Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kutyát gyorsan...

Hogyan lehet kutyát gyorsan pórázra szoktatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem règen befogadtam egy ilyen kis keverèk kutyust,kb 1 hónapja van nálam. Nagyon hozzám szokott,megszerettem nagyon, kis csibèsz,látszik rajta, hogy nem volt gazdája, vagy nem foglalkoztak vele rendesen,mert nagyon neveletlen, ápolatlan volt mikor hozzám került. Most tanítgatom, nevelem, meg hízlalom, mert nagyon soványka is.


Szeretnèm elvinni állatorvoshoz, hogy megnèzzèk van e benne chip (remèlem nincsen, mert már nehèz szívvel válnèk meg tőle ès nem is adnám vissza egy felelőtlen gazdának, hogy megint az utcán kössön ki) meg a kötelező oltás, fèregtelenítès stb


Ès itt kezdődik a problèma. Kocsim jelenleg nincs, ezèrt csak gyalog tudnám levinni (kèt utcányira van az állatorvos) viszont egyáltalán nem bírja a pórázt. Szerintem soha èletèben nem volt sètáltatva. Próbáltam az udvaron belül sètáltatni, hogy hozzá szokjon, de katasztrófa volt. Már azèrt is vagy fèl órát kergettem, hogy rárakjam a nyakörvet, majdnem oda is kapott mikor raktam rá,pedig egyáltalán nem harapós. Mikor meg nagy nehezen rákerült a póráz hiába húztam, hívtam lecövekelt, nem mozdult semerre, elkezdte rágni,tèpni a pórázt, megpróbálta minden áron kiszabadítani magát. Hogyan tudnèk ezen változtatni?



2020. okt. 24. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindent rosszul csinálsz. Nem szbad kergetni, meg erőszakkal rátenni a nyakörvet és a pórázt. Kezd az elején. Ismerkedjen meg a nyakörvvel. Sűrűn legyen a kezedben, szagolgassa, lássa, a pórást is. Simogasd és szépen lassan próbáld meg feltenni rá. Nem kell erőltetni, több nap is lehet, mire eléred nála, főleg, hogy negatív dolognak fogta fel az erőszakoskodásod miatt. Ha már a nyakörvet szépen viselni, nem zavarja, akkor jöhet a póráz rácsatolása. Ezt is türelemmel, nem rángatva. Hagyd rajta, nem kell rögtön sétálni, játsz vele. Ha elindul dícsérd meg. A lényeg, hogy ne kösse össze negatív élménnyel, hanem pozitív legyen számára, ha rajta van a póráz.
2020. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Okè, köszönöm!
2020. okt. 24. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Egy masik kutyan mutasd be,h rarakod a nyakorvet es porazt
2020. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3 ès honnan szedjek "másik kutyát"?
2020. okt. 24. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!