Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák szívből mosolyognak?...

A kutyák szívből mosolyognak? Azt jelenti, amit nálunk is?

Figyelt kérdés
Az egyik kutyám fülét pucolni kell nyáron állandóan. Mindig rendesen mosolyog pucolás alatt. Ezt még nem vettem komolyan, mert csikizi is közben, mivel a hátsó lábával vakarózik pucolás alatt. De viszont megfigyeltem, hogy éjszaka,ha felébresztem ugyanúgy mosolyog. Nagyon szeretetbomba kutyus amúgy. Akkor nem csikizi semmi sem mégis mosolyog.
2018. aug. 30. 14:19
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
49%
Azt nem tudom, hogy a kutyád miért csinálja, de semmi köze ahhoz, amit az embereknél jelent.
2018. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
66%
Inkább hunyorgás lesz az. :) Összehúzza a szemét akkor is, ha a fülében birizgálsz, meg akkor is, amikor félálomban van.
2018. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
72%
Ez inkább grimasz az ingerre. Amikor a kutyám fülatkás volt, ő is mindig elhúzta a szája sarkát mikor kezeltem, mert csikizte. A kutyáknál a jó kedvű "mosoly" inkább az, amikor lihegve mindkét szájcsücsök hátra húzódik, de a valódi érzéseiket inkább a szemükből lehet kiolvasni.
2018. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
24%

A kutya nem szeret, hanem a falkaÖSZTÖN hajtja.

A másik dolog pedig idegösszehúzódás a kellemetlen fülbabrálás (vagy az éjjeli eset a hirtelen ébredés) miatt, nem mosoly. Mert - mily' meglepő - mosolyogni sem tudnak.

Igazából nincs olyan, amit ne lehetne ésszerűen megmagyarázni ahelyett, hogy emberi tulajdonságokkal ruházzuk fel a kutyákat.

2018. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
60%

Nem hinném, hogy a tiéd ezt mosolygás gyanánt csinálja.. viszont volt egy dalmatám, aki mosolygott, ha örült, mert hazajöttem, vagy valamiért izgatott volt. Ekkor "vicsorgott" ilyen furán :) róluk olvastam több helyen, hogy szoktak mosolyogni, és ők örömükben csinálják általában.

[link]

2018. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
56%

A kutyák "mimikája" inkább a testük állásában, a farok mozgásában, a fülek állásában, a kiadott hangban és a viselkedés egészében nyilvánul meg. Persze képes arckifejezésekre is, de a semleges/érdeklődő és a boldog arc gyakorlatilag ugyanaz, és az előbbi tényezők hangolásával fejezi ki, mikor boldog, izgatott.


Amit az emberek mosolygásnak hívnak, az egyszerűen a lihegés közbeni semleges arca. Minél inkább felhúzza az ajkát, hogy a levegő áramlását ne akadályozza. Teszi mindezt a foga mutatása nélkül, mert az ugye agresszió volna. Ennek eredménye a "mosoly".


https://www.youtube.com/watch?v=eUuYgmWq9F4 tessék, itt egy videó, amiben a kutya az ominózus "mosoly", a vicsorgás és a vonyítás között váltogatja az arckifejezését. Kétlem, hogy ez a kutya boldog és relaxált lenne, tehát tartom, hogy nincs kifejezett vidámságra használt mosolyuk. Az egyszerűen a lihegős arcuk.

2018. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
52%
Legrosszabb amit tehetünk az állatok megfigyelésénél az emberiesítés . Nem mosolyog a kutya, és nem irigy a kutya stb.. Viszonylagos elégedettséget ,izgatottságot farokcsóválással jelez de nem tud mosolyogni. A fültisztítás irritálja ,de tudja hogy tűrnie kell ,és ezért grimaszol.
2018. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
52%
A kutyák tudnak mosolyogni? Amit látsz az nem mosolygás, csak amikor lihegnek és tátva a szájuk, akkor annak tűnik. :)
2018. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
22%
A kérdésnek értelme sincs. A kutyák nem tudnak mosolyogni
2018. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
21%
ezt igazából ő tudná megmondani... kérdezd meg tőle! ;)
2018. aug. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!