Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy a baj?!Mit tegyek?

Nagy a baj?!Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy nőstény skótjuhászunk,8 éves.

Megfigyeltem egy ideje,hogy a szeme kicsit homályos de úgy voltam vele csak rosszul látom. Tegnap anyunak is említettem ezt és anyu is azt mondja,hogy ő is észre vette és csinált egy két kis kísérletet de nem tapaszlja,hogy a kutya ne látna. Én is figyeltem és nem vettem észre én sem olyat,hogy baj volna a látásával.

Ilyenkor mi a teendő? Érdemes elvinni az orvoshoz valamikor vagy hagyjuk? Félek,hogy hályog kerül az állat szemére és nem akarom,hogy megvakuljon.

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!



2020. nov. 15. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kezdődő szürkehályog. Szerintem vigyétek el dokihoz, és ott kérjetek tanácsot!
2020. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarod h megvakuljon akkor vidd el vizsgálatra.. és ott megmondják, hogy mi lesz vele... ennyi.
2020. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hályog. Vidd el dokihoz.
2020. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődő szürke hályog. Ebben a korban már látni náluk sajnos.
2020. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem biztos, hogy hályog!

Elég gyakori elváltozás a nuclearis sclerosis, ami az öregedéssel jár együtt, kezelni nem szükséges mivel nem okoz látás romlást.

De orvossal nézesd meg, mert csak ő tudja biztosra megmondani melyikről van szó.


Ezt olvasd el:

[link]

2020. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!