Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szinte csontsovány kutya?!?!?!

Szinte csontsovány kutya?!?!?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy 3 éves fajtatiszta németjuhász szuka kutya. Napi szinten meg eszik 400-500 gramm eledelt (táp és konzerv keveréke). De szegény úgy néz ki mint ha éheztetném. Próbáltam már többet adni neki, de akkor viszont meg hagyja ami már nem kell neki. Kakkantani olyanokat kakkant mint a ház... nem férges, teljesen egészséges kutya átlagos mozgékonysággal.


Tudnátok esetleg segíteni, hogy mivel tudnám "felhízlalni"? Rengeteg tápot ki próbáltunk már, magában szinte meg sem eszi egyiket sem, csak ha keverve van akár konzervel, akár mondjuk húsleves lével.


Köszönöm a segítséget, és a hasznos válaszokat előre is.



2020. okt. 27. 16:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Állatorvos mit mondott?
2020. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Valószínū hogy egészségügyi probléma állhat ennek hátterében.

"Vidd állatorvoshoz."

2020. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem felhízlalni kell,hanem kivizsgáltatni állatorvosnál.
2020. okt. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg szervi, hormonális problémája lehet! Mint felettem írták...
2020. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Először állatorvosnak kell megmutatni, és ő tájékoztat, hogy mi a teendő. Ha egy kutya csontsovány, az vagy éheztetés vagy betegség.

Direkt felhizlalni meg ne akard, mert össze van szegénynek szűkülve a gyomra, és többet ártasz vele, mint amennyit használsz.

Szóval én is azt mondom, hogy mutasd meg orvosnak.

Egyébként mióta ilyen sovány?

2020. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Na jó, a csontsovány fogalom lehet kicsit durva volt. Azért nem akal meg halni az éhségben. Pár hete jöttünk állatorvostól. Ő azt mondta, hogy "teljesen normális, ilyen a genetikája". Egyébként kis kora óta tényleg ilyen alkata van, soha nem volt egy nagy evő kutya. (persze ha elé raknál egy fél disznót, valószínűleg addig enné, amíg el nem fogy...)
2020. okt. 27. 17:14
 7/25 anonim ***** válasza:
17%

Next gurad soectrat eszik?? Ha nem,akkor valszeg szivferges. Annak a tunete a lesovanyodas.


Szivferegtesztet csinaltass mindenkepp.


A tap nem taplalo,de itt van mas problema is egeszsegugyi azinten.


A kutyadnak sulyos gondja van az egeszsegevel.


Hozzaerto orvos vizsgalja ki.

2020. okt. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Cukorbetegség, pajzsmirigygond, emésztési panaszok is lehetnek, vidd el orvoshoz
2020. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7.


Utánna néztem a szívféreg tüneteinek, de egyiket sem produkálj a kutya. Teljesen életvidám energiadús, jókedvű kutyáról van szó. Csupán annyi a különbség, hogy élete kezdete óta soványabb a többieknél. Ami őt nyilván nem zavarja, de én örülnék neki ha pár kilóval azért nehezebb lenne. :)

2020. okt. 27. 17:30
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Tudsz róla küldeni képet, hogy mennyire sovány? Egy kutyánál az sem jó, ha kövér, lehet hogy te is egy kicsit túlzol rajta.

Viszont én mindenféleképpen megmutatnám másik orvosnak, mert ha egy sovány kutyára vizsgálat nélkül azt mondja, hogy egészséges, ez csak genetika, akkor nem lesz miatta jobban a kutyus.

2020. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!