Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom MEGINT örökbe...

A kutyusom MEGINT örökbe fogadta az egyik kis játékát. Ezek szerint ő már kész lenne arra, hogy anya legyen, ugye? Félek attól, hogy ál-vemhes lesz.

Figyelt kérdés
Mit tehetek? Nagyon szeretnénk még egy kiskutyát, de örökbe fogadni. Ha ezt tesszük, akkor a nagylány nem lesz tőle ál-vemhes? Attól nem lesz baja? Mert egy kutyadoki azt mondta nekem, hogy attól, akár melldaganata is lehet neki, és hogy azt ajánlja, hogy műttessük meg, mert a lánykutyák 8 éves koruk után hajlamosak a méh-daganatra. Nem tudom mit tegyek, mi lenne NEKI a legmegfelelőbb. Biztosan jó mami lenne, de egy kutya miatt nem szeretnék még 8-9-et. Így is olyan sokan vannak a menhelyeken.
2010. aug. 10. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég jól látod a helyzetet, de ha kell egy kis megerősítés:


ivartalaníttasd, és fogadj be egy kutyust menhelyről. Mindenki így jár a legjobban.


Azt nem tudom mit értesz azon, hogy örökbefogadta az egyik játékát, de ha úgy érted, hogy megint álvemhes, akkor pláne mindenképpen ivartalaníttasd, szenvedés ez neki is, neked is, ráadásul beteg is lehet tőle. (Emlőrák, méhdaganat, gennyes méhgyulladás stb.) Amelyik kutya egyszer álvemhes volt, az jó eséllyel minden tüzelésnél az lesz.

2010. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaítsd. Ahogy a doki javasolta.
2010. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanisd és fogadj örökbe egy picit, így minden problémád megoldodik.

Olyan nincs hogy egy kutya kész arra hogy "anya" legyen. Ők nem anyák, a szó emebri értelmében, nem szeretnének kölyköket, nem fogják szeretni és dédelgetni öket életük végéig. Szülnek mert természet legföbb célja a fajfentartás, nem gondolkodnak rajta hogy nekem most kölyök kellene.

Az álvemhesség nem érzelmi folyamat a kutyáknál, csak és kizárólag hormonális. Ezért alakul ki mindig kb. 2 hónappal a tüzelés után. (Farkasoknál a nem vemhesült nöstények is termelnek tejet, hogy a született kisfarkasokat etetni tudják, így segítik a nevelésüket - ebből alakult ki a kutyáknál is ez a "betegség".) Nem fog a kiskutyától álvemhes lenni.

A méhdaganat nem pont 8 éves korára fog kialakulni, lehet 5 éve is, lehet 2 is ... lehet hogy soha semmi baja nem lesz. De az ivartalanitással megelözheted a méhgyulladást, méhrákot, petefészekrákot, millio betegséget, a minden félévenkénti kinlodást a tüzeléssel.

2010. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
85%
Ahogy mondták, ivartalanítás a megoldás. Ha rendszeresen "örökbefogadja a plüssállatokat, akkor hajlamos az álvemhességre, ami növeli az emlődaganat vagy a méhgyulladás kockázatát.
2010. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocsi hogy offolok, de az milyen mikor örökbe fogadja?
2010. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
71%

begyűjti, őrzi, nyalogatja és félti mindenkitől.

Úgy viselkedik vele, mint az anyuka az újszülöttjével.

2010. aug. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet, tényleg az lesz a vége, hogy ivartalaníttatom. Az örökbefogadás alatt azt értem, hogy, szinte mindenhova magával viszi, nyüszög a játéknak, óvatosan fogja, nem ejti le, hanem óvatos leteszi, és "sír, ha elveszem tőle.
2010. aug. 10. 17:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen ivartalanítás. Örülök hogy a laikusok közt is vannak normális emberek. És a menhelyről örökbefogadást is csak támogatni tudom, ha van elképzelésed milyet szeretnél én találok neked.
2010. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ajjajj, akkor viszont már most álvemhes szegény! Addig nem is tudod ivartalanítani, míg ez az állapot fennáll. Próbálj meg neki segíteni először te, ha nem megy, akkor hormonkezelésre lesz szükség.


Csökkentsd minimálisra a kaja adagját, szigorú diéta, mert minél jobb minőségű és több táplálékhoz jut, annál inkább beindul a tejtermelés.


Éjszakára a vizét is vedd el ha tudod, nem baj ha most vízből is kicsit kevesebbet kap.

Mozgasd nagyon sokat, az is segít, illetve pakold el, vedd el tőle minden játékát, amit örökbefogad.


És a legnehezebb része, ha az éheztetés, és a futtatás nem okozna elég gondot: simi megvonás. Nincs babusgatás legalább egy hét is.


Ha ezt szigorúan betartod, javulnia kell egy hét alatt, ha semmi nem változik, akkor valószínűleg a hormonkezelés lesz a megoldás.

Ja és a mellbimbóit véletlenül se piszkáld neki, és ha ő piszkálja, akkor tegyél tölcsért a fejére, mert minden masszírozás is javítja a tejtermelést.


Kitartás, nem lesz könnyű, de inkább egy kis kínlódás mindkettőtöknek, mint a hormonkezelés szerintem. Sok sikert!

2010. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is volt álvemhes tavaly nyáron, nagyon rossz volt. Szomorú volt, cipelte magával az egyik plüss játékát. A cicijéből pedig jött a tej, ha egy kicsit is nyoms érte.

Amint elmúltak a tünetek, azonnal ivartalaníttattam. Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb és játékosabb.

Én is mindenképp ezt javaslom, főleg, ha szeretnél még egy kutyát! Nagyon sokat fog segíteni, és neked akkor egyszer sem kell végig élned a kutyussal az álvemhességet.

2010. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!