Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet sikeresen és...

Hogy lehet sikeresen és gyorsan bilire szoktatni egy 2 éves gyereket?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Sehogy, ha a gyerek nem érett rá, és nem akarja :(


Persze megpróbálhatod rátenni a bilire, hogy szokja, ha elfogadja, sztm gyorsan fog menni, az én kislányom sajnos csak játszik a bilivel és sír ha ráültetem.

Szeptemberben kezdjük a bölcsit ott azt mondták, hogy semmi probléma, ha még nem szobatiszta, ott pelenkázzák, de általában a közösségben az ilyen dolgok is sokkal gyorsabban mennek :)

A barátnőm kislánya 1 évesen ment bölcsibe 1,5 évesen már teljesen szobatiszta volt, mert ott látta a nagyobbaktól, hogy wc-re járnak :)


Szóval, próbáld meg, de ne erőltesd, ha nem akarja, mert ha erőszakkal szokatod rá, később problémákat okozhat (bepisilés, székletvisszatartás - ezt a gyerekorvos mondta).


Sok sikert!

2010. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha megérett rá,akkor menni fog mindenféle praktika nélkül is.Tehát ha szól,ha tartani tudja,ha hajlandó ráülni a bilire/vécére-mi az utóbbival kezdtük-.Egyébként csak az lesz,h folyton szólsz neki,és viszed pisilni/kakilni,de ha nem magától csinálja,szerintem nem sokat ér.

A nagyobbik fiam pl egy reggel szólt,h nem kell több pelus,és azóta szobatiszta.Na ezeket a sztorikat nem szoktam elhinni.:DDDD Pedig tényleg így volt.

2010. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lányom mostanában lesz 2 éves, én úgy csinálom, hogy tudom hogy a reggeli kakaó után jön a nagy dolog. Ezért a kakaót már a bilin issza. Sikerül is belepottyantani, megtapsolom meg minden, de nem hiszem, hogy érti még. Tegnap azt kezdtem el, hogyha sikerül a dolog, akkor kap egy kis kocka csokit. Nem akarom elkényeztetni meg semmi, de talán ha kap valamit utána akkor hamarabb megérti.
2010. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyorsan? Sehogy, ha nem érett meg a bilizésre.

Ezt tényleg nem szabad siettetni! Többet árt vele az ember, mint használ.


Miért kérded?

2010. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most lesz kétéves a gyerkőcünk,és hallani sem akar a biliről...
2010. okt. 10. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 20 hónaposan közölte,hogy rá pedig ne adjak pelust!(pont nagy bevásárlásra indultunk)Azóta szoba- és ágytiszta lett,bár a kakát elbújva nyomta sokáig mikor hova.

A fiam 2 és fél éves ,egész nyáron csupi volt(udvaron),és nem volt gond a pisivel,őssztől pedig 1-2 napig becsurgott,mire rájött,hogy hamarabb szóljon.a kakával gond van,mert csak pelusba vagy gatyóba megy,bilire soha nem volt hajlandó ülni,a wc-re ráül,de kinyomni nem sikerül,inkább visszatartaj fél napi,ezután volt hogy pelust adtam rá mig kakált.egyenlőre(nem túl lelkesen )gatyát mosok...

2010. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyorsan sehogy. Ezt nem szabad erőltetni és siettetni. Akkor méginkább nem fog tetszeni neki. Egyébként is, még időben vagy vele bőven. Hagyd, hadd érjen meg rá.
2010. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

AZ ÉN KISFIAM HÁL ISTENNEK TÉNYLEG KIVÉTELES GYEREK !

ANNYIRA OKOS ÉS ÜGYES , AHOGY MEGVETTEM NEKI A BILIT AZONNAL MEGSZERETTE ÉS ABBA KAKÁL ÉS PISIL OLYAN ÜGYESEN ÉS ESKÜSZÖM EL VAGYOK RÁ ÁJULVA ÉS KÖSZÖNETET ADOK ISTENNEK MERT MINDIG MINDENHOL ÉS MINDENBEN OLYAN OKOS .

MÁR MÁSFÉL ÉVESEN A BILIRE ÜLT ÉS MONDJA, HOGY NEKI NEM KELL A PELENKA VEGYEM LE RÓLA MERT Ő NEM HAJLANDÓ BELE PISILNI ,SEM PEDIG NEM KAKÁL BELE!


MEG MÁR EGYÉSZEN KIS PICI KORA ÓTA MÁR 6 HÓNAPOSAN SZINTE MONDTA A SZAVAKAT EGY ÉVESEN MÁR MAJDNEM HOGY MONDATOKBAN BESZÉLT AZ ÁLLATOKAT MINDET ISMERI ÉS MONDJA HOGY EZ MAJOM, EZ MADÁR, ZEBRA,KENGURU NEM CSAK A KUTYÁT MEG A MCSAKÁT ISMERI !!!!!!!!!

MÁR ELSZÁMOL 10-IG DE MÁR MÁSFÉL ÉVES KORÁTÓL

szerintem nem szabad úgy hozájuk állni hogy ő még ezt ő úgy sem érti nem igenis megértik ,de persze vannak olyanok akik nem, mert vagy nem tanítják úgy őket ahogy kellenE avagy tényleg nincs hozzá esze a gyereknek.


AZ ÉN KISFIAM MÁR ÚGY BESZÉL, MEG MEGÉRT MINDENT, MINT EGY 5 ÉVES GYEREK DE AZ IS IGAZ ,HOGY ÉN REGGELTŐL -ESTIG VELE VAGYOK ÉS AZT SZERETNÉM HOGY MINÉL OKOSABB LEGYEN JA ÉS MÁR A SZINEKET IS LASSAN TUDJA MÉG TANÍTGATOM NEKI A PIROSAT ÉS KÉKET, FEKETÉT MÁR BIZTOSAN TUDJA HA MEGYÜNK PL: VOLT MÁR OLYAN ,HOGY ÁLLT A HÁZ ELŐTT EGY AUTÓ ÉS MONDTA ,HOGY ANYU OTT EGY FEKETE AUTÓ ÉS ÉN VÉGÜL IS EGY KICSIT MEG IS VOLTAM DÖBBENVE DE MÁR MONDHATOM AZT IS HOGY ANNYIRA NEM ,MERT TISZTÁBA VAGYOK VELE HOGY MILYEN OKOS CSAK EGY KICSIT VÁRATLANUL ÉRT MEG PERSZE ÉN VOLTAM A LEGBOLDOGABB ANYUKA ,HOGY AZ ÉN KISFIAM A LEGOKOSABB A VILÁGON!!!!!



MÉG PERSZE ÍRHATNÉK EGY KÉT OKOSSÁGOT AZ ÉN KISFIAMRÓL DE AZ ELÉG HOSSZÚ LENNE ÚGY HOGY MINDENT BELE KITARTÁS ANYUKÁK ÉS AKKOR MINDEN SZÉP ÉS JÓ LESZ

2010. okt. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

14.48 vagyok


A kisfiam 2.5 évesen lett nappalra szobatiszta de úgy, hogy 1 hét alatt. Most szeptemberben.

Ott volt a nyár, de még akkor nem tudta megmondani, hogy pisilnie kell.

A bili neki nem volt szimpatikus, nem is erőltettem. A WC-re kéreckedett fel, és ő oda végzi a dolgát.

2010. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy hogy szigorúan elfelejted a SZOKTAT és főleg a GYORSAN szót (bármely más területen is).Meg lesz mindenre a saját igénye, nyugi.2 gyerekes apuka.
2010. okt. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!