Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertesházban kutyatartók! Hol...

Kertesházban kutyatartók! Hol a helye a kutyának?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 11:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
Csak kanapén
2020. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kutyus kinti benti. Bár kutyaajtónk nincs, de ő jelez, ha ki vagy be akar jönni, és mi engedjük őt. Éjszaka bent van nem szeret kint lenni, de ha nagyon kiakar menni akkor jelez. Ha nem vagyok otthon, akkor időjárástól függ, hogy hol tartózkodik. Ha meleg van, akkor ő is jobban szeret kint lenni, kéredzkedik kifelé, de ha hideg van, vagy esik az eső, akkor a házban marad. Ha otthon vagyok hidegben, esőben bent szeret lenni, de jó időben kéredzkedik kifelé, nem akar bent lenni.

Szóval gyakorlatilag ő dönti el, hogy hol akar lenni. Ha kiakar menni kiengedjük, ha be akar jönni beengedjük.

Egyébként jól nevelt kutya. Bent még sosem hallottam ugatni őt, megvan neki tanítva, hogy azt csak kint szabad. Nem randalírozik, nem rombol, ha nem vagyok itthon akkor pihen. Szobatiszta, legutoljára akkor piszkolt be, amikor nagyon ment a hasa. Ha kint van az udvaron, akkor szaladgál, ugat. Természetesen sokat játszunk, általában kint, de ha nagyon rossz idő van, akkor bent is. Minden nap megyünk sétálni, nem messze van tőlünk egy kis erdő, kb ugyanolyan messze hatalmas üres tér, és persze közte az út odáig. Itt van tőlünk 2 saroknyira egy hatalmas mező a tanyakörzet szélén, szóval van hova mennünk.

2020. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk is, egyik nagymamámnál is be tud menni a garázsba, ha akar. Szeretnek a fűtött garázsban lévő fotelekben lenni, egyszer az egyikben, egyszer a másikban. :)
2020. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%
5 kutyám van, 4 nagyon rövid szőrű (mint a vizsláknak, agaraknak) egy pedig kicsit hosszabb, tömöttebb szőrű (mint a német juhászoknak). 2 idős, 3 fiatalabb. A tömöttebb szőrű szeret kint lenni, ő általában tavasztól őszig kint van napközben mindig, csak 10° alatt jön be. A többiek bent vannak, ha én is itthon vagyok, egyébként csak az előszobáig jöhetnek be 15° alatt ha nem vagyok itthon.
2020. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
keverék közepes testű és tömött szőrű kutyám van ,aki csak kint szeret mert felügyeli az eseményeket nálunk,a szomszédoknál és az utcán is.Bent csak akkor szeret ,lenni ha sokáig nem vagyok otthon napközbn és velem akar lenni egy kicsit, ha hazaérek. Ilyenkor leginkább simogatást kér vagy szundít egyet Szigetelt faháza van ,ahol napközben is imád szunyókálni ,ha nagyon meleg vagy hidegvan kint. Alakásban max 1 órát bír ki és akkor is nyitva hagyom az ajtót, hogy kilásson .Ő uralja a kertet nem szereti a bezártságot.Nem ugat feleslegesen.
2020. okt. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem németjuhászom van. Ő nem szeret bent lenni. Ha behívom elvan, lefekszik, de csak mert mondom neki. 5 perc után menne ki. Szóval ő kinti. :D


Van egy szigetelt kutyaháza, ahova csak akkor megy be, ha nagyon kemény mínuszok vannak, addig a bejárati ajtó mellett fekszik a fekhelyén vagy a teraszon.

2020. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Beagle ha nem vagyunk itthon akkor benn, ha itthon vagyunk akkor ott van ahol mi.
2020. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak kintiek. Ha nincs itthon a férjem, beengedem őket.
2021. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a tacsi most, így nyáron kint van 0-24. De télen akkor van bent amikor beszeretne jönni. Ősszel, és tavasszal szintén így
2022. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!