Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek így a gyerekemnek egy...

Vegyek így a gyerekemnek egy olasz vízi kutyát ?

Figyelt kérdés
Most nyárra szeretne egy lagottot. Reggelente setaltatna es mentálisan fárasztana. Amíg a suliba van addig kint lenne a kertbe (lenne sok játéka, lickimatje, lenne asasra lehetősége stb..) ahog haza érne elvinné agilityzni es este egy 30p setara. Ahogy ismerem o ezeket tenyleg megcsinalna. Szerintetek így jo lenne?

ápr. 29. 18:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja es vinnenk úszni, meg hétvégente kirándulni is
ápr. 29. 18:49
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Csak akkor, ha te is akarsz kutyat es tudsz vele foglalkozni, ha a gyerek megunja.
ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Hány éves gyerek? De amúgy sanszos, hogy leginkább magadnak veszel kutyát, nem neki.
ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

A gyereknek sosem vállalunk állatot. Ha te szeretnél, akkor nyugodtan, de a gyerek alapvetően azon kívül hogy foglalkozik vele nem igazán tud felelősséget vállalni, ezen kívül fizetni kell a felszerelést, a kaját, az állatorvost, esetleges gyógyszereket, nevelni a kutyát, stb., és ezek a legalapvetőbb dolgok. Az oké, hogy minden nap elviszi sétálni a gyerek, meg agility-zik, de valakinek az anyagiakat vállalni kell, teljes felelősséggel tartozni a kutyáért.

Nem tudom milyen idős a gyereked, de nekem nagyjából úgy nézett ki a középiskola, hogy reggel 7-kor elmentem otthonról, hogy beérjek 8-ra, volt 7-8 tanórám, akkor várni kellett a buszra, olyan 16 óra volt mire leghamarabb hazaértem, de ha valami tolódott, mondjuk heti kétszer volt még edzésem, akkor volt hogy 17-18 óra is volt mire hazaértem és utána még tanulnom is kellett, meg valamikor aludjak is.

ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
Inkább vegyél neki vízilovat.
ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Ha nagyon nagyon szeretne egy kutyát és szerinted tényleg gondoskodna róla tisztességgel, becsülettel, szeretettel, akkor fogadnátok örökbe menhelyről egy kis árvát.
ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom egy kutyust eltartani nem kis összeg. Állatorvos stb… En is szeretnék kutyust, és úgy ismerem hogy gondoskodna róla. Ő nem olyan mint a többiek. Neki csak a kutyák léteznek:)
ápr. 29. 19:25
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon sok ismerősömnél volt már így, hogy gyerek akart állatot, megkapta, pár hónap után lesz*rta, és mivel a szülők nem olyan nagy állatszeretők így az állat is le lett szarva, csak tengődik, nem nagyon van foglalkozva vele.


Sőt az én családomnál is így volt, 8 éve öcsém kapott egy kutyát, pár hónap múlva telibe sz*rta, nem lett foglalkozva vele, szüleim se foglalkoztak vele, így én megsajnáltam, úgy hogy utáltam a kutyákat azelőtt, ki nem állhattam őket, azóta gondozom rendesen, költöttem rá egy hallom pénzt meg mindent, az én kutyám lett végül, és nem is bántam meg.


Azért írom ezt le, hogy ne hogy úgy járjon a kutyus mint az első példámban, remélem tényleg te is akarod a kutyát nem csak a gyerek.

ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

Az előző válaszokkal maximálisan egyetértve, annyival egészíteném ki hogy szerintem abból, hogy a gyerek nem csak úgy simán egy kutyát akar, hanem egy konkrét fajtát, már önmagában lehet arra következtetni, hogy a kutyatartás mely része érdekli.


"Anyu, szeretnék egy telefont." vs "Anyu, szeretnék egy iPhone-t."


Remélem érthető a különbség, és hogy mire akarok kilyukadni:)


(És nem, senki ne sértődjön meg, ezzel nem azt mondtam hogy a lagotto a kutyák iPhone-ja:D)

ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Ismered a gyerekedet, te is szeretnél kutyát én nem látom akadályát.


kozmetikai költségeket még vegyétek számításba,kölyök kortól hozz kell szoktatni az ápoláshoz és 4 hónaposan leghamarabb kozmetikába vinni szoktatásra.

ápr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!