Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ivaros kan megpróbál egy...

Egy ivaros kan megpróbál egy ivartalan szukára "rámászni" vagy egyáltalán nem érdekli mert nem tüzel?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem erdekli.
2020. nov. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
[link] A kutyusoknál is előfordulhat szexuális probléma. A fentebbi link részletesen leírja az oda vezető okokat. Elolvastam és most már értem miért akart a kan foxi kutyám minden áron 'rámászni' a nem tüzelő szuka kutyámra. Sőt nem kímélte még a cicákat sem.🙄
2020. nov. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

A kutyák a dominanciájukat is kifejezhetik a hágással, de ennek egyáltalán semmi köze a szexualitáshoz. Egy szuka (akár ivartalan) is csinálhatja egy másik kutyán.


Szóval ha a kérdéses kan domináns, akkor rámászhat, de nem a párzás miatt.


Csak a tüzelő szukák érdeklik a kanokat.

2020. nov. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk rámászik de a szuka nem hagyja
2020. nov. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Kispárnát es a gazdi labat is megszoktak kufircolni ...
2020. nov. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kanosabb kanok próbálkoztak az ivartalan lánykutyámnál.

Ilyenkor az ivartalan kanom lerendezi az idegen kant.

2020. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én ivartalan szuka kutyámat is rendszeresen "megtalálják" az ivaros kanok. A dolog azért érdekes, mert az én kutyám szinte már veszélyesen megadó típus, ha valamelyik kutya csak vehemensebben közelít felé már azonnal megadja magát, vagy a lábam mögé bújik, szóval az is lehet, hogy a kan emiatt a viselkedés miatt dominálja le azonnal, csak ezt meg azért nem értem, mert az én kutyám meg sokkal hamarabb megadja magát, sokkal "finomabb" jelzésekből is ért.


A másik, amit megfigyeltünk, hogy tüzelési időszakban, vagy ha tüzelő szukával sétáltak előttünk a környéken az ivaros kan kutyák "megkattannak" és tényleg mindenre rámásznak, ami csak mozog, legyen az nem tüzelő, de ivaros szuka, ivartalan szuka vagy akár ivartalan kan.


Szóval én egyáltalán nem azt tapasztalom, hogy az ivartalan kutyák teljesen közömbösek lennének az ivaros kutyáknak.

2020. nov. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!