Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálam kell, hogy legyen a...

Nálam kell, hogy legyen a lakcímkártya, ha kimegyek kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés
Tehát, ha megállít a rendőr a kutyával akkor kell, hogy legyen nálam lakcímkártya, vagy egyéb okmány amivel igazolni tudom a pontos lakhelyemet, vagy elég, hogyha kulcs van nálam a kapuhoz, amit akár meg is mutatok nekik, hogy nyit egy 500 méteren belüli ajtót, ha kérik.

2020. nov. 12. 20:02
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%
Hagyjatok, 19 evesen szinte meg lazado tini, tudjuk milyen ez az idoszak, csak azert se fogja elvinni az iratait. Majd megtanulja, ha esetleg igazoltatjak es baj lesz.
2020. nov. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lakcímkártyával kell igazolnod a lakóhelyedet.
2020. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Covidon kívül is kell tudnod magad mindig igazolni. Mindig nálad kell hogy legyen a személyi (vagy azzal egyenértékű, igazolásra alkalmas okmány, pl. jogsi) és lakcímkártya.

Mindegy hogy kutyát sétáltatsz vagy sem.

2020. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ilyenkor az van, hogy nem szabályos amit csinálsz, megint csak függetlenül a kijárási korlátozásoktól. Magyarországon lakhelybejelentési kötelezettség van, KÖTELEZŐ bejelentened hogy hol élsz életvitelszerűen.



Aki nem akar tárcát cipelni, annak nem is kell, egy telefontokba bele lehet tenni 2 db kártyát. (Személyi + lakcím)

2020. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Én például most egy háztartásban élő tesóimmal (2 van) megyek kutyát sétáltatni 3 kutyával, beszélgetünk közben stb, de így is viszünk személyit meg lakcímkártyát, mert nem akarjuk, hogy beszóljanak, hogy miért bandázunk. (Mondjuk mi 8 előtt megyünk)

Ha éjszaka kivisszuk valamelyiket, akkor van a zsebben lakcímkártya.

2020. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
24%
6-os vagyok. Es akkor mit csinaljak, ha ezt a lakast csak 6 honapra berlem, es a tulaj nem megy bele az ideiglenes lakcimbe se? Oke, hogy be kene jelenteni, de nem jarul hozza, ami pedig kene. Laktal mar alberletben Budapesten? Eleg nehez sajnos olyan lakast talalni, ahol ezt engedik :/ 4 eve elek itt alberletben, eddig nem sikerult olyan helyen lakni, ahol engedtek volna a bejelentkezest.
2020. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan a kutya oltási könyvét magadnál kell tartanod, amikor kiviszed sétálni, abban pedig megvan ezeknek az adatoknak a megfelelő helye rögtön a kiskönyv elején. Én egy kicsi válltáskával sétáltatom a kutyámat, abba minden belefér, ami kell, kakizacsi, papírzsepi nekem, oltási könyv, lakáskulcs, jutifalat, telefon...
2020. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

#26

Laktam, nekem se engedte. Lehet így élni, csak akkor mindig bele kell kalkulálni hogy megbüntetnek, én is tudtam erről és vállaltam.

2020. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
15%

Bocsi, de ki buntetne meg? Az allando lakcimemet hasznalom ugyintezeskor, ahol kotelezo lakcimet megadni. Mint irtam, nincs kutyam, csak kivancsisagbol kerdeztem, hogy mit lehetne tenni ilyenkor, ha megis lenne.Es akkor egyebkent miert engem buntetnenek meg? Buntessek meg a tulajt, hiszen az o beleegyezese kell, en nem tudok mit csinalni vele.

Ha meg csak bejelentessel keresnek alberletet, az elegge leszukiti a kort, es laknom meg muszaj valahol, nem lehetek emiatt hajlektalan.

2020. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
79%

#29

"A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés)."

[link]

2020. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!