Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy közepes...

Hogyan lehet egy közepes mértű kutyák kertesházból lakásba szoktatni? Tud alkalmazkodni?

Figyelt kérdés

Pár hónapon belül szeretnék elköltözni a szüleimtől a kutyámmal.

Albérletbe fogunk menni.


2020. jún. 8. 16:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy 3 éves kan bull type.
2020. jún. 8. 16:42
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Tud. Imádni fogja.

Sűrűn sétáljatok, hogy a szobatisztaság minél hamarabb menjen, de nekem az a tapasztalatom, hogy a felnőtt kutyák könnyebben belejönnek ebbe a dolgoba. Az enyém (alapjáraton kinti volt) már első alkalommal is ment az ajtóhoz kikéredzkedni, ha épp be volt engedve és dolga volt.

Illetve a sétákon belül sok fárasztás, foglalkozás is ajánlott, hogy ha otthon marad egyedül ne alakuljon ki nála szeparációs szorongás (mindenképp többet lesztek együtt a lakásban mint eddig, ameddig kint lakott az udvaron, előfordulhat ilyesmi) és kezdjen rombolni vagy hangoskodni a szomszédok nagy örömére.

Sok sikert :)

2020. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Én 2 évesen vittem panelba a kutyámat, bár ő előtte is kinti-benti kutya volt. Abszolút semmi gond volt, hamar leesett a tantusz.


Előtte falun laktunk, ott keveset tudtunk sétálni, ezért amikor a panelból kiléptünk, esküszöm azt hitte, hogy ameddig a szem ellát az az ő birodalma. :D


Kellett egy kis kései szocializáció, de minden rendben volt.

2020. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 AnonimusHUN válasza:
61%
Nekem egy 5 éves keverékem van. Ő az első naptól kezdve kinti kutya volt, de miután a másik kutyánk meghalt beengedtük, hogy többet lehessen velünk és ne legyen depressziós. Ahogy beengedtük teljesen más lett, olyan volt mint egy kis angyal. Egyszer sem végezte el a dolgát bent, de nem is szólt, hogy ki akár menni, hanem megvárta ameddig kiengedtük (óránként kivittük). Ő nagyon élvezte, hogy bent lehet, és mostmár ugyan olyan jól érzi magát kint is és bent is. Szóval szerintem nem lesz gond.
2020. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az én kutyám alapjáraton benti kutya. De akkor megy ki az udvarra amikor akar.

Voltunk hotelben de annyira nem jött be neki. Állandóan ki akart menni. Nem lehetett egyedül hagyni még reggelizni sem tudtam lemenni.

Amúgy itthon 8 órát simán kibír egyedül, egész nap fekszik. szoktam nézni kamerával.

2020. jún. 8. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!