suliba járni, vagy kezd el magadat képezni, mert úgy tűnik, még nen nagyon értetek a kutyákhoz.


Te vagy a főnök! Nem számít, hogy mennyire makacs a kutya, az van, amit te mondasz.


Tiltószó már van?


Eddig miket és hogyan tanítottatok neki? Hogyan foglalkoztok vele egy nap?

2020. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!