Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadnak meg a kutyák?...

Miért támadnak meg a kutyák? Ez valami átok?

Figyelt kérdés

Még alig tudtam járni, amikor a saját kutyánk(orosz agár) rám morgott és támadni készült. Szüleim ezután elajándékozták. Utána volt több kutyánk is, de mindig mamámnál(mi akkor még lakásban laktunk) tartottuk és tőlük nem féltem. Aztán egyik biciklitúra alkalmával futott utánam egy kóbor kutya és a bokámhoz kapott. Kb 5 éves lehettem. Nem sokkal később elmentem biciklizni az unokatestvéreimmel. Olyan 9 lehettem, amikor egy habzó szájú kóbor kutya kezdett el minket üldözni. Nagyon féltem.

Majd ahogy kertes házba költöztünk lett egy spánielünk. Épp hazafelé tartottunk a sétából, amikor az egyik szomszéd nagy kutyája kiszabadult és megtámadta a mi kutyánkat. Átharapta a fülét és alig bírtam kimenekíteni. Közben attól is féltem, hogy nekünk támad. Azóta ha meglátok egy kutyát, vagy elmegyek egy kutyás ház mellett, elsápadok és az ájulás kerülget. Már épp kezdtem volna leküzdeni a félelmemet, amikor hazafelé megtámadott egy pitbull. Habzott a pofája és rám akart ugrani. Én a táskámmal próbáltam távol tartani és sikítoztam, de nem volt senki a közelemben. Végül 15 perc után egy néninek sikerült lefoglalnia. Mondta, hogy fussak. Napokig nem mertem kimenni az utcára. Nem sokkal később elmentem vásárolni és egy kis termetű kutya futott felém. Irreális félelmem volt tőle és inkabb elkerültem az egész környéket. A legutóbbi eset pedig úgy nézett ki, hogy egy kutya kirohant az utcára es a kocsinkat ugatta meg, amivel éppen leparkolni készültünk. Ugatott, követett, ránk akart támadni. Olyan volt mint Cujo. Csak úgy nyugodtam meg, hogy végül kilóméterekkel arrébb parkoltunk le. Már nagyon nem szeretem a kutyákat. Ha megyünk valakihez akinek kutyája van, akkor is kínszenvedés atjutni közöttük. A sajátunkban sem bízom. Félek, hogy megkattan és megtámad. És ami a legrosszabb, hogy nem merek egyedül kimenni sétálni/futni

. Kardiózni szeretnék, de mindig meg kell kérnem egy családtagomat, hogy jöjjön velem, mert félek. És ők se érnek rá mindig. Ráadásul nem lehetnek ott mellettem allandoan, hogy megvédjenek a kutyáktól. Nem tudom mit tehetnék. Úgy látszik gyűlölnek az állatok. (A változatosság kedvéért múltkor egy nagy gyík támadott meg az állatkertben.)



2020. okt. 23. 12:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%
Ez esetben a gazspre Vagy paprika spray a kutya ellen?
2020. okt. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Attól nem vaduleg jobban? Valaki használt már ilyet ellenük?
2020. okt. 23. 12:09
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Felelmed az oka mindennek. A kutyak megerzik es ezert lesznek agresszivek veled. Próbáld meg a kutyákkal szembeni felelmedet lekuzdeni es megszunnek az ilyen jellegu problemaid. Mondjuk neha menj el egy menhelyre segiteni egy kicsit, sétáltasd az ottani kutyakat.
2020. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
Hát én első körben egy pszichológust keresnék fel a helyedben. Ez egy olyan félelem amit nem tudsz elkerülni, hiszen (bár az nem normális, hogy az utcán szabadon rád támadnak a kutyák) állatok mindenhol vannak, nem élhetsz le így egy életet, hogy félsz kimenni az utcára.
2020. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
59%

Vegyél állatriasztó sípot. De azon kívül szerintem rosszul állsz hozzá a kutyákhoz. Minden kutyának van egy külön személyisége, valamelyik barátságosabb, valamelyik agresszívabb. Azon kívül még a kutya fajtája is befolyásolja a viselkedésüket. Az őrző-védő kutyafajták bizalmatlanabbak az idegenekkel szemben. A kóbor kutyák meg sokszor beszámíthatatlanok. Van hogy csak simán bizalmatlanok az emberekkel szemben de van olyan is hogy esetleg veszettek lettek és amiatt viselkednek agresszívan. A kóbor kutyák ellen nem tudsz sok mindent kezdeni de ha össze akarsz barátkozni a szomszéd kutyájával akkor először el kell nyerned a bizalmát.

Az egyik kezeden enyhén behajlítod az ujjaidat és aztán lassan a kutya orra elé helyezed hogy meg tudja szagolni. Amíg szagolja addig ne húzd el a kezed. Utána ha elfogad akkor meg tudod simogatni. Nekem eddig bevált.

2020. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg azért, mert félsz, áldozatként viselkedsz, ezt pedig látják, érzékelik.

Leírásod alapján nem is mind támadás, amit annak vélsz. (Pl. támadó pitbullt egy néni lefoglalta... ha a pitbull valóban támadott volna, te már nem valószínű, hogy élnél).

Megoldások: pszhichiáter, segíteni feloldani a félelmedet; emellett megtanulni értelmezni a kutyák testbeszédét, és megtanulni arra megfelelően reagálni. Utóbbiban egy jó kutyakiképző tud például segíteni.

2020. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%
Faluban nottem fel, de eltem mar varosban is. Kb egyszer tamadt ram eddig kutya, az is egy tanyan elt, es nem szocializalodott. Az hogy teged mar kb 10 kutya megtamadott vagy tulzas vagy valamit rosszul csinalsz. Az meg foleg nonszensz, hogy mar minden kutyatol felsz. En nagyon kutyas vagyok, de nem bantott meg egy kutya sem ugy igazan, ha meg igen, nem okolom erte a tobbit is.
2020. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
56%

Azt mondjuk nem tudom, ki engedte ki a pitbullját az utcára, de azt a kutyát le kellett volna lőni, a tulajt pedig pármillió forintra megbüntetni. Jó, hogy medvéket és farkasokat nem tartanak otthon és engedik ki néha őrizetlenül csak úgy. De nyilván a kérdező a hibás, persze.

Az se normális, hogy habzó szájú kóborkutyák sétálgatnak kint, valakinek a felelőssége lenne megkímélni a vadállatoktól az utca népét.

2020. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
44%
Engem a 30 évem alatt egyetlen egyszer sem (lekopogom) támadott meg kutya. Falun élek, itt nőttem fel. Néha néha jött velem szembe egy két kóbor, de szerencsére nem volt baj. De azért az is segít ha az ember néz maga elé. Ha már látom hogy kint van valami nagytestű kutya és még van esély rá hogy útvonalat módosítsak, akkor megteszem. Továbbá nem bízok az olyan emberekben akik azt mondják (pl. kuvasz) hogy ó nem bánt amíg itt vagyunk. Nem kockáztatok. Ilyen helyre nem megyek be és kész. Jelenleg egy labradorunk van, eleinte kicsit féltem tőle, de csak egy napig. Ki nem nézném belőle hogy ártani akarna nekem. Nyilván rottweilerem sosem lesz, mert bennük már nem tudnék megbízni. Múltkor jöttem hazafelé a boltból, és van egy ház, ahol két pittszerű kutya lakik. Nyitva maradt tárva a kapu, szerencsére a szomszéd kint állt, és rámszólt hangosan, hogy vigyázzak. Hát kicsit azért meghökkentem, de tettem egy pár méteres kerülőt hogy kikerüljek a hatáskörükből, és nem volt baj. Ha elmentem volna előttük, lehet másként alakult volna. Sajnos ezen nem tudunk változtatni, kutyák voltak, vannak és lesznek is. Igazából kis odafigyeléssel ha nem is 100%ban, de azért meg lehet előzni a bajt. Neked meg szimplán peched volt eddig. Olyan, hogy valakit gyűlöljenek az állatok, nincs. Vagy most én is mondjam hogy gyűlölnek, mert megcsípett életem során pár darázs? Vagy mert megharapott a kaméleonom? :D Az állatok csak állatok, nem kell tőlük túl sokat várni.
2020. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
59%

Habzó szájú pitbull...8-as ugye te se gondolod ezt komolyan?


Túloz a kérdező... Lépten nyomon megtámadják a kutyák...ez pszihés nála


Erre csak ezt tudom mondani:

[link]

2020. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!