Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges lehet az, hogy bár...

Lehetséges lehet az, hogy bár első kutyám fogom most megvenni ( agilityre ), hogy versenyszinten is a jobbak közé tudjunk kerülni?

Figyelt kérdés
Sosem volt kutyám 20 éves koromig, mivel most elköltöztem otthonról, így szeretnék most már végre egyet és kimondottan agilityzni szeretnék vele, de nem hobbi szinten, hanem ha lehetséges sokkal komolyabban, van rá esélyem még ha csak most fogom elkezdeni kóstolgatni a kutyás életet, mit kell tennem, hogy ezt elérjem?
2010. okt. 4. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elsőkutyásnak nem való az agility,főleg hogy még nincs is meg a kutyád.Szomorú ezt mondanom de szerintem első kutyádnál mondj le erről,talán majd a következőnél próbáld meg vagy a mostani kutyáddal majd késöbb(néha még az igazás gyakorlott kutyásoknak sem megy az agility)
2010. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Szijja.Én első kutyámmal, egy kis keverékkel már verseny szinten agilityztünk. Második kutyám egy staffival engedelmességizünk, és kicsit agility. Most vettem egy border colliet. Vele elkezdtünk kijárni agility edzésre, és ha igy haladunk majd mehetünk versenyre is, később, mert még csak 6 hónapos.

Ha agilityzni szeretnél első kutyával, nagyon ajánlom, hogy járj ki edzésre... mert csak így lesz eredménye, és tudnak segíteni stb. Milyen kutyát szeretnél??:))

13/L

2010. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg ha nagyon akarod, és akarsz tanulni, és van benned alázat a téma iránt, és magadat képzed elsősorban, és csak másodsorban a kutyát, akkor simán. Ha nem az a hozzáállás, hogy a kutya hülye mert nem érti mit akarok, hanem az, hogy hogy tudnék jobb lenni, hogy jobban megértse, akkor simán mehet.


Ha kezdetektől képzed magad és a kutyát, simán lehet esélyed. Kutyaovi, aztán kutyasuli, aztán agility. Simán lehetsz sikeres.

2010. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Edzés mindenképp meg otthoni gyakorlásra rendeltem most egy-két akadály: kúszó, ugrók így a kezdetnek aztán később majd pár másikat is...


Egyébként két fajtából van két helyen lefoglalva kiskutya, de még mielőtt bárki leszólna, azért van két fajta, mert mind a kettő hasonló mód tetszik és megakarom várni melyik alomban lesz olyan karakterű kiskutya amilyent szeretnék, egyébként vagy foxterrier vagy jack russel terrier. Tehát hasonló habitású kutyák.

2010. okt. 4. 14:49
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen mindenképp magamat kell képeznem, már voltam látogatóban pár kutyasulinál, hogy lássam mi a "felhozatal" melyik tudná igazán belémverni, hogyan is működik egy kutya agya :) és legfőképp, hogy tudom ezt előnyömre fordítani :).
2010. okt. 4. 14:51
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha az első kutyáddal nem is sikerül komoly szintre eljutnod, ne tekintsd elpazarolt lehetőségnek. Amit vele megtanulsz a sportról, kutya tartásról, azt a következő kutyádnál már hasznosíthatod. A legtöbb kutyás az elsővel fizette meg a " tanulópénzt":)))
2010. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Azért a legtöbbünk az első kutyájával agilitizyk, nem vagyunk 100 évesek, hogy a 3.-4. kutyánkat gyürjük.

A két fajta amit választottál 100%ig alkalmas arra hogy jó versenykutya legyen belőle, a másik tényező, hogy te alkalmas vagy-e versenyzésre, ugyanugy adottság kell hozzá mint bármelyik sporthoz. Én 4 éve agilityzek hobbyszinten, de bevallom, hogy halálbéna vagyok hozzá .. nem tudom melyik kezem melyik, nem tudok megtanulni franciázni vagy olaszozni, mert orraesek ..de nagyon élvezzünk és is és a kutyák is, főleg a mozgást, a jó levegőt, a társaságot ... meg a bohockodos háziversenyeket, máshol ugysincs semmi esélyünk.


Én is nagy foxirajongó vagyok, merkérdezhetem melyik kennelből lesz az eb? Tudok nagyon jó kutyusokat, ha érdekelnek.

2010. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Ez az utolsó válasz nagyon aranyos volt, és itt össze is foglaltad a lényeget. A társaság, a jó levegő, a sok közösen eltöltött idő a kutyával, ez a szuper, és ez a lényeg!!!!!!!!!

Kérdezőnek, pedig sok sikert, és kivánom, hogy legyen benne kitartás, és türelem, hogy elérjék azokat a sikereket, amelyeket szeretnének!:)

2010. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Én 16 éves vagyok és az első kutyámmal kezdtem neki az agilitynek még 2 évvel ezelőtt mikor is 4 éves volt. Hidd el, ha van érzéked hozzá, kitartásod és motivációd igenis lehetsz 20 évesen, első kutyával sikeres agilitys semmi sincs korhoz kötve! Sok idő és energia és jobb esetben 2-3 év alatt simán összekaparod magad annyira, hogy pöpec légy a verseny mezőnyben. Addig pedig sok tapasztalatszerzés és gyakorlás. Ne tántoritson el senki se az elképzelésedtől, ez a te életed, te vágyad és a választott fajtákkal nagyon is valóra tudod majd váltani ;) Én szurkolok neked!!!

2010. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Úgy látom komolyan gondolod, bár talán kicsit túlliheged hogy még alom sem született meg, de már megvetted az akadályokat és kutyasulit keresel... Ugye 1 éves kora előtt nem is ugrálhat még. Indulni lehet versenyeken, csak éppen nem fogsz nyerni azokkal szemben akiknek juhászkutyájuk van és rengeteg év tapasztalatuk neked meg még a kutyatartásban sem volt, nemhogy agilityben. Ne csökkenjen a lelkesedésed, de ne akarj az elsővel az élre törni mert akkor csalódni fogsz és a kutyának is rossz ha érzi ezt. Csak a játék legyen a fontos, ne a verseny. Így nem lehet hozzáállni.

Szóval lehetne esélyed, de egy foxival vagy jrt-el nem. Ezek terrierek, a tapasztalt kutyásoknak is kihívás agilityt nyerni velük. Ha az orra másfelé csalja és nem egy tapasztalt irányítja simán elmegy és rá se bagózik a pályán salapáló gazdára.

2010. okt. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!