Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki versenyszinten agilityzik,...

Aki versenyszinten agilityzik, vagy dogdancingel, az általában hagyományos, vagy klikkeres tréner?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert el se tudom képzelni, hogy hogy lehet ezeket klikker nélkül megtanítani, viszont annyira meg még nem elterjedt a klikker szerintem, hogy minden versenyző ezt használja, tehát tuti lehet máshogy is :)
2010. aug. 9. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig a legtöbben klikkerrel csinálják és nagyon is elterjedt:)
2010. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én versenyszerűen agilityzek és egyetlen akadály tanításához használok klikkert. Az előző kutyám meg egyáltalán nem is ismeri a klikkert és mégis válogatott szintű versenykutya.


A dogdancinget tény és való h sokkalta nehezebb klikker nélkül tanítani. Sőt megkockáztatom, h nem is lehet, vagy legalábbis nagyon behatárolja a megtanítható elemek mennyiségét. De azt nem csinálom versenyszerűen - pontosabban sehogy sem, mert én max trükköket tanítok a kutyámnak - így arról nem tudok annyira nyilatkozni.

2010. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mihez használsz klikkert? És amúgy a többinél miért nem? Mármint nem szereted, vagy megy anélkül is, vagy mi az oka?
2010. aug. 9. 13:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Zónatanításhoz - de azt is lehetne másképp, más módszerrel (ki miben hisz). A többihez meg nem kell. Az agilitynek ugyanis a legkisebb részét teszi csak ki h a kutya megtanulja az akadályokat - onnantól sokkal fontosabb, h hogyan vezeted a kutyát két akadály között és megtanuljatok együtt mozogni a pályán.
2010. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Zónára tippeltem, csak nem mertem leírni, hátha hülyeség :) Köszi! Igazad van, mondjuk az akadályok nagy részét a bulldogom is simán veszi (jó, klikkerrel tanítottam, de valóban nem volt olyan különösen nagy meló ez a rész), csak végig rohanni nem tud rajtuk :)
2010. aug. 9. 13:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Még a szlalomnál van egy olyan módszer ahol lehet klikkert használni. A Susan Garrett féle 2x2-es.

De az ugrónál, kúszónál nem látom értelmét.

2010. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsi de megkérdezhetem, hogy mi az a klikker?

Köszi a választ :)

2010. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2010. aug. 9. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudod elképzelni? Én pár éve majdnem az összes akadályt megtanultam a kutyámmal és klikker nélkül. A világ leg egyszerűbb módszere: jutifalat a kézben, és azután megy, átvezeted az akadályon és mondod a szót. Aztán már csak az akadályra mutatsz és átmegy, közben mondod a szót hozzá. Ilyen egyszerű. De amúgy a klikker nagyon elterjedt, pár évvel ezelőtt mikor még nem volt olyan felkapott, Mo.-n volt a belga világbajnokság és a legjobbak már akkor is kattogtattak(pályán kívül előtte, utána, pályán nem szabad tudtommal).
2010. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz hagyományos alatt? Azt hogy verik és rángatják a kutyát vagy azt hogy ha jól csinál valamit akkor nem klikkelgetnek hanem csak megdicsérik? Mert azét a kettő más. Az elsővel komolyabbat tuti nem érhetsz el a mai elvárások alapján, de a második egy teljesen jó módszer.

Én is versenyzek és nekem valahogy nem jön be klikker. Először is nem tudom elképzelni hogy annyival többet adna mint ahogy mondják. Másrészt meg én az a szétszórt fajta vagyok. Jutalomfalat, labda, klikker, kutya, dicséret, feladat stb... Nem kösz, én képtelen vagyok erre mind figyelni. A kutyámat sem nagyon izgatja a klikker, figyel rá meg minden de sokkal jobban örül ha megdicsérem a jutalomfalat után. Ő utál tárgyakkal játszani, de rá tudtam szoktatni egy -két játékra és a frizbire. Ami valóságos csoda mert az hagyján hogy egy puha, csipigós játékot szeret de azt sosem tudtam volna elképzeni hogy egy kemény, kerek valamit is fog. Ha kicsit is érdekelte a dolog akkor rögtön megdicsértem és megszerette. Klikkerrel ez sosem ment volna.

2010. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!