Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapuszabály kuvasznál? Hogyan...

Kapuszabály kuvasznál? Hogyan tanítsam meg eddig nem foglalkoztunk vele, és ki kiszöki az utcára.?

Figyelt kérdés
Kan kutyáról van szó, nagyon játékos, sokszor felpörög nagyon, ha nagyon tele van energiával. Gyerekeket utálja, amikor kicsi volt a kutya szorakoztak vele sörös doboz stb. Amikor szaladnak az utcán örjöng a kutya. Postást utálja, biciklist nem szereti. Márciusban lesz 2 éves a kutya. Szóval ami eddig elmaradt azt be szeretném pótolni. Nem szeretném, hogy nagyobb baj történjen. Valakinek valami tanácsa esetleg? Vagy esetleg egy szakember aki KUVASZ kutyákban jártas, és tudna tanácsot adni? Én arra us gondoltam hogy húzok egy pár sor villanypásztort a kapuba és hatva hatásos lenne.

2020. okt. 16. 15:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy nem foglalkoztunk vele, mert egy nagyon játékos, szeretetigényes kutya, inkább úgy mondom hogy ráhagytuk
2020. okt. 16. 15:11
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Ez csak trénerrel fog menni
2020. okt. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Két része van a kérdésnek. Az egyik hogy azért szökik a kutya, meg azért van állandóan felpörögve mert nem foglalkoztok vele és nincsen neki rendszeresen lehetőség biztosítva arra hogy a felesleges energiáját levezesse. Ezért megoldja magának, jelen esetben azzal hogy kiszökik és megsétáltatja magát, meg őrjöng ha gyerekek mennek el, meg őrjöng ha postást lát, meg őrjöng a biciklisnél. Úgyhogy a problémának ez az eredete.


A másik: leülteted, nyitod a kaput. Ha rámozdul visszazárod, mondod neki hogy NEM, és leülteted újra. Addig kell ismételni amíg nem mozdul rá a nyíló kapura, és akkor nagyon meg kell dícsérni, jutalomfalat, simi. Ezt kell sokszor ismételni, és akkor megtanulja hogy a kapunyitás az nem felhívás keringőre hanem az élet velejárója és nem azt jelenti hogy neki azon ki kell rohanni. DE hangsúlyozom ez nem fog működni ha amúgy rá se hederítetek a kutyára és meg van már bolondulva a felgyülemlett energiától.

2020. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom merre laksz:


Rozsa Robert - Szentendre


Egyebekben: az ivartalanitas csodakat tesz!

2020. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen most azért szökött ki valószínűleg, mert 2 hete nem volt sétáltatva.. Csak itt az udvarba volt vele játszva, de az számára biztos nem olyan, főleg, hogy egy sétáltás 3-5 km
2020. okt. 16. 16:26
 6/17 anonim válasza:
42%
Az a 3-5 km nagyon kevés egy ekkora kutyának...
2020. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

3. Jó az ötlet, kipróbálom!


Ivartalanítani nem szeretném, mert törzskönyvezést utólag csináljuk, és lehet hogy lesz vele fedeztetve

2020. okt. 16. 16:28
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Regen tudom, hogy volt ra lehetoseg szigoru keretek kozott, hogy egy kutyat utolagosan torzskonyvezzenek, de ugy tudom, azt is 1 eves koraig engedtek maximum. Draga is volt, es olyan feltetelei voltak, aminek nem tudom, hogy valaha egyaltalan egy kutya is megfelelt volna. Manapsag ez nem tudom hogy mukodik, de ha meg van is torzskonyved, tudod ugye, hogy a kutyanak kiallitasi eredmenyeket is el kellene ernie ahhoz, hogy egyaltalan barki is fedeztetni akarja vele a szukajat. Igy, hogy gyakorlatilag 2 eve nem nagyon (legalabbis keveset) foglalkoztatok vele, hogyan is tudnatok felkeszulni egy kiallitasra?
2020. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Külsőleg nagyon szép kutya 59 kiló volt amikor mértem, tenyésztő is nézte, kapcsolatban vagyok vele, tetszik neki nagyon a kutya. Igazából nem az hogy nem figlalkoztunk vele, inkább úgy mondanám, hogy túl engedékenyek voltunk vele.
2020. okt. 16. 19:49
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Bicajoznod /futnod kene vele orakat. A seta nem eleg egy kutyanak. A szaballyal is kiszokne.

A km hiany az km hiany!! Nem neveletlenseg!!!


Kezdj el futni vele.

2020. okt. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!