Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nyomkövető milyen,...

Kutya nyomkövető milyen, használ(t) valaki? Merjük így elengedni?

Figyelt kérdés

Egyik kutyánk fél éve van velünk. Volt bántalmazott, akkor volt 4 és fél éves, egyik helyről a másikra került. Tündéri kutya, akinek valószínűleg csak a "szája nagy", de nem bántana kutyát, pedig pórázon katasztrófa, amikor idegen kutyát lát, pláne ha macskát vagy galambot. Amikor egyszer büntetésből kb 20x gyakoroltattam vele az ült, hogy oda-vissza mentünk egyik járdáról a másikra, kb visszaesett a kezdeti letargiába.


Fél év alatt kb hatszor engedtünk el a futtatón kívül, ebből négyszer lett az, hogy hirtelen a semmiből világgá futott (egyszer az egyik volt futtatóból, ahol mint kiderült éjjel, nagy rés van a kerítésen). Egyik percben nagyizgatottan játszott egy kivételes kutyával, akit mindkét kutyám szeret, aztán hopp, fene se tudja, mi jött rá, mondhatni teleportált, olyan gyorsan elszaladt. Azóta van az, hogy majd, ha piros hó esik, akkor engedjük el. Apám véleménye viszont más, hogy fél év elteltével már, bár ő is fo*ik a dologtól, de szavazzuk meg neki a bizalmat.


No... én ezeket írtam össze, eszközöket, amelyekkel csak 98%-ban tojnám össze magamat a séta során.


-kutya nyomkövető

-világító nyakörv

-biléta a nyakörvre (nyakörv nála csak dísznek, hámja van, mert olyan vastag a nyaka, egy vonalban van a fejével, hogy lejön róla + egyszerűbb megfogni, amikor rájön az ötperc más kutyákkal az utcán)



2020. okt. 14. 09:49
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

19 évesen is vállald el, hogy minőségileg is foglalkozol a kutyával.


De ha ennyire nem értessz hozzá, hogy az aggressziót a kíváncsisággal, lelkesedéssel kevered, akkor nagyon gyorsan menjetek el kutyasuliba, mert az "alapszókincsed" nincs meg a kutyákhoz. Ez nem degradálás, de ez így nagyon nem jó.

2020. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!