Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a bernáthegyi...

Mi baja lehet a bernáthegyi kutyusomnak?

Figyelt kérdés

most lesz 3 hónapos, ma hoztuk el a tenyésztőitől.

Több kérdésem is lenn..Először is hogy hányszor és mivel etessük?

Természetesen vettünk kutyakaját, de mintha hasmenése lenne....de már reggel is az volt neki...elég folyékony a széklete.

Délben mikor elhoztuk, adtunk neki egy kis kutyaszalámit meg friskiest, aztán később kapott egy kevés gulyáslevest-nem sokat, húsost-a sűrűjét, meg egy fél rántott husit. Nem akarjuk csak kutyatáppal tömni..és izlett is neki....aztán most este adtam neki pedigree-t...ilyen csirkés aszpikban...-ez igazán izlett neki...meg mivel éhes volt még egy kevés kutyaszalámit adtunk neki.Meg is ette....friskiest azt nem nagyon eszi néha csipeget....

Szóval megijedjek a hasmenés miatt, vagy még lehet az a gond hogy eddig mást adtak neki?Egyébként gyönyörű...De jó lenne pontosan tudni hogy etessem és mivel....Valamint hallottam hogy vitaminokat is lehet adni neki-milyet?Név esetleg...

Aztán az a helyzet, hogy 3x3m ketrecben van amiben van egy hatalmas kutyaház is....tisztaságban van, és nagyon szépen megcsináltuk neki. Napjában többször kiengedjük, ki lesz engedve sokat de mivel egyelőre nincs kapunk, meg most keritkezünk, nem lehet teljesen szabadjára engedni, és mikor bezártuk ma hát szivfájditóan nyüszitett...aztán abbahagyta.....most este is játszottunk vele....evett aztán elaludt...csak egy kis ideig próbált már nyüsziteni..aztán szépen lefeküdt és azóta alszik.....éjszaka ugye nem fog felriadni?Annyira szeretjük, nem akarjuk hogy egyedül érezze magát....eddig ott volt a testvéreivel, szüleivel-ugye nem lesz neki rossz ha már megszokja hogy itt van?

Fürdetni mivel fürdessük?Milyen gyakran?

Előre is köszi!!!!!!Segitsetek-jó gazdi akarok lenni!

23L


2011. szept. 4. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőtől nem kértetek segítséget?:S A kutyának az a legjobb ha CSAK kutyakajával eteted, ne tömd azzal amit ti is megesztek és akkor nem lesz hasmenése. Különben pedig ne adj neki ennyiféle kaját egy nap! Kölyökkutyát napi max. kétszer etetünk! Fürdetni pedig sima vízzel vagy kutyasamponnal!
2011. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lett volna fokozatosan átállni a megszokott kajáról az újra... Lehet emiatt van a hasmenés, meg hogy eddig nemigen evett házikosztot. A kiskutyának amúgy naponta 3x kell enni adni. Ha nagyobb lesz, akkor majd lehet csökkenteni az etetések számát. De a Friskies, meg a Pedigree nem valami jó tápok, hiába sulykolják ezt a reklámok :) Ha van rá pénzetek én valami komolyabbat javasolnék (pl. Acanát). Vitamin bármilyen jó neki, de a boltban segítenek majd.

A helyét és a magányt pedig hamar meg fogja szokni, azzal nem lesz gond. Sokat kell vele törődni nap közben, estére lefárasztani és alszik majd, mint a tej :)


Jó kutyázást :)

2011. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

pedigree, friskees a legszarabb kaják. A gulyásleves nem kutyakaja (a pirospaprika kifejezetten árt a kutyának.)

A tenyésztő nem adott vele tápot pár napra? nem mondta el,hogy mivel etette? váltani nem jó egyik pillanatról a másikra, csak szépen fokozatosan.

Ha nemcsak tápot akartok adni neki, akkor adjatok húst, fűszerek és só nélkül. és a konzervet felejtsétek el, az mind szemét

2011. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is Bernáthegyi kutyusom van már 10 éves fajtiszta gyönyörűűűű :D

Szóval,ha híg a széklete akkor most egy darabig száraz kutyatáppal etessétek ez gyakran elő fordul ilyen korban,kicsit hanyagold a gulyás leves meg rántott cucokat persze hogy szereti mert finom és szeretni is fogja nagy korábán.A konzerves tápot keverd össze egy kis konzervessel majd egy kis vízzel higísd fel imádni fogja,nem ajánlanám a friskies,pedigree meg egyéb "márkásított" kutya tápott keressetek a Freshnapf-ban jobbat,vitamin pedig ebben a korban szerintem felesleges szép egészséges kutyust lehet nevelni egyéb mesterséges adalékok nélkül,majd ha nagyobb lesz vagy öregebb jöhet a vitamin is.Az pedig hogy nyüszít az természetes hiszen az anyukájától szakadt el és azoktól az emberektől akik egy darabig "nevelték" hagyjad majd meg nyugszik köv éjszaka nem lesz ilyennel gond.Ha van kérdésed akkor nyugodtan írhatsz privátban :)

2011. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem csodálom, hogy ment a hasa szegény össze vissza evett. Nem muszáj csak táppal etetni, lehet mellé húst is adni persze fűszerek nélkül. Fiatal korban 3x esznek egy nap, érdemes minden nap ugyanabban az időpontban etetni. Felejtsd el a kutya konzerveket, illetve aszpikos hülyeségeket mert általában attól megy a legjobban a hasuk, mivel tele vannak vízzel (persze lehet találni egész jó minőségeket is, de nem hipermarketekben). Pedigree, Chappy, Darling, Friskies stb. pedig egy ilyen nagy termetű kutyát igen tropára vághat tele vannak ízfokozókkal és egyéb vágóhídi "finomságokkal" pata, köröm, toll stb. Vannak ilyen árban sokkal jobb minőségű tápok is érdemes utána nézni pl. (Dog Chow, Josera, Dado, stb.. egy kicsit drágábbak viszont vitamint nem kell hozzáadni Acana, Orijen, Eukanuba, Hill's, Pro Plan stb.)

A gulyás levestől meg még nekem is megy a hasam :D nemhogy szegény kutyának.

2011. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha valóban tenyésztőtől vettétek volna, akkor nem engedett volna benneteket kilépni a kapun a kiskutyával, amíg minderről részletesen ki nem okított volna, sőt, akkor most nem itt kérdeznél, hanem a tenyésztővel lennél online kapcsolatban naponta többször!


Annyi minden szeméttel etettétek össze-vissza, hogy nem csodálom, ha fosik. A bernáthegyinek, mint óriástestű kutyának, alacsony fehérjetartalmú prémium vagy szuperprémium nagytestű kölyöktáp kell. Ebből 4 hónaposan már megeszi a felnőtt adagot napi négy részre osztva, ami havonta bő 20 kg tápot jelent. Ez olyan 15-20 ezer forint, attól függően, hogy be tudod-e szerezni olcsóbban. Egy igazi tenyésztő ebben is segítene... Fél éves korától már elég 3 felé osztani, és felnőtt korában is érdemes a napi kettőnél maradni. Ilyen táp mellé extra kálciumot nem kell neki adni, csak porcerősítőt, zöldkagylót vagy valami (akár humán) kondroitin-MSM készítményt.


A zárt kennelt én nagyon ellenzem, ez egy családi kutya, fontos, hogy a lehető legtöbb időt emberi környezetben töltse. Én személy szerint 5-6 hónapos koráig a lakásban tartanám, mert a kölyökkori szocializáció miatt a lehető legtöbb emberi kapcsolatra van szüksége, és vinném magammal mindenhova, hogy szokja a várost, az embereket és a forgalmat! Ezalatt lenne idő a kerítést is megcsinálni, hogy mikor kikerül az udvarra, addigra a kennelt már ne kelljen használni.

2011. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

A kutyák gyomra nem bírja a változatos étrendet, maximum 1-3 féle ételt tud "elviselni", de jobb, ha csak egyféle ételt kap. A kutyáknak a szaglásuk nagyon érzékeny, rögtön kiszagolják a jó (erős) illatú ételt és a szagok annyira vonzzák őket, hogy csorog a nyáluk bármilyen ételre (4-szer annyi szaglósejt van az orrukban, mint nekünk embereknek, tehát 4-szer erősebben érzik az illatokat). Viszont, ízlelőbimbókból nagyon kevés van nekik, színte ugyanolyan ízű nekik a rántott hús, mint a gulyás leves, vagy egy vajas kenyér, érzik a különbséget, de annyira minimálisan, hogy nekik egyik sem finomabb, mint a másik.


A kutyák gyomra továbbá érzékeny a fűszerekre, ezért nem is érdemes nekik emberi ételt adni, illetve szabad nekik a házikoszt evése, de nem mindegy hogyan van elkészítve az étel. A fűszeres ételek nem tesznek jót a kutya gyomrának, emésztőrendszerének. Hascsikarást okoz, hasmenést, esetleg hányást, rossz közértetet.


Vannak olyan ételek (gyümölcsök és zöldségek, amiket egyáltalán nem is szabad adni, vagy csak óvatosan a kutyáknak):


[link]


és:


-csonthélyasok

-legtöbb déligyümölcs

-káposztafajták

-brokkoli és metélőhagyma

-nyers krumpli

-koffein(halálos!)

-mazsola csokoládé

-hagyma

-mandula

-makadámiadió

-tofu

-bor

-petrezselyem(vetélést okozhat)

-borsmenta



Én egyébként nem adnék a kutyának friskis, pedigree, darling...stb tápokat, mert a reklámjuk ugyan nagy, de a tápértékük nulla. De nem is merem ilyen nagytestű kutyánál javasolni a prémiumtápos etetést, pedig az lenne a legjobb. Abból is az Acana, Orijen vagy Royal Canin a legjobb (szerintem). Amit mondjuk egy ilyan nagy kutyánál fel lehetne keverni egy kis rizzsel, de ezeket a rossz minőségű, izfokozókkal és tartósítószerekkel teli, fűrészporos tápokat hagyni kelle (pedigree, darling, friskis...stb).


Fürdetni max 3 havonta szabad, de ezt a szabályt én nem nagyon tartom be, van mikor 2 havonta is megfürdetem a kutyát. Kutyasampont érdemes használni, mert más sampont igényel a bőrük és a szőrük, mint a miénk. Állatboltokban, állateledel üzletekben, pl.: fressnapf lehet kapni jó kis kutyasamponokat, csak egyfélét ne vegyél: BOBI, ezt hagyd, mert ez nagyon rossz, csak rosszat hallottam róla és nekem is csak rossz tapasztalatom van vele, vakarózik tőle a kutya...stb.


Amíg kicsi a kutya érdemes naponta háromszor etetni, a mennyiség a tápok hátoldalán ott van. A rossz tápokból majdnem kétszer annyit kell adni (mert nincs tápértéke), a prémiumtápokból értelemszerűen fele annyi is elég, hisz egy p.tápnak 40-60 %-os a hústartalma, míg egy átlagos tápnak 8pl pedigree) 0.2 %... :-/


Az etetés ajánlott gyakorisága a kutya korától függ. 6 hónapos koráig javasolt naponta 4-szer, 1 éves koráig naponta 2-3-szor, másfél éves koráig naponta 2-szer. Az idős kutyát - 7 éves kor felett, ismét naponta 2-3-szor.


Nagyon fontos, hogy a felnőtt kutyát etessük naponta kétszer. Egyszer is elegendő lenne, mert meg tudja enni egyszerre is a szükséges elemózsiát, de ez nem javasolt. Túlságosan megterheli a szervezetét, bélcsavarodást okozhat.

2011. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A hírtelen tápváltás még a felnőtt kutyákat is megfosatja.

Amit tehetsz, holnap vegyél neki rizst, és a kutya boltban darált húst.

Főzd meg mind a kettőt, és keverd össze. Ezt eheti, és nem fog fosni.

Kérdezd meg a tenyésztőt eddig milyen táppal etetett. Vegyél egy keveset abból Te is, és vegyél nagyobb mennyiségben amivel majd Te etetni fogod. Az első tápos etetést úgy csináld, hogy a régen etetett tápot fele fele arányba keverd össze az újjal.

Felnőtt korban is így kell. Ne feledd, hogy junior tápot vegyél amire át akartok állni.

A ketrec hamarosan nagyon kicsi lesz, úgy hogy igyekezzetek a kerítéssel. Remélem tudod, ha a kertben lesz a kutya, akkor a virágokat felejtsétek el.

Minden jót!

2011. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaszalámi, friskies, gulyás leves, rántott hús, pedigree, kutyaszalámi???

Ennyi mindentől még az én kutyám is hasmenést kapna, pedig ő aztán mindent megeszik.

Nekem yorkim van, az első pillanattól száraztápot kapott. Naponta 2x evett reggel este szárazat, és napközben esetleg valami mást, főtt husit, vagy főztem neki rizst.

Ne etesd össze-vissza, mert hányás lesz a vége, és főleg ne hagyd előtte a száraztápot, mert ez az első lépés a felé, hogy egy finnyás kutyát nevelj belőle. Mennyit tudtok rászánni a száraztápra egy hónapban? Mert a pedigree-chappi-friskies és egyéb tápokat el kellene felejteni. Ha normális tápot adsz neki, akkor semmilyen vitamin, táplálékkiegészítő nem kell külön.


És egy 3x3 méteres kennel nagyon kicsi lesz neki, remélem a későbbiekben nem akarjátok bezárva tartani, és ki fogjátok hordani sétálni.

Ez a kutyatartás minimuma...

2011. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
kutya táp mellé 2kg főt csirke fej nem lesz hasmenése. aszpikos lószart felejtsd el!vitaminok azok mehetnek meg oltasd be mert biztos jó helyről hoztad ,ha még azt sem mondták ,hogy mivel etették lehet hogy korpát evett!
2011. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!