Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bejegyzett tenyesztotol...

Bejegyzett tenyesztotol vettem amstaffot. Mondtam neki,h a futas a hobbim meg viszem minden hova. Tudtok gyogymasszort?

Figyelt kérdés

Ehhez kepest 1 ev utan elkezdett santitani.Azt hittem helyrejon,de nem. Levettem a feherjeadagjat. Latszik a bordaja,nem tulsulyos.

Nagyon szeretem,nem akaromvisszaadni.


Idobkenkebt jobb lesz a santitas,de mindig visszater.

Az a baj,h egy elfoglalt eletszakaszban vagyok,felujitunk ,foleg en sajatketuleg dolgozok rajta es nincs idom semmire. Nagyon nagy baj ez nekem,h hibas genetikaju a kutyam. A szulei szurtek. A labainak allasa egyenes.


A csaladtagom kutyaja(o is amstaff) a sinterrol van ingyen,neki nincs torzskonyve,o tokeletes genetikaju.


Olyan igazsagtalannak erzem,hogy 150 000 huf-ert (nem alkudoztam,nem szokasom. Ennyi az aruk.) nem tudtak adni egy jo genetikaju kutyat.


O nem egy targy. Szeretem es nem megoldas,hogy visszaadom a tenyesztonek. Az elozo kutyammal is egyutt voltam a rosszban is.


Nagyon el vagyok keseredve.

Igy is felevesen vettuk,h lassuk milyen es mekkora lesz.


Az orvos azt mondta ra,h egeszseges. Meg egyebkent se hiszek az orvosokban,velem is kicsesztek az elozo kutyammal is.



#amstaff #tenyésztő #Hibas genetika
2020. máj. 25. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
96%

1.: Hozd fel az Állatorvosi egyetemre, egy teljes (rtg. Uh. CT.) vizsgálatra!

2.: SOK tenyésztő, csak törzskönyves szaporító!

3.: Akármilyen jól szűrik a piciket, bizonyos dolgok csak 1-2 év után jönnek ki sajnos.


Egy senki csicska.

2020. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
100%
Mit eszik? Mennyi es hogyan mit mozog?
2020. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős korától kezdtél sportolni vele? 1 éves kor előtt egyáltalán nem lenne szabad terhelni, mert akkor még fejlődésben van a teste.
2020. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigieket! Johetnek meg valaszok.
2020. máj. 25. 16:07
 5/77 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kor előtt is futtattad? mert ha igen akkor sajnos ez a te hibád mert csak 1 éves kor után lehet elkezdeni vele a futást.

Előtte nem szabad mert tönkre mennek az izületei és sajnos lesántul ahogy az esetetekben is.

2020. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:

1,5 eves koratol futunk egyutt.

Elotte csak vittem es mas kutyakkal futkarozott jatszott. Sprinteket futtattam vele lezerfennyel. En setaltam. Amikor leallt ,leallhatott.


Figyeltunk erre. A tenyeszto is mondta.

2020. máj. 25. 16:08
 7/77 A kérdező kommentje:

Most heti 3x futunk 8 km-t. Azon kivul 1x megyunk szabad szaladgalasra.

Plusz idonkent futtatoba kutyatarsasagba.


Nyerskoszton van. Nap 400 g nyers halfile,400 g fott zoldseg,ca 400 g nyers marha csont.


Tapot soha nem fogok adni. Azt ne ajanljatok.

2020. máj. 25. 16:11
 8/77 A kérdező kommentje:

Ez a tenyeszto csak a kutyaknak el. Allandoan hordja a kutyait versenyekre. Eloneveli ,porazhoz szoktatja stb. Nem romak. A kutyaik a birtokukon vannak,nem pinceben meg mocsokban.


Orakig kerdezgette,h elek,mit sportolok a kutyaval stb. Vkinek nem ad el kutyat,aki felelotlen stb.

2020. máj. 25. 16:14
 9/77 anonim ***** válasza:
97%

Először is, bármennyire is elfoglalt vagy ortopédiában jártas állatorvoshoz el kell vinni a kutyát.

Az nem kizáró ok egy sérülésnél, hogy megfelelő súlyban van a kutya.

Nagyon nem mindegy, mikortól, mennyit és hol futottál vele idáig.

Beszéltél a tenyésztővel?

Nem a tenyésztőt kell első sorban ekézni, ha valami gond előjön.

Kapsz egy egészséges kölyköt és nagyon könnyen el lehet szúrni az egészségét.

2020. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, hogy egy mentett fiatal felnőtt kutyával jobban jártál volna. Egy kölyköt nagyon könnyen el lehet szúrni, lehet az a legjobb tenyésztőtől is.
2020. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!