Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnatok segiteni, hol tudnek...

Tudnatok segiteni, hol tudnek megbizhato helyrol szarmazo kismeretu kutyat venni? ( havanese, bolognese, maltai selyemkutya, stb..)

Figyelt kérdés
Nem ragaszkodunk konkret fajtahoz, a lenyeg hogy kistestu legyen, ne hulljon nagyon a szore, ami lehetoleg rovid legyen. Nem kell torzskonyv se, gyerek melle lenne.
2020. okt. 23. 19:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%
Liliputban ... ott hiresen kicsi minden :)
2020. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%

"Nem kell törzskönyv se, gyerek mellé menne" Akkor ne tarts kutyát. Menhely esetleg, de a hozzád hasonló emberek kétlem, hogy oda betennék a lábukat is.

Sajnos írhatunk mi itt bármit, ennek az lesz a vége hogy besétálsz egy szaporítóhoz és 30.000-ért elhozol egy kutyát. Előre sajnálom a kutyát is, a kutya anyját is, meg a sok kölyköt akit a szaporító a te támogatásod miatt még csináltatni fog.

2020. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kepzeld 12es, menhelyen kezdtunk. Ahogy irtam is. Nem tudom, milyenek a hozzam hasonlo emberek, de nyilvan te tudod. Igen, azert tettem fel a kerdest, h tud e vki megbizhato helyet, mert 30ezerert szeretnek szaporitonal venni. Logikus.

Valoszinuleg teged sem az eszedert szeretnek.

Nem tudom, h a "gyerek melle " miert szamit szitokszonak, ha az ember kutyat szeretne. Es igen, nem ertek hozza, regota olvasgatok utana, nem igy ertettem, ahogy te leirtad, h torzskonyv nelkuli jo lesz, h barmilyen beteg, szaporitos kutyat szeretnek. Ezt valszeg rosszul fogamaztam meg. Ezert elnezesedet kerem.

2020. okt. 24. 11:06
 14/18 anonim ***** válasza:
58%
Már leírták előttem, hogy megbízható helyen adnak hozzá törzskönyvet, de ott hatjegyű összeget kérnek a kutyáért. Nem szitokszó a gyerek mellé, csak ne tudd meg mennyi ilyet láttunk már, hogy valakinek gyerek mellé kell kutya hogy legyen mit nyúzni, de az tökmindegy hogy honnan, milyen körülmények közül jön a kutya és milyen iparágat támogat ezzel, csak az, hogy kell a gyereknek a kutya mert könyörög érte. Ráadásul ez mindig az ilyen bichon zsebkutyákkak fordul elő. Nem tudom miért ragaszkodsz ehhez a fajtához, de ha ilyet szeretnél akkor vagy keress fel egy tenyésztőt akitől egy egészséges, törzskönyves kutyát fogsz kapni aranyáron, vagy nézz rá a fajtamentőkre.
2020. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%

Megbízható hely az, ahol a törzskönyv jár a kutya mellé. Így garantált, hogy valóban olyan fajta lesz, aminek árulják, és pl. nem fog hullani a szőre.

Ahol nincs tk., az nem megbízható, így e két dolog kizárja egymást.

Gyerek mellé valamilyen bichon-t érdemes választanod, például nézegess itt:

[link]


Vagy itt most vannak is kölykök:

[link]

2020. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Es akkor ez azt jelenti, hogy a 300-500 ezer ft alatt hirdetett kutyak mind selejtesek? Tehat a menhely es a csucstenyesztok kozott nincsen atmenet?

A kb 100ezres kutyak, akiknek megvannak az oltasai, chipje stb, csak a torzskonyv hianyzik, az is mind-mind szaporitotol van?

2020. okt. 24. 19:26
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
Aminek nincs törzskönyve, az lehet 10.000 meg egymillió forint is, az szapis. Menhelyre is csak szapitól kerül törzsköny nélkül. Azért egy bichon nem szokott félmillió lenni, szerintem 150-ből, max 200-ból találsz normális tenyésztőt. De azt hiszem most nemrég számoltak fel egy ilyen bichon jellegű szaporítótelepet Karcagon, ha jól emlékszem a Noénál vannak, de vagy 30 kiskutya. Fajtamentőknél biztos hogy találsz, ahol az ivartalanítás és az oltások árát kérik el, ha egyik se volt akkor jelképes összeget.
2020. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
69%
2020. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!