Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a dominancia jele? Hogy...

Ez a dominancia jele? Hogy lehetne leszoktatni?

Figyelt kérdés

Egy kis westie szuka kutyánk van már 5 éve. Viszont most lett egy nagy német juhász kutyánk, aki kan. Nagyon jól megvannak, ám mikor a nagy kutya rá rakj a mancsát a kicsire, a kis westie rögtön elkezd vicsorítani, és ágaskodni. Azt olvastam, hogy ez a dominancia jele. Le lehet erről szoktatni? Ivartalanítani fogjuk a német juhászt, akkor meg fog szűnni, ez a "szokása"?

Ha már itt tartunk, a kan ivartalanításról is tudnátok véleményt, tapasztalatot írni?


Köszönöm! :D



2020. nov. 1. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom mi ezen a vicces, de talán nem kellene hagyni, hogy a 40 kilós kutya nyomorgasson egy 5 kilóst? Jó hogy vicsorog...idióta!
2020. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem hagyjuk el az "idióta" jelzőt! Fel tettem egy kérdést, amire értelmes válaszokat vártam! Köszönöm a "hasznos" megjegyzésedet, nagyon sokra mentem vele!
2020. nov. 1. 15:30
 3/12 anonim válasza:
25%
A kérdezőnek igaza van, miért kell leidiótázni???
2020. nov. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

Én meg azt nem látom, hogy ki írta, hogy ez vicces? Szelektálnia kellene az oldalnak a válaszadókat...

Kérdező! A westie-re írod, hogy azt olvastad, hogy ez a dominancia jele? Mert amit a juhász csinál is lehet az!

Mióta vannak együtt? Mivel azt írtad most lett a németjuhász, így szerintem még most vívják a szokásos harcokat és rövid időn belül el fogják dönteni ki a góré!:) Addig ezek a csipkelődések pedig természetesek.

2020. nov. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Igen dominancia jele, a kicsi csak önvédelemből szól neki hogy hé ezt ne!

Tiltani kell az nj-nek ha rámászik rámancsol stb, mert ha nem, akkor a kisebb fog a sarkára állni, és ebben meg is sérülhetnek.

2020. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Dehogy is dominancia :) Kiskutya hatarserto probalkozasok … magyarul: a kiskutyak a méretüknél fogva es ertheto modon ovakodnak a nagy kutyától. Szeretnek tudni meddig mehetnek el, hol a hatar es ezert cirkuszolnak. Mi emberek eszre sem vesszuk mi tortenik valojaban, mindenki azt hiszi csak kis idegbeteg a pici. A kutyak viszont tok egyertelmuen igy kommunikalnak egymással.

Egy falkaba tartozo kutyak ekkora különbséggel nem dominaljak egymást.

2020. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

El is felejtettem a kerdes masodik reszet:


Ivartalanitas: meg kell csinaltatni ez nem vitas. Gazdinak nagyobb problémát okoz mint a kutyának, a kutya ket nap múlva mar csak a nyakan levo serblitol erzi magat rosszul. Ivartalanitas utan a kutya nyugodtabb, kezelhetobb es nevelhetobb lesz.

2020. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Aki azt mondja hogy a mancsrátétel nem dominancia, akkor szerinte mi? Ha odajön valaki az utcán és rádtérdel azt hagynád vagy rászólnál te is? A kicsi csak védi magát, azt mondja hogy ne tedd rám a mancsod, ne akarj dominálni. Ezért vicsorog rá, mert ha ti nem szóltok az nj-re, megteszi ő az ő nyelvén.
2020. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kutyak nem hulyek (mar amelyik valoban nem az) … egymásra neznek es egyertelmu különbségnél nem dominal a nagyobb. Miert tenne? Az, hogy a labaval is kommunikal? Miert a tied nem szokott? Enyém szokott. Lokdos a labaval, hogy vegyem mar eszre … bokdos az orraval, hogy foglalkozzam vele. Ezek nem a dominancia jelei!
2020. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy is a kan nem dominalja a szukat! Megmondom mi lehet itt a szitu. A fiatal kutya szemtelen, a kis szuka viszont a rangidos es raszol a nagyra (a maga topszli módján). Nem latok en ebben konfliktust es nem kell attol aggodni, hogy ellenkezo nemu kutyak dominaljak egymást.
2020. nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!