Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bernáthegyi és a berni...

A bernáthegyi és a berni pásztor kutyák gyerekszeretők? És őrző-védők is?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően azok de úgy is kell nevelni őkert, mert minden fajtában lehet félős, agresszív kutya. Őrző-védőre szerintem annyira nem jók, biztos meg tudják tanulni és ijesztő a méretük de úgy gondolom nem azok a vérengző, munkaqmániás kutyák.
2010. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ:)
2010. aug. 8. 21:21
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Ha olyan kutyust keresel ami jó örző-védő és szereti a gyerekeket is egyben akkor inkább a Hovawartot válaszd szerintem.Én tenyésztő vagyok,jól ismerem a fajtát és nagyon jó kutya.

(Ha gondolod nézd meg a honlapom : www.hovi.eoldal.hu)

2010. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi,szép kutyik a hovawartok is,bár nekem inkább a nagydarab kutyák jönnek be:)
2010. aug. 8. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Nagydarab kutyákkal nem nagyon szabadna őrző-védőzni mert egy az hogy nagyon nehezek és ez a kiképzőnek sem jó és a kutyára nézve sem, ugyanis az izületeire nézve káros ez. És hajlamosak a diszpláziára. őrző-védőzni ezekkel a fajtákkal nem ajánlatos, akkor inkább tényleg howavart.
2010. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha gyerek szeretőt akarsz lehet bernit de ha aszt akarod hogy örző-védőzzön is akkor én szerintem is inkább a Hovawartot válaszd.Az mint két célnak megfelel!!!

Annyit tudok róluk hogy nagyon szeretik a gyerekeket és hogy nagyon jó házörzők. :))

Mert ha belegondolsz kutyakiképzésen nem nagyon lehet látni böhöm nagy kutyám főleg nem örző-védőn mert tropára megy az izülete és öreg korukra csak rosszabb lesz.

2010. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

21:23-as vagyok!

Igaz hogy kisebb a berninél, bár nem valami sokkal, ők sem valami kicsik de örző-védőre pont jó még a nagysága.Nekem azt mondta a dokink annak idején hogy örző-védőre nem érdemes nagyobb fajtát venni mert rossz lesz az izülete öreg korukra.Így Hovit vettünk, bár ez is nagy testű fajta még azt mondta a doki hogy ezt a fajtát még vihetem de nagyobbat nem érdemes a kutyára nézve, és kiképzésen mi Hovisok voltunk a legnagyobb testűvel. :S:S

2010. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ugyan már mitől menne tönkre az őrző-védőnél egy kutya ízülete?Mert huzakodik a segéddel? Mert fut a segéd felé? Mert megfogja netán a kart?
2010. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90 kg ha leesik a földre, nagyot ugrik az nem kellemes főleg a dp-s kutyát fog ki. Az izületei fájnak neki is tőle.
2010. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat,nem őrző-védőt akartam írni,hanem házőrzőt...
2010. aug. 8. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!