Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pomerániai spicc és a német...

A pomerániai spicc és a német törpesicc között nagy a különbség?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy kutyaszakértő, de szeretnék egy pomerániai törpespiccet. Van aki viszont német törpespiccet ajánlott fel nekem, hasonlóak, de mégis szeretném tudni, a német spicc is ugyanilyen kis pufi, bundás cukorfalat? Pomerániainál főleg a "pufisága" tetszik.
2010. aug. 8. 19:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan nem fogsz tudni "szerezni" sajnos. Én már két éve várok rá. Ez úgy működik, hogy van 3 tenyésztő Mo.-on. Ezekből csak kettő "aktív", azaz csak kettő tenyészt pomit jelenleg is. De ez a kettő is csak 2-3 évente hoz le almot. És az a 3 éventi alom kiskutya is a legjobb helyre kerül, azaz olyan leinformálható gazdákhoz, akik már évek óta várnak rá, és már évek óta előjegyzésben vannak. Szóval ha most jelentkezel annál a két tenyésztőnél, akkor jó esélyes is csak max 2-3 év múlva juthatsz hozzá egy kiskutyához. És ezek a tenyésztők megtehetik, hogy válogatnak a gazdik között. Tényleg csak a legjobb helyre adják a kutyáikat.


De még azt is megteheted, hogy külföldről hozol haza kiskutyát. Az ugyan drágább lesz, de gyorsabb. Ismerősöm Washington-ból hozatott magának pomit.

2010. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Akiteki ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak.

Ha már külföld: Oroszországban mostanában igen szép pomik teremnek.

2010. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Nekem ennek az európai kennelnek a kutyái tetszenek nagyon:


[link]

2010. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Akiteki ***** válasza:

Tényleg gyönyörűek.

Én nem merültem bele, csak amiket kiállításokon látok, azokat szoktam nézni.

Japánban is vannak olyanok, hogy elájulok tőlük, de onnan beszerezni biztosan horror.

2010. aug. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

De azt is régen ki szeretném deríteni, ezt a kutyát hogy hívják:


[link]

2010. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Akiteki ***** válasza:
Van azon az oldalon fórum. Igaz olaszul, de biztosan sokan tudnak angolul is. Kérdezd meg. Hátha szerencséd lesz és álmaid kutyájától lesz kölyköd. Én drukkolok!
2010. aug. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
Tenyésztői fórumon olvastam, h ez úgy működik, h mikor felnőnek pl. a pomi kölykök és elviszik tenyésszemlére, lemérik a marmagasságát és ha nagyobbra nőtt átiratják törpespiccnek. Ugyanez fordítva is működik.
2010. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

csillagszikra drága, olvasd már el az előzményeket, most fejtettük ki, hogy a pomerániai és a törpe spitz egy és ugyanaz. Mégpedig a német spitzeknek a legkisebb méretű változata. És ha az általam belinkelt kisspitzet vagy törpét? című írást is elolvasod, akkor arra is rájöhetsz, hogy Magyarországon az anyaországhoz hasonlóan (ami ugye Németország) NINCS ÁTMINŐSÍTÉS. Magyarul, ha vettél valamit törpe spitznek, és az felnőtt korára nagyobb lesz, mint 22 cm, akkor lesz egy méregdrága hobbikutyád, mivel át nem minősítik, így meg kiállításon soha nem fog jónál jobb minősítést kapni.



[link]

2010. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Akiteki, birka türelmed van!

Hetente minimum három levélre válaszolok, törpespitz- pomi ügyben. Lassan forma levelet fogok készíteni.

De a legfontosabb gondolat az ügyben úgy gondolom:

SENKI ismétlem SENKI nem fogja a méreg drágán megvásárolt tenyészkutyájának kölykeit "baráti" áron eladni!

Ami olcsó az nem törpespitz!

Sajnos ezért olyan jó üzlet a spitz szaporítás, mert még mindig sokan elhiszik a szaporítók szövegét.

2010. aug. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

11:44-próbáld csak a tenyésztői hírnevet megtartani, én egy zárt fórumon olvastam amit olvastam, van ilyen is olyan is, megoldják.

Ciki, de ez van.

2010. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!