Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj lehet ha a kutyám mindenki...

Baj lehet ha a kutyám mindenkivel ennyire közvetlen?

Figyelt kérdés
Minden embert azonnal szeret, bújik, kéri a simogatast és pl hanyatt fekszik és élvezi a pocak simogatast is, egy idegentol. Főleg az utóbbit meg ugye a kutyák általában annak szoktak hagyni akiben bíznak. Hogy lehet hogy ő egyből megbizik barkiben?
2020. okt. 15. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, találkozol valakivel, aki komolyan fél a kutyától.

Vagy aki allergiás a kutyaszőrre, súlyos beteg.

Jómagam utóbbival futottam össze és bizony, bocsánatot kértem, de hát nem volt az illető homlokára írva, hogy baj lehet egy kis szimpátiából, közeledésből.

Természetesen harag nem lett, ő is kutyaimádó volt, míg tehette.

Kedvesen, de nyomatékosan megkért, hogy legközelebb ne engedjem oda az ebet.

Kutyával is tudattam, hogy az illető tabu. (rendszeresen összefutunk, közel lakunk egymáshoz). És én is igyekeztem megjegyezni őt, hogy időben kikerülhessük őt.

Még ilyen szerencsétlen szitukból is kikerekedhet egy-egy telefonszám csere, ismeretség: ha kutya nélkül vagyok, néha "időjárás szinten" megállunk pár percre érdeklődni egymás iránt. :) Jó példa a csaj arra, hogy ilyen konfliktushelyzeteket nem csak üvöltözéssel, meg qrvaanyázással lehet megoldani.

Semmiképpen nem jó, hogy ennyire közvetlen a kutyus, mert sok tahó baromállat van, aki nem emberi módon reagál. A kutya is sérülhet, ha pl. megütik, belerúgnak és te is megégetheted magad, ha vkit feljelentős, hisztis kedvében találtok.

Mindenképpen jó lenne, ha valamennyire távolságtartásra tudnád nevelni.

2020. okt. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lena7 ***** válasza:
92%

Ezzel tényleg vigyáz, nagyon sok tahó ember van/olyanok, akiknek valamilyen traumájuk van a kutyákkal.


Láttam már olyat, hogy a buszmegállóban várakoztunk és a kutyi meg csak közel ment egy másik várakozó személyhez, az a személy meg teljes erejéből megrúgta!


"Mert mért megy oda a kutya ?

Jajj megakart harapni"


(Egy középkorú nőé volt a kutya, póráz volt rajta+szájkosár. A kutya sem csinált semmi rosszat, csak türelmetlen volt, már nagyon ment volna, ezért a gazdi közelében járkált.)


Ha hozzám/a közelembe jön egy kutyus, aki pórázon van, vagy csak éppen én is várakozok a buszmegállóban és odajön egy kutyás, akkor én mindig megkérdezem, hogy meg-e simogathatom a kutyáját.


(Sajnos nagyon állatbolond vagyok, nem bírom megállni)


Ha nemet mond a gazdi, akkor elfogadom, mert ő ismeri a kutyáját, viszont ha igent mond, akkor megsimizem.


Volt olyan, hogy annyira összehaverkodtam egy kutyival, hogy a gazdája elhívott a futiba.

Szóval igen, könnyen lehet telefonszámot cserélni, ha kutyával van az ember

2020. okt. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

Örülj neki! :)

Sztem ez csak annyit jelent, h alapból barátkozós típus/fajta, jól szocializált és sosem érte semmi trauma. Szóval szuper kis blöki. :)

(Az enyém pont az ellentettje, senki nem jöhet közel, simogatni, mert antiszoc - közben meg gyönyörű, az emberek meg folyton barátkoznának vele :D )

2020. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Sokan nem szeretik a kutyákat, félnek tőlük. Akármilyen cuki meg kicsi.. még egy törpe tacsitól is tarthatnak.

Azt se akarják hogy rájuk ugráljon, összepiszkolja a ruhájukat.

Lehet reflexből felrugná valaki a kutyát.

Pórázon kéne sétáltatni és nem "ráengedni" másokra.

Nem tudhatod ki hogy reagál majd rá.

Amúgy ha elszökik egyszer, véletlenül, akkor lehet nem is keresik majd a régi gazdit és megtartják.

2020. okt. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó. Hol a fenébe olvastad hogy póráz nélkül setaltatom és raengedem másokra?
2020. okt. 16. 05:47
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A reakciódból ítélve tipikus debil kutyás vagy aki nem tudja a pórázt használni :)
2020. okt. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A hozzaszolasodbol ítélve te meg az a megkeseredett ember lehetsz aki minden nap kiir valami kutyagyulolo, gazdi provokáló kérdést és nem érti miért törlik mindig.


Nem én engedem rá a kutyám, pórázon sétálunk de képzeld odajonnek az emberek és megkerdezik megsimogathatjak e, ezekre az emberekre és a latogatokra gondoltam. Hihetetlen hogy kiir valaki egy egyszerű normális kérdést és az ilyen szarrágók mint te alaptalanul kotozkodnek.

2020. okt. 16. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!