Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a legalkalmasabb...

Melyik kutya a legalkalmasabb frisbeere? Versenyszinten!

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha megtanítod bármelyik. De elvileg a border collie.
2010. okt. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó de azért egy border meg egy tacsi nincs egy szinten, bár a tacsi microdog kategóriába tartozik. Alapvetően egy rugalmas kutyát keresek. A bordereket imádom, de nagyon tucatkutyák, egy csomóan borderrel frisbeeznek, én valami másik fajtában gondolkozom. Egyszer egy videóban láttam, ahogy egy pasas egy német juhászhoz hasonló, kutyával frisbeezik nagyon jól, a kutyája gyors és pontos volt, és elég nagyokat is ugrott. De nem tudom milyen fajta volt.
2010. okt. 30. 11:07
 3/14 anonim ***** válasza:
A kelpie
2010. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amit mi láttunk egy vizsla volt. Tök magasra ugrott, meg láttunk csivava keveéket is xDDD
2010. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
jack russel
2010. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A kelpie nagyon tetszik! :) Nagyon szép kutyák. És gondolom van akkora mozgásigényük mint egy bordernek. M.o-n van jó kennel?
2010. okt. 30. 11:13
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyetlen kennelben itthon foglalkoznak kelpie-vel, de azt jobb ha nem veszel, mert neki sokkal nagyobb mozgásigénye van, mint egy Border Collie-nak. Számára ez édes kevés csak ezzel foglalkozni, és valódi feladatokra van szüksége (például több 100 fős nyáj terelése).
2010. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
aha... hát most egy hihetetlenül mozgékony középsnacim van, akivel frisbeezek, de ő már lassan 7 éves, és nem akarom nagyon terhelni a drágám ízületeit. Pedig többször is voltunk már versenyen, és van otthon egy két kupa, vagy érem, szalag ilyesmi, de vele csak freestyleban tudtam versenyezni, én meg a távolságit is ki akarom majd próbálni. Amúgy megtaláltam, hogy melyik volt az a kutya amit láttam. Valamilyen Belga juhász, Malinois asszem. Ő mennyire mozgékony típus?
2010. okt. 30. 18:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát ha csak azt nézed, hogy a malinois munkakutya, akkor tudod h őt is le kell foglalni. De szerintem minden kutyának kell egy bizonyos fokú törődés és mozgatás ahhoz h ne unatkozzon. Amúgy szerintem bármilyen, a tanulásra fogékony fajtát választhatsz. Pl mudi, pumi is ilyen. Ráadásul ők talán még jobbak is lehetnek, mint egy border. Na jó, ez azért kicsit hihetetlen, de a kellő foglalkoztatással szerintem felveszik a versenyt vele. Én láttam a youtubeon egy agility videót, ahol a pumi leelőzte border-t. Időre ment.
2010. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A malinois kiváló választás frisbeere, ahogy a többi belga juhászkutya is. Velük is lehet olyan jó eredményeket elérni, mint a borderekkel.
2010. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!