Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép-ázsiai juhászkutya hogy...

Közép-ázsiai juhászkutya hogy tud alkalmazkodni?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy kis/közepes méretű 2 éves ivartalanított szuka kutyám. Gyermekkori álmom egy Káj, de tartok tőle, hogy ha esetleg hazahoznék egy kiskutyát, felnőtt korában bántaná a kistestű kutyámat. Természetesen ivartalanítva lenne ő is, amint csak lehetne.

2020. nov. 9. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő, akitől hoznál kutyát, meg fogja mondani, az ő általa tenyésztett kutyák megfelelnek-e az elvárásodnak.
2020. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vérmérséklettől és neveléstől függ.

Nálunk ugyan nincs másik kutya, de a két kinti macskánk van. Amikor a kutyát hoztuk, akkor 13 hetes volt, már akkor is sokkal nagyobb volt a macskáknál a maga 14 kilójával, de első perctől tiltva volt neki, hogy a macskákat piszkálja. Azóta sem piszkálja őket, soha nem bántotta egyiket sem, sőt van, hogy együtt alszanak és nyalogatja a macskákat. Valószínűleg másik kutyával is így lenne.

Ezen kívül más állatot sem bánt, volt, hogy kismacska jött be a kertbe, azt sem ette meg. Sőt volt, hogy egy kakast, aki átrepült 3 házzal odébbról oda hozta nekem az ajtóhoz, úgy hogy a nyakánál fogta meg a szájával és konkrétan letette elém én meg hazavittem, semmi baja nem lett. Egyáltalán nem agresszív kutya, mondjuk én amikor őt választottam, akkor kiemelten fontos volt, hogy jó idegrendszerű kutyát vegyek, ne az elsőt, aki szembe jön, mégiscsak két kisebb gyerekünk van. Soha nem volt semmilyen agressziós problémája, jártunk kutyaiskolába, ahol természetesen ő volt a legnagyobb, de ott sem támadt rá soha senkire. Séta közben sincs vele probléma.

2020. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy most 2,5 éves.
2020. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Kozepazsiai miert bantana bárkit is? Kozepazsiai a sajat vilagaban is allatok kozott el … nem egy bantos fajta. Ezt csak a rossznyelvek allitjak rola, a sok tudatlan meg elhiszi. Igy terjedt el, hogy egy vadallat, de egyáltalán nem az.


En nagyon szivesen bemutatom a kutyámat es megtapasztalhatod magad is.


Kozepazsiai csak azt bantja aki rossz uton jar … tokeletesen kiszurja, hogy ki mire keszul … erre szokott reagalni, de amúgy egyáltalán nem tamado tipus.

2020. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kozepazsiaival sokat kell foglalkozni es akkor olyan mint egy kezesbarany. Egyáltalán nem problemas kutya.
2020. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Szentul megvagyok gyozodve arrol, hogy a kozepazsiai es szerintem a tobbi pasztor kutya is … aurat lat es ertelmez.


Messzirol kiszurjak, hogy ki jon rossz szandekkal … a tomegbol tokeletes pontossággal kiszurja a problemas embert.


Eloszor azt hittem biztos olyan szaguk van amit megerez, de nem lehet szag mert olyan gyorsan reagal a dolgokra, hogy ilyen gyorsan nem lehet szagokat eregetni.


Kar, hogy ilyen rossz hiret keltettek es elkonyveltek problemas kutyának, pedig valojaban minden kutyas ilyesmi kutyáról álmodozik amikor elkezd egy kutya utan sovarogni.


Bator, baratsagos, roppant figyelmes es joszivu … na jo, egy kicsit onfeju amig fiatal, de nagyjából ennyi a hibaja.

2020. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Biztos, hogy nem tamadna meg soha az elso kutyádat, foleg ha mellette none fel. Soha!
2020. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

Kozepazsiai … pontosan olyan mint Shrek, csak nem zold.


Egy joszivu behemot.

2020. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a virtuális pacsi! Olvastam meg kutattam a fajta után elég sokat, és csak azért kérdeztem, mert hallottam, hogy szeret dominálni ami felett csak tud, pont emiatt aggódtam.
2020. nov. 9. 17:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Szukahoz kant vegyel. A tenyeszto segit,melyik egyed teljesiti az elvarasaidat a megadott helyzetekben. A kutyad nem fogja megtamadni.
2020. nov. 10. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!