Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megnevelni 7...

Hogyan tudnám megnevelni 7 hónapos keverék kutyusom?

Figyelt kérdés
Egy 7 hónapos keverék kutyusom van (ő az első kutyám) , aki 1 hónapos korát már betöltötte, mikor befogattuk, ugyanis menhelyre került volna. Nagyon szeretem, de sajnos akkor nem sok időm volt vele foglalkozni(az iskola, és edzések miatt), amit már nagyon megbántam. :( És egy sérülés miatt 1.5 hónapig nem is tudtam hozzá kimenni, mert a lakásba nem jöhet be ... És most sok gondom van vele, mivel nem fogad szót, még leülni sem hajlandó, csak jutalomfalat ellenében. Az egyetlen dolog amire hallgat az a behívás. De dolgozom rajta, hogy minél hamarabb megtanuljon mindent, rengeteg időt fordítok most rá. De a legnagyobb probléma, hogy ugrál, és harap, amiről sehogy sem tudom leszoktatni. Tudom, hogy én rontottam el, de szeretném helyrehozni, és ehhez kérném a tanácsotokat, hogy mit tehetnék, hogyan tudnám megnevelni ha tudtok segítsetek. Köszönöm.
2010. aug. 8. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Kutyád még nagyon fiatal persze hogy ilyenkis ugrabugrálos :P Még kölyök. Viszont későbbre tudok néhány tanácsot adni. Szoktassuk le a kutyánkat arról hogyha megérkezünk kitörő örömmel ugráljon fel ránk. A kutyáknál az ugrálás teljesen természetes, ösztönös dolog. A kutyák (mint a farkasok) úgy üdvözlik a felettük állókat, hogy megnyalják a másik száját, ezzel jelzik hogy elismerik társuk feljebb valóságát. Minket is így akarnak üdvözölni. Erről a magatartásról két féle képpen tudjuk leszoktatni:


1. Amikor felugrik forduljunk el tőle, majd simogassuk meg mikor abbahagyja az ugrálást.


2. Amikor megérkezünk gyorsan hajoljunk le és simogassuk meg a kutyát mielőtt felugrana.



Ha a kutya nem amiatt harapdál, mert fogzik, hanem mert így játszik, akkor le kell róla szoktatni. Ezt úgy tudod megtenni, hogy mikor megharap, akkor passzív leszel, esetleg otthagyod büntetésből és nem veszel róla tudomást. Ráütni nem érdemes ilyenkor, mert azt hiszi hogy benne vagy a játékban, hisz ő is csak játékból harapdál.


Sok szerencsét! :)

2010. aug. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm =)
2010. aug. 9. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!