Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szocializálódott németjuhá...

Nem szocializálódott németjuhász összeszoktatása yorkshire terrierrel?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 3 éves németjuhásza, igazi falusi kutya, ha valami idegent lát ugat és ha a területére megy fenyegetően morog. Amúgy kedves, játékos. Közvetlen szomszédba nincs kutya úgyhogy más állatokkal az egyetlen kapcsolata kölyökkorától csak az utca kutyáival való közös ugatás. Nekem van egy yorkshire terrierem, jól szocializált városi kutya, a futtatókban hozzászokott a nagyobb kutyákhoz is.

Felmerült az összeköltözés a párommal csak féltem a kutyám. Össze lehet szoktatni őket? Adnátok tanácsokat kérlek, mert neten több ellentmondásos tippet olvastam ezügyben. Ha lehet olyat ami már kipróbált és működőképes. Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 27. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Max megeszi aztán egy napig nem kell etetni
2020. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát a yorki az pici a német juhász az nagy, szerintem hogy a ne legyen vacsi a kicsiből, nagyon fokozatosan kellene összeszoktatni őket, az elején semmi képp se érjenek egymáshoz, gondolok itt pl. Egy közös kutyasétáltatásra, nagy távolságot tartva, ha már nem morognak egymásra akkor picivel közelebb engedni... Stb.

Rengeteg türelem fog kelleni hozzá. Nem fog egyik napról a másikra menni.

2020. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Milyen neműek? Ellenkező nemű ivartalanított kutyák hamarabb elfogadják egymást. Egyáltalán ivarosak, vagy ivartalanítottak?


Először mindenféleképpen semleges területen találkozzanak, hogy semelyik se érezze úgy, hogy védenie kell a saját területét (főleg a német juhász ne).

Viszont az lenne a legjobb, hogyha a német juhászhoz szakember (kutyaoktató) segítségét kérnétek, hogy a többi kutyával legalább közömbös legyen.


Az lehet, hogy a német juhász sosem lesz bandázós, játékos kutya a többiekkel, de már az is jó eredmény ha eléritek, hogy közömbös legyen velük.

2020. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A németjuhász kan, a yorki lány. Egyik sincs ivartalanítva
2020. okt. 27. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Két ellenkező nemű ivaros kutyát meg semmi féleképpen ne engedjetek össze. Lehet, hogy a yorkie kicsi, de a kutyák elég kreatívak tudnak lenni szaporodás terén, és ha a német juhász felcsinálja a kis yorkie-d...

Az sem biztos, hogy túléli a fialást.

2020. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha a német juhászt nem nevelte, nem tudja kézben tartani a párod, ne engedjétek össze a kutyákat! Vagy teszteljétek le másik kutyával először a viselkedését, de ne egy akkora kiskutyával, mint a yorkid.

Én neveletlen, szocializálatlan kutyákkal egyszerűen nem engedem össze sohasem a sajátjaimat. Mert fontosabbak annál, hogy ilyennek kitegyem őket. Pedig ők nagytestűek.

2020. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Az előttem írónak nagyon igaza van. Ne pont egy kis yorkin teszteljetek először, hogy a németjuhász hogy jön ki más kutyákkal. Oké hogy minden kutya más, de egy yorki valóban sérülékenyebb mint 100 másik fajta
2020. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem kockáztatnám a saját kutyám életét, testi épségét így. Maximum úgy, ha jelen van egy KÉPZETT kutyakiképző is és nem rögtön úgy, hogy odaengedem a kutyát, hanem szépen, fokozatosan. És később sem hagynám őket egyedül, soha.
2020. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

En se engedem ossze szocializalatan kutyaval a nagytestu kutyam.


Esetedben konnebbseg,h ellenkezo nemuek es erzik,h a gazdaik szeretik egymast.


Utcan setaljatok mozosen veluk tobbszor. Majd probalkozzatok a haz kozelebe menni porazzal. De el tudja huzni a nj-t a parod,ha baj lenne.

2020. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!