Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mosolyognak a kutyák?

Mosolyognak a kutyák?

Figyelt kérdés

Találtunk az utcán egy fiatal kistestű keverék kutyust. Chipje persze nem volt, bolhás is volt szegény. Tesómék rendbe rakták, megfürdették, kapott féreghajtót, a bolhákat is kiírtottuk. Kerestük az eredeti gazdáját, de nem jelentkezett érte senki, végül a családban maradt, nagyon megszerettük. Barátságos, okos kutyus.

Naponta többször is olyan az arca a kutyusnak, mintha mosolyogna ránk :D Lehet csak képzeljük, de felmerült az is bennünk, hogy lehet,hogy tényleg mosolyog, hálás nekünk.


Mosolyognak a kutyák, vagy csak képzelődünk? :D



2020. nov. 1. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Tudnak. Szerintem legalábbis igen. Két kutyám van. Egyikükön a szemén, hogy mennyire nyitja ki, és a farkán lehet látni, hogy örül. Egyébként olyan balta arca van, hogy a fene nem mondaná meg, mikor örül és mikor nem.


A másik viszont... hát neki olyan mimikája van, hogy simán leköröz egy embert. Látni rajta örömöt, bánatot, unalmas, bizonytalanságot, mérget... mindent. Gyakran mosolyog, vidám. :D

2020. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%
Biztos, a farokcsóválás is örömöt jelent, de valamelyiknek a pofiján is látszik. :)
2020. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Konkrétan mosolyogni nem tudnak, náluk nincsenek ilyen reakciók. Pontosan ez sok kutyatámadás oka is, hogy kisgyerekek nevetését vicsorgásnak érzékelik , aztán rátámadnak.
2020. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2020. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%
4: Ha földönkívüliekre keresel, arra is fogsz képeket találni. Amit a kutyatámadásról írtam, valós. Sokan túl emberi tulajdonságokkal ruházzák fel ezeket az állatokat. Például a kutya számára stressz ha ölelgetik, mert a dominancia jelének veszi. Mégis sokan ölelgetik a kutyákat.
2020. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elnezest 5-os, nem olvastam a korabbi válaszodat … en a kerdezonek küldtem a linket, nem nekd. Elnezest.


De ha beszelgetni akarsz, akkor tegyél fel egy kérdést es akkor majd neked is fogok reagalni. Most a kerdezohoz szoltam a 4-es uzenetemben.

2020. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kutyak fejen egyertelmuen meglatszik az erzelem.


Betoji fejet vagnak ha valami rossz fat tettek a tuzre.

Gonosz fejet vagnak ha mergesek.

Vigyorognak ha jokedvuk van.

Szerencsetlen fejet vagnak ha valami nincs rendben.

Sajnálatra melto fejet vagnak ha kunyiznak.


Kimondottan jo szerintem a kutyak mimikaja.

2020. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen! Tudnak mosolyogni!!


Az elozo kutyamrol tudtam meg,amikor a rak uccso stadiumaban volt,h abban a 2 evben mar nem mosolygott. Elotte minden nap egesz nap. 🥺

2020. nov. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a szemükön lehet látni , ha "mosolyognak" mert teljesen másként csillog. Ettől az egész pofájuk másként néz ki, ezért gondoljuk, hogy mosolyognak. Talán izgatottak is egyben, ami miatt kinyitják a szájukat és ezt mi mosolyként értlmezzük. Az biztos, hogytudnak hálát és örömöt is kifejezni.
2020. nov. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudnak mosolyogni, igen. A vizslák pl külön kifejlesztették, hogy úgy mosolyognak, mintha "vicsorognának". :D
2020. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!