Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tenyesztotol vasarolni...

Nem tenyesztotol vasarolni kiskutyat? Velemenyek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 14. 17:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Az a véleményem hogy aki olcsóskodik egy kutyán annak nem való állat. Ha nincs anyagi keret egy negyedmilliós kiskutyára tenyésztőtől azt megértem, de akkor meg ott van a menhely. De persze az már az ilyeneknél nem játszik, mert neki x fajta kell és mindenképp pici mert az cuki és ki lehet pakolni instára meg facere. Aztán pár év múlva meg lehet vinni 2 havonta az orvoshoz mert minden baja lesz.
2020. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%

Abszolút ne

Hidd el neked is jó egy genetikailag tesztelt kutya egy hozzáértő kezéből

Egyébként ha valakinek nem telik fajtatisztára, az inkább ne tartson kutyát, a későbbi orvosi költségek és a táp bőven több lesz az áránál

2020. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Le lehet pontozni, de azért ne ez a két véglet legyen csak. Meg ennyire ne legyen már általános ez a szemlélet, hogy ami nem tenyésztőtől vagy menhelyről van, az beteg..


Nekünk a tk-s kutyànak gerincproblémàja volt.

Ismerősnek a menhelyi kutyája gyógyszert kell szedjen.


Ennyit erről.


Itt az állatvédelmi törvényekkel van baj. Hisz ha tényleg büntetnék a szaporítókat (nem, nem Jóskát aki akart egy almot a saját kutyájától) nem lenne tele a menhely. Főleg ha az ebadót ivaros kutya után többnek számítanàk.

2020. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Tenyesztotol vásároltam volna kutyat, már le volt foglalozva minden, és 2 hét múlva hoztam volna el de sajnos beteg lett a kutyus, nem fejlődik , nem eszik rendesen, 40dekával kisebb mint a többi kutyus, és van egy ismerősöm akinek van egy havanese , nagyon szep , és ahonnan vette ott most születtek kiskutyusok. Szoval nem tudom hogy mi legyen
2020. nov. 14. 18:16
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Menhelyi keverékek között is rengeteg beteges van, csak mondom.


Itt úgyis mindenki azt fogja mondani, hogy ne vegyél. Te döntésed. Ismerek beteg tenyésztős és egészséges szapis kutyákat is.

2020. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
36%

Aki szaporítótól vesz kutyát az valójában nem szereti a kutyákat, mert akkor nem támogatná a kizsákmányolásukat. Az ilyennek pedig nem való semmilyen állat, nincs benne semmi felelősségérzet.

Teli vannak a menhelyek kutyákkal, ők épp annyit érnek mint akármilyen kutya. Nem lehet köztük különbséget tenni, mind ugyanolyan értékes, mind rengeteg szeretetet ad ha az ember ad neki egy esélyt.

Ha valaki mindenképpen egy bizonyos fajtát akar, arra ott vannak a fajtamentők.

Én betiltanám a szaporítást, és nemcsak a szaporítókat büntetném nagyon durván, de a vásárlóikat is.

2020. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Es semmi gond a kutyusával, és úgy néz ki mint egy havanese :D
2020. nov. 14. 18:18
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem is az a baj amit sokan mondanak ilyenkor hogy betegek a kutyák, mert nem mind az természetesen. Az a valódi probléma, amilyen körülmények vannak a szaporítóknál. Szenvednek az állatok, az anyakutyákat évente többször elletik egészen pici koruktól. Ahogy ivarérettek lesznek, azonnal kezdődik a kizsákmányolásuk.

Láttam már olyan szapitelepet ahol egy néhány méteres, egy vagy max két kutyának megfelelő méretű kinti kennelbe bele volt zsúfolva 60 csivava, TÉLEN. Biztos vagyok benne hogy nincs olyan ember aki egy ilyen látvány után még valaha is támogatná a szaporítókat.

2020. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De ők jó körülmények között vannak, bent a lakasban
2020. nov. 14. 18:30
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ez egy szaporítótelep. Innen soha semmilyen körülmények között nem szabad kutyust venni, inkább rendőrt kell oda küldeni, elvinni az összes kis szegény kutyát és eltiltani az állattartàstól a 'gazdát'.


De azt is mindenki eítéli,hogy Jóskanak van egy pár kutyája (gyengébbek kedvéért egy szuka, egy kan), és EGY almot szeretne. Már rá is ràsütik, hogy mocskos szapi és hogy betegek a kutyái. Holott lehet, hogy Jóskànak tk-s kutyái vannak, jól tartja őket és csak szeretne egy almot a saját kutyàitól.

2020. nov. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!