Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tenyesztotol vasarolni...

Nem tenyesztotol vasarolni kiskutyat? Velemenyek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 14. 17:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%
#10es. Itt a többség sajnos csak fekete-fehérben tud gondolkodni. Mestertenyésztőknél is vannak ám érdekes dolgok.
2020. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az nem fekete-fehér gondolkodás, hogy elítéljük a szaporítókat. Senki nem mondta hogy a menhelyen nincs beteg kutya, meg azt se, meg hogy a törzskönyvesnek nem lehet baja. Persze hogy lehet, de ettől még a szaporítás nem lesz kevésbé mocskos dolog.
2020. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
28%

Ez a része érthető és egyet is értek a szapitelepek felszámolásàval és hogy az állatkínzàst keményebben kellene büntetni. :)


Ha tudott, hogy a tenyésztőtől is van beteg kutya, akkor miért mindenki azt hajtja, hogy márpedig a szapis a beteg, a tk-s egészséges?!


De ahogy látom Te nem érted azt, amit én mondok...

2020. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Én azt nem fogom megérteni, hogy ha nem elkötelezetten, minden áron, szívből nagyon egy bizonyos fajtát akar az ember annyira, hogy fizetne és várna rá, akkor miért nem mindegy?

Nyilván ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne legyen fontos, hogy tetszen neked a saját kutyád valamilyen módon (van, akinek ez a pici cuki, can, akinek a nagy izmos), de én ha valami nagyon konkrétat akarok teljes erővel, akkor tudok áldozatokat hozni. Ha meg általánosabbak az elvárásaim, akkor abból tudok lentebb adni.


Tudnál szeretni egy hasonló paraméterekkel rendelkező kutyát ugyan annyira, ha mondjuk a bichon mellé beleszaladna "egy kevés" más is? Mondjuk nem lenne pontosan olyan a mérete, kicsit nagyobb lenne a füle, más a színe, stb.?

Akkor a szaporítós kutyának tulajdon képpen pontosan ugyan annyira bizonyíthatatlan a kimenetele (mert nincs szűrve, igazán nincs nézve a szülők eredete vagy nem megbízható az eladó szaván kívül), mintha bárhonnan máshonnan összeszednél egy kutyát, viszont több tízezerrel kerül többe.


Az ferdítés, hogy az örökbefogadott állat az automatikusan bántalmazott, rossz állapotú, vert, éheztetett, megnyomorított. Van ilyen is. Macskához volt szerencsém ilyenből.

DE. Simán lehet találni olyat, akinek bár nincs otthona, nem egy roncs. Ezt is sokan elfelejtik.

2020. nov. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

Én egy bizonyos fajta álomkutyámra gyűjtöttem, készültem 3 éven át. Meg is lett, végre haza is vittem, egy hét sem telt el, egy ismerősöm lepasszolta nekem az ugyanolyan fajtájú, ám szaporítótól vett kutyáját. Na mondom, még ha szapis is, de ez egy mennyország, két álomfajtám van, csúcs.

Hát legnagyobb meglepetésemre a tenyésztős lett az allergiás(többféle húsra, gabonára, bizonyos bolha-kullancs ellenes szerekre, otthoni tisztítószerekre, vegyszerekre, a fekhely amiből volt neki, a ruhaanyagra), érzékeny a hidegre, a gyomrára, kint valamit felnyal, két napig megy tőle a hasa, ilyenek. Másiknak ellenben betongyomra van, szívós, egészséges.

2020. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, elég vegyes a kép, vannak jó és rossz tenyésztők, vannak szaporítótelepek, vannak tájékozatlanok (itt is volt nemrég egy kérdés, ahol kiderült, hogy az állatorvos javasolta, hogy ivartalanítás előtt kell ellenie egyszer a kutyának), akik semmi rosszat nem akarnak, csak rossz emberre hallgatnak, vannak elhagyott, kidobott kutyák.

Szerintem a legfontosabb, hogy alaposan mérd fel azokat a lehetőségeket, ahonnan kutyát hoznál, és merj válogatni, te tudod, hogy mit tudsz bevállalni, ha túlvállalod magad, az a kutyának sem jó, nem elég, ha hiszel az ismerősödnek, nézd meg a saját szemeddel. Viszont ha nem vagy tenyésztő, ivartalaníts, nem kell a kutyának ellenie.

Ezt ma láttam: [link]

2020. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Lutri.


Vagy egészséges lesz vagy nem, vagy havanese lesz vagy nem.


Kutyakozmetikus vagyok. Konkrétan egy kezemen megtudom számolni hány valóban havanese,yorki és máltai jár hozzám.


Sajnos azzal is szembesülni kell,hogy mennyien lepasszolják a kutyát,mert nem olyan fajta lett,mert azt hitték 20-50 ezer ftért fajtatisztát vesznek. Küllem egy dolog. Sajnos sok az ideggyenge,patellás kutya.


Van egy 9,5 éves szapis havám,ideggyenge. Konkrétan minden ismeretlen helyen, stresszel, kocsiba hiába volt szoktatva kis korában, nyikorog,visít,remeg,zihál. Sajnos ezek idegrendszeri problémák. Szóval csak a megszokott helyekre lehet vinni. Bár eddig minden évben vittük a dunapartra, tavaly amit lerendezett katasztrófa volt, idén sajnos itthon maradt,mindig. Kutyasuliba jártunk tanfolyamokra,engedelmességben segített,de amúgy nem tudtak mit mondani a stressz helyzetekre.Kutyasuliba is vinnyogott meg remegett. Sosem volt bántva,szerettük,sokat foglalkoztunk vele. Ideggyengeség ezt teszi, és ahogy öregszik rosszabb :(



Van egy majdnem egy éves törzskönyves kutyám (nem hava) hát neki nagyon ott van az idegrendszere,érzékeny a gyomra,csirke allergiás ez tény. De amúgy nagyon jó agya van, gyorsan tanul,váratlan helyzetekben sem stresszel be, bárhová vihető,mert tud viselkedni. Nagyon hamar megszokik mindent. Buszon 2x volt mikor mentünk kutyaoviba és nem tudtak elvinni,mert nincs autóm,utána már csak meglátott egy buszt farok csóválva akart menni oda,tudta jó helyre viszi :D Imádom.


Kisöreget is imádom,de nagyon nehéz vele,lekopogom egészséges, nagyon aktív,oltásokon és néhány gyomorontáson kivül nem voltunk dokinál,remélem ez így is marad.

De az ideggyengesség egy nagy negatívum. Szóval lehet hogy havanesenek néz ki ahonnan te akarsz és egészséges,amit persze szűrések nélkül nem állíthatsz biztosra,de ha ideg gyengét kapsz akkor szívsz 10-15 évet.


Én soha többet szapis olcsó kutyát nem veszek az fix.

2020. nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A szülők torzskonyvesek , az szamit valamennyit?
2020. nov. 14. 23:17
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondani bármit lehet.. ha törzskönyvesek, a kölykök miért nem azok? Na meg normális tenyésztő nem ad el szaporítónak kutyát.

Ez a legtipikusabb szaporítós duma, hogy a szülők azok, de a kicsik anélkül olcsóbbak. Pedig a papír maga nem több mint 6000ft.

Ha szereted a fajtát, és ragaszkodsz hozzá, akkor nem támogatod azokat, akik ártanak neki.

Tenyésztő és tenyésztő között is van különbség persze, körültekintőnek kell lenni. A törzskönyv nem minden, de a legalapabb alap, ha fajtatiszta kutyát szeretnénk!

2020. nov. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Hidd el, jobban jársz ha vársz pár hetet és veszel egy megbízható helyről egy kicsit! Az, hogy a szülők törzskönyvesek, a kicsik meg nem...Ilyen nincs. Az ember nem vesz két tk-s, tenyészthető minőségű kutyát azért, hogy papír nélkül hozzon le almot, mert a származási igazolás (tk) alap! Ha meg valamiért nem lehetett papiroztatni az almot (nem tudom, esetleg a szülőknek nincs meg a szűrésük,vagy alkalmatlanok a tenyésztésre), valami gáz van.
2020. nov. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!