Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a szép a csivavákban?

Mi a szép a csivavákban?

Figyelt kérdés
Nem értem egyes emberek mit "esznek" rajtuk. Tiszta patkány az egész. Állandóan reszketnek még morognak/vicsorítanak. Miért nem olyan kutyájuk van ami tényleg kutya?

2020. okt. 15. 20:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
77%
Gyönyörű állatok, hihetetlen hálásak. Nem tudom, te milyen csivavákat láttál már (gondolom elolvastál valami nők lapja cikket...), de az enyém csak akkor remeg, ha fázik. Vicsorogni meg persze, hogy vicsorog, ha basztatod. :)
2020. okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
Imádom ezt a farok meg ego növelő "a kutya térd felett kezdődik" hozzáállást. Mintha azt mondanám, hogy a 160 cm alatti emberek nem számítanak embernek... Jah és a patkány is intelligens. Hozzád képest biztosan :D
2020. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
17%

Összetaposható szobacirkáló. Véletlenül rálépsz, ráülsz, mert azt se veszed észre hogy a széken van és ki is nyiffan.


#11:

1x szemtanúja voltam, hogy egy ilyen kis micsoda neki ment egy dán dognak, az meg majdnem megette, a gazdinak kb. a torkából kellett visszarángatnia. Az mondjuk vicces volt.

2020. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
55%
Az áruk. :D Ha nem lennének ennyire “luxusölebnek” kikiáltva, nem lenne olyan felkapott fajta.
2020. okt. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%

Igazából szerintem a legtöbb dolog a csivavákkal kapcsolatosan csak sztereotípia.

Én olyat láttam, hogy egy idős bácsi sétáltatott egy csivit póráz nélkül, aki szorosan mellette ment, maximálisan behívható volt, nem érdekelték a külső ingerek, csak nyugodtan ment és a zebránál magától megállt. Lehetett volna egy képzett német juhász is, vagy egy goldi. A viselkedése alapján.


Egy bizonyos fok alatt remegnek, ez a méretükből adódik, sokkal hamarabb ki tudnak hűlni mint egy átlagosabb kutyus.


De azért az utcán sokkal gyakrabban látni szószerint degenerált, SZAPORÍTOTT csivava JELLEGŰ kutyákat, akik gyakran akkorák mint egy valódi csivava kölyök... Tippem szerint nem is élnek 1-2 évnél tovább. Ők azért olyanok amilyenek, mert nem egészségesek.

Egy fajtatiszta csivava, jó kennelből meg azért relatíve egészséges fajta. Az említett (show) német juciknál és goldiknál biztosan...

2020. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
56%
13 remélem egyszer téged kell kiszedni egy dán dog torkából... mit kacagnèk rajtad! :)
2020. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
74%
13. Elég nagy bajok vannak, ha te csak úgy ráülsz, rálépsz kis dolgokra. Nézesd meg a perifériás látásod.
2020. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem szépek de olyan kis cukik :D Minden kutyát szeretek.
2020. okt. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem szepek, hanem aranyosak. Tok mindegy, te mit gondolsz kutyanak, a csivava is kutya, ennyi erovel a strucc meg nem madar, mert nem olyan mint a sas, ami az egen repul xD A tarantula meg nem pok, mert nem halon lakik a bokorban. Hagyjuk mar. Nekem bejon a bernathegyi is, meg a csivava is, nyilvan ha kutyat terveznek, merlegelnek, a panelba nem jonne bernathegyi, hazorzonek a kertbe meg nem jonne csivava-yorki paros.
2020. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk pont hosszú szőrű csivi (jellegű) is van, találtuk, gondolom szapis lehetett. Alig kap levegőt, de nagyon kis vagány, tele energiával. Eleinte kicsit idegbeteg volt, de nagyon szépen megtanulta a normális viselkedést és bár van benne egy túlzott vakmérőség, de szépen lassan levetkőzte és alkalmazkodott. A hosszú hajú valóban egy cuki kis pamacs tud lenni, de fel is tudja kapni a vizet. Ez családon belül egyébként nagyon is mókás lehet.
2020. okt. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!